Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről az elektromos nyakörvről...

Erről az elektromos nyakörvről mik a tapasztalatok? Tudtok esetleg ajánlani valamit 30 ezerig max?

Figyelt kérdés

[link]


Olyan nyakörvet keresek, ami legalább 100 m távban hat, és nagyon magas ösztönszinten is használható.

Ha van is rajta standby funkció, az max. 2 másodperc alatt feloldható legyen.


Ellenzők, "állatvédők", hozzá nem értők, túl élénk fantáziájúak és nagyképűek kíméljenek.



2014. okt. 16. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%

Ismered azt a mondást, hogy "nem a póráz teszi hűségessé a kutyát"?

Ha enélkül képtelen vagy a kutyádnak parancsolni, te vagy a hozzá nem értő. Mondd el nekem kérlek miért van az hogy felnőtt rotti, dobbermann, argentin dog, bernáthegyi és egyéb hatalmas és (szerinted) kezelhetetlen kutyák tökéletesen sétálnak és engedelmeskednek akár az 5éves kisgyereknek is?

2014. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 sippara ***** válasza:
63%
Na, ha fele annyira hozzáértő lennél, amennyire nagy a pofád a kérdésben, akkor tudnád, hogy harminc alatt semmilyen normálisan működő e-nyakörvet nem kapsz. Így, hogy le sem írod, mire kell, nem tudjuk elmondani azt a rengeteg megoldást, amivel ki lehetne kerülni a 80-100 ezres elektromosat, úgyhogy keresgélj tovább.
2014. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

Fel kéne inkább magadra hívnod a kutya figyelmét. El kell érni, hogy felnézzen Rád és Te legyél számára az Isten akit "félni" kell. Evvel párhuzamba azt is el kell érned, hogy szeressen, tiszteljen. Vágod? Utána a szavad szent és sérthetetlen lesz. Ez borzalmasan sok meló elérni, főleg, ha valahonnan úgy került hozzád az állat, idős vagy eddig "tojtál" a fejére. Nem akarlak elkeseríteni, de hetek/hónapok kemény MINDENNAPOS melója és nem fél óra, hanem 2-4 órát is tanítani kell az állatot. Ezek az elektromos fegyelmező eszközök csak a kutya agresszivitását fokozzák hosszútávon. Hidd el tapasztalat.

26/N

2014. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 HUN_Sector ***** válasza:
57%
Megírták már a többiek is, nem ezzel kell a kutyát szabályozni. Elektromossággal ha állatot akarsz nevelni, ne csodálkozz ha egy óvatlan pillanatban a torkodon landol az állkapcsa. Hiszen a fájdalmat összeköti veled és szabadulni akar majd a közelségedből, vagy leküzdeni a fájdalom forrását, téged. Persze, lehet hogy mindenki hülye és te vagy csak a megmondó zseni, de más oldalakon is ezeket a válaszokat kapnád meg. Valószínűleg nem ok nélkül.
2014. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Ez azért nem igaz. Egyrészt nem lesz tőle agresszív a kutya. Másrészt valóban vannak olyan erős zsákmányösztönű kutyák, amelyeknél ha prédát látnak, akkor leereszkedik a vörös köd és sajnos olyankor se lát, se hall. Egy bizonyos pontig még megfogható, ha időben reagál a gazda, de ha csak 1mp-t is késik, már nem fog a kutya visszajönni és olyankor simán kirohan autó elé. Agaraknál ez simán előfordul. Nekik ez több évezredes ösztön.


Továbbá ismerek olyan mozgássérült gazdit, aki pont a mozgásbeli hiányossága miatt használt eleinte elektromos nyakörvet. Ugyanis ő nem tud odaszaladni, ha a kutya mégis csak el akar menni, vagy valakinek neki akar támadni.


Szóval néha szükséges lehet az elektromos nyakörv, mint ahogy a fojtó is elfogadott nevelési eszköz.

2014. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Sippara, elgondolkodtam rajta, hogy töröltessem a válaszodat, de az információtartalma miatt megtartom (meg azért, mert tudom, mennyire imádsz tök ismeretlen embereket oltogatni... mindenkinek kell egy örömforrás).

Logikusnak tűnt, hogy ha van 15 ezerért megfelelőnek tűnő nyakörv, akkor kb dupla annyiért tudok venni valóban megfelelőt.


Én nem állítom, hogy hozzáértő lennék, és azt se, hogy te nem vagy az - te vajon miért veszed magadra más ingét (tudom, mert élvezed, de na)?


Leírtam, milyen paraméterű nyakörvet keresek (100 m, standby nélkül vagy rövid feloldhatósággal), nem kell tudnod, mire kell. Mint ahogy fogalmad sincs, miket csináltunk eddig, ahogy arról sem, hogy 100 ezernél már jóval többet költöttem iskolára, és házhoz járó kiképzőkre.

2014. okt. 16. 13:39
 7/21 A kérdező kommentje:

Látom, azóta érkezett egy csomó, számomra érdektelen válasz (bár az 5-ösnek köszönöm, hogy megpróbálta más oldalról is megvilágítani a kérdést).


Szóval az az álláspont, hogy 80 ezer alatt nincs olyan nyakörv, ami a megadott 2 paraméternek megfelelne?

2014. okt. 16. 13:44
 8/21 A kérdező kommentje:

Nyilván azzal kiegészítve, hogy stabilan működik, és magas ösztönszinten is észreveszi a kutya.


Senki nem próbálta itt ki a linkelt nyakörvet?

2014. okt. 16. 13:49
 9/21 anonim ***** válasza:
28%

De nem értem miért akarod erőszakkal kényszeríteni az akaratodra, ha szép szóval és jutalomfalattal is mindent megcsinál, és szeretni is fog téged?

Azt meg nem értem hogy hogy kerül az oktatópályára préda ami elveszi a kutya eszét.

2014. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem kerül az oktatópályára préda.

Azért kell a nyakörv, mert szép szóra és jutalomfalatra nem működik (azt egyébként hol írtam, hogy igen??).

Le lehet írni rossz gazdának. Én csak azt szeretném, ha játszhatna más kutyákkal, játszhatna a másik kutyámmal (aki soha nem fog elektromos nyakörvet kapni, mert működik nélküle) mondjuk egy mezőn (mert futtató nincs). Ha lehetne vele nyugodtan labdázni, tréningezni a közeli réteken, kirándulóhelyeken. Ezért dolgozom vele már évek óta. De végülis, leélheti a kis életét pórázon, esetleg néha flexin... Majd eljárok vele futni úgy, hogy a derekamra kötöm, és húzatom magam fel vele a hegyre. Nem hiszem, hogy elfáradna tőle, de hát nehogy már elektromos nyakörvet tegyek rá, hiszen az állatkínzás, és egyébként sincs megfelelő 80 ezer alatt.


Remélem most már mindenkinek sokkal jobb, hogy ezt tudja. Nagyon hozzátartozik a kérdésemhez, mert itt mindenkinek mindent meg kell magyarázni, a legutolsó részletig ismerni kell, nem lehet a kérdésre válaszolni csak úgy.

Most már jöhetnek azok a hozzászólások, hogy adjam le menhelyre a kutyát, vagy ajándékozzam el, mert komolyan, tényleg jobb lenne neki az, mint az elektromos nyakörv, hiszen nyilvánvalóan bárki más képes lenne megbirkózni ezzel helyzettel jutalomfalat és szép szó segítségével, csak én nem. Nagyon sok dolgot kipróbáltam, és még van 1-2, mielőtt elektromost vennék. Tessék, lehet értetlenkedni, szörnyülködni, szidni - és még véletlenül se válaszoljatok, hiszen még nem ismertek minden részletet, még nem írtam le a problémát konkrétan. De meg mondom őszintén, kétlem, hogy itt most hirtelen valaki kikakkantaná a spanyol viaszt, és nem szeretném hosszú oldalas lelkes magyarázatokon látni mindazt, amit már tudok. Szóval nem, nem mondom meg.

De azért remélem, mégiscsak válaszol majd valaki. A kérdésre.

2014. okt. 16. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!