Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a falkavezér? Veszélyben...

Ki a falkavezér? Veszélyben van a pozícióm?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori lesz, de kérlek olvassátok el.


Párom (F) és én (N) 8 hetesen hoztuk el az argentin dogunkat, bent aludt az előszobában. Eleinte vinnyogott, majd hamar megtanulta átaludni az éjszakát. Szobatiszta sajnos nem lett. Amikor megkapta a veszettség ellenit, akkor tettük ki először az udvarra. Kötődik hozzánk nagyon. Most 8 hónapos.

Minden séta előtt le kell vele bokszolnom, hogy ne húzzon, de kb 10 perc vitatkozás után szépen sétál. Behívásra jön, jutifalattal mindent megcsinál nekem. A kajánkat soha nem kunyizza el, illetve bármit nyugodtan a pulton hagyhatok. Ha olyat vesz a szájába (mondjuk a cicának adok csöves csontot, neki nem, de elcseni), kivehetem a szájából és nem morog rám. Etetésnél leül és megvárja amíg azt mondom "tied".

A lakásba engedély nélkül becsörtet, hiába parancsolok rá hogy kifelé. Sokszor rálép a lábamra.

A páromat jobban tiszteli, neki engedelmeskedik első szóra. A kukát kirámolja, felmegy az ágyra, elhordja a cuccainkat, pár dolgot szét is szed.

Járunk vele iskolába, ott változó a viselkedése. Az az érzésem hogy nekem csak akkor engedelmeskedik ha kedve van. Tudom hogy ez baj, de nem tudom eldönteni, ki a falkavezér, kit tart a társának és kit tart alárendeltjének. A suliban azt mondták szerintük engem nem vezérének hanem társának tart.

Ahogy ezt így leírtam, szerintetek nagy gáz van, vagy jó irányba haladunk? Tudom hogy még sokat kell tanulnia, ezért kérdezem, vajon hol állok én a rangsorban, hol áll a párom és hol áll a kutya?



2014. okt. 16. 12:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Milyen pozìciód? Megmondták a suliban is, te nem állsz fölötte. Nem is fogsz, már ebből a kèrdèsből is látszik, ahol ugyan tudod mi a helyzet de azèrt keresnèd az önigazolást. Hát megszìvtad, nem igazolhatunk, nem vagy vezèr, nem paracsolsz csak kèrsz. Eg vezèr azt mondja: takarodsz le az ágyról mert azt mondtam. Te azt mondod: lègyszi kutyuska a kedvemèrt ne csináld már. Ìgy sokmindent ne várj a kutyától...
2014. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Jólvan na! Azért nem kell bunkónak lenni! Olvasd át még egyszer! Bocs azt elfelejtettem hozzátenni: hogyan vívjam ki a vezérséget? Lehet-e két falkavezér egy csapatban vagy nyugodjak bele hogy a párom az, és engem sose fog a kutya tisztelni?

Normális válaszokat kérek hozzáértőktől!

2014. okt. 16. 12:43
 3/30 anonim ***** válasza:
53%
Itt nem két falkavezér kell, hogy legyen, egy normális családban egy bizonyos kor fölött (mert valljuk be, egy csecsemőt pl, nem fog maga fölé helyezni ha a fene fenét eszik is) MINDENKINEK a kutya fölött kell állnia. Vagy mégis hogy gondoltad? Minden családban van egy főnök, aztán a kutya és utána kullog a család többi 10 tagja? Hát akkor már elég nagy bajban lenne mindenki.
2014. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 csabika1971 ***** válasza:
19%

Sajnálom ha ez rosszul érint, de a falka vezérség számodra elérhetetlen.

Mert a kutya már választott, a párod. Az Argentin dog egy gazdás kutya fajta. Ez az jelenti, hogy csak egyetlen embert fogad el maga felett atyaúristennek. A többiek csak falka társai lehetnek, szerencsére ott maga felett rangsorolt be. Mivel neked is szót fogad, de ennél többet ne várj. Tekintetted megpróbálhatod növelni nála, mint ahogy már írták is, határozottá válsz vele szemben, ha kiadsz egy parancsot az egyértelmű legyen, és miután elhangzott nincs pardon. Addig nem hagysz neki békét amíg nem teljesíti, ha szófogadatlan "szidod". Amint engedelmes jutalmazod és dicséred.

Ja és foglakoz vele sokat. Ha segítség kell nyugodtan írj, akár privát is.

2014. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Ha a jelenlegi sulitokban csak diagnosztizálni tudnak, de segíteni nem, akkor felejtsd el őket. Vagy esetleg kezdj el hallgatni az oktatókra, néha az is segít :D

De azért ne pánikolj, a kutya kamasz, ilyenkor mindig pofátlanabb. Viszont éppen ezért most kell elkapni a grabancát, szóval foglalkozz aktívan a kérdéssel, keress megnyugtató megoldást, ha kell, másik suliban.

Az mit takar, hogy nem lett szobatiszta?

2014. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
csabika1971, te meg ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Nincs választás, meg egy falkavezér, meg egygazdás kutya se, de főleg nem egy argentin dognál, ami amúgy családi kutya. Nevelés, az van, amit vagy elront valaki, vagy nem.
2014. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszi Csabika, ezt szerettem volna tudni.

Az nem baj ha nem tart engem vezérnek, hiszen nem magát tartja hanem a páromat, és ez jó.

Ha nekem is engedelmeskedik akkor tehát felette állok. Vezérnek mégsem tart, ebből lehet esetleg később probléma?

2014. okt. 16. 13:08
 8/30 A kérdező kommentje:

Jajj Akumi, a te válaszodat még nem láttam mikor előzőleg írtam...

Most akkor totál össze vagyok zavarodva. Mert eddig én is úgy tudtam hogy a dog családi kutya és 2 gazdás.

Most akkor mi van?

2014. okt. 16. 13:11
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Ez a hány gazdás a kutya dolog egy kicsit túl van értékelve. A kutya - bármelyik kutya - beilleszkedik a családba, oda, ahová ti a viselkedésetekkel helyezitek, ideális esetben legalulra. Ha nem így lenne, az argentin dog tényleg egy veszélyes kutyafajta lenne, mert bármikor nekiállhatna intézkedni a család "plusz" tagjai felett, ráadásul egy rendes kutyafalkába se tudna beilleszkedni, ha számolgatná, hogy maximum hány falkatagot hajlandó maga elé engedni a rangsorban. Képzelj el így egy tíztagú dogófalkát, lenne az első három, akik normálisan élnek, és a többi mit csinálna? Szóval ilyen nincs, meg kell nevelni és kész.
2014. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
74%
Meg kicsit félreérted a falkavezér kifejezést is :) Ezt igazából csak egyszerűsítésnek használjuk a "rangsorban a kutya felett álló" emberekre, mert ezt baromi hosszú lenne minden egyes alkalommal végigmondani :D Nem számolgatják, hány falkavezér van, max. az alfa pár van kiemelt helyen, de egy hattagú családban is mindenkinek "falkavezérnek" kell lennie a kutya szemében. Alá-fölérendeltségi viszonyban kell gondolkodni, különösebben bonyolult hierarchiát ebbe nem kell beleképzelni :)
2014. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!