Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba kutyapelenka vagy...

Panelba kutyapelenka vagy inkább kutya WC (műfű voltaképpen)?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki letámadna, nekem nem azért kell, mert nem akarom sétálni vinni!

Napi 3x séta és egy késő esti kisebb kör, de napközben nem vagyok itthon, és mivel pici a kutya, nem akarom, hogy vissza kelljen tartania, néha hasznos lehet a fent említett két dolog.

De melyik inkább? Nem nehezebb szobatisztaságra nevelni, ha ott a pelenka? (ezért lenne jobb a műfű kutya WC, akkor végül is jobban emlékezteti a természetre)

Tapasztalatok?



2014. okt. 16. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
szoktasd vécére
2014. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
A kettő együtt nem fog menni. Vagy arra szoktatod rá, hogy a lakás x pontjára végezze a dolgát (azt most nem is részletezném, hogy ez mennyire gáz), vagy szobatisztaságra.
2014. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyik se!


A kutyát 3x-4x le kell vinni.Fent a lakásban pedig ne végezze el a dolgát!


Azért ellenzem,mert mi megszívtuk a kutyapelenkával,tudatlanul.Inkább lebeszélek mindenkit erről!!


3 évesen még mindig a szőnyegre piszkít vagy éppen az ágyra,tetten érni nem tudjuk.Napi 3x lent van és nem 5 percekre.Lemozgatjuk alaposan.De egyszerűen még így is van,hogy bepisil,többnyire a szőnyegekre.Egészségügyi problémája nincs! Minden héten mosunk szőnyeget. A kutyapelenka miatt van minden!!

2014. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kettes és hármas, ment a zöld kéz.

Én is ettől tartottam... Csak lesz olyan is, hogy programunk van estére, de 2 hónapos kiskutya, és nem fogja tudni tartani.

Igazából leginkább az első éjszakára kéne ez (az új kiskutyánk még nincs itt), utána levisszük a hétvégi házunkhoz és ott lényegesen könnyebb lesz éjszaka párszor felkelni és kivinni pisilni, mint itt levinni az X-edik emeletről két óránként hajnalban.

2014. okt. 16. 19:16
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
én az 1-esnek is adok egyet... :)
2014. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Takarítás és tisztítószer kell ide, nem pelenka meg wc!

Nem a pelenkával fogja összekötni, h arra szabad pisilni/kakilni, hanem azzal, h a lakásban szabad.

A köztes időben, amikor nem tudod levinni, inkább rakd olyan helyre a kutyust, ahol könnyen feltakarítasz. Inkább legyen később szobatiszta, minthogy megszokja, h a lakásban el szabad végeznie a dolgát!

2014. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy az ösztöneivel ellentétes hogy a lakókörnyezetébe végezze a dolgát. Inkább takaríts, szó nélkül, lent meg dicséret, mintha feltalálta volna a spanyol viaszt. :D

Ha egyszer rászokik a pelusra (az ösztöneivel ellentétben) akkor kb lehetetlen leszoktatni róla, és sosem lesz szobatiszta.

2014. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Pár hétig használtuk a kutyapelenkát, csak arra végezte a dolgát, akárhova terítettük le. A tenyésztőnél hozzá lett szoktatva. Mi pedig kiszoktattuk a természetbe, bent komment nélkül takarítás volt, kint agyondicsértük. 4-5 hónaposan már stabilan szobatiszta lett.
2014. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

véce.


(vagy végezze az ablakon kifelé)

2014. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ma beszéltem állatorvossal. Ő azt mondta (egy szakember), városi legenda az, hogy a pelenkától nem lesz szobatiszta, csak tudni kéne használni és én is használjam azt, mert még pár hétig nem mehet majd ki. És állítólag ha az illető jól használja (elmagyarázta), akkor így szobatisztaságra nevelni is könnyebb.

2014. okt. 17. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!