Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kérnek sok, még nagy...

Miért kérnek sok, még nagy nevű kutyaiskolában is egysoros lánc fojtó nyakörvet? Miért nem használhatom a sima nyakörvet az egy-másfél méteres textil pórázzal?

Figyelt kérdés
Azt mondják, a csörgés miatt kell az egysoros lánc fojtó. Én hiszek abban, hogy nem kell csörgetni, amit - mármint a csörgő hangot - nem mellesleg rántással lehet elérni. Nem akarom a kutyám rángatni, hiszek abban, hogy e nélkül is lehet fegyelmezni. Ennek ellenére a legtöbb suliban ezt kérik. Azon végképp kiakadok, hogy olyan helyeken is ez van, ahol hangoztatják, hogy pozitív megerősítéses a képzés. Miért nem válogathatom meg én, hogy akarok-e fojtót tenni a kutyámra vagy sem? Miért akarják rám erőltetni a saját dogmáikat? Miért nem alternatívák között lehet választani és ha az adott kutyánál az nem működik, akkor ajánlanak mást helyette? Nektek mik a tapasztalataitok?
2010. jan. 24. 11:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem részben ezért felyeződött be a kutyasulis "pályafutásom" :D Mert még két szót sem váltottunk, rá sem néztek a kutyára máris eldöntötték hogy márpedig fojtó kell és punktum. Nincs bajom a fojtóval, ha jól használják - egyik kutyámnál én is használom - de nem fogom a könnyebb utat választani, csak mert így lehet könnyebb. A másik kutyámnál egyáltalán nincs szükség fojtóra, akkor meg minek tegyem rá? Utálom hogy a legtöbb ilyen suliban a kutyának, gazdának esélyt sem adnak, csak a gazda kezébe nyomják a fojtót (és ha az nem vállik be akkor jön a szögest).
2010. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Egyébként egyszer már én is feltettem ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__297718-miert-..

2010. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nagyon hasznos a fojtó.Igen,meg lehet anélkül is nevelni a kutyát,de azért van külömbség.Ha pl azt mondod a kutyának,hogy ül és rögtön lerántod a pórázt,és ezt csinálod hetekig,utána a kutya tudni fogja,hogy jajj,inkább gyorsan leülök,vagy jön a rántás.De ha ezt fojtó nélkül csinálod,akkor is biztos megfogja tanulni,hogy le kel ülni,de nem mind1 hogy egyszer mondod el és megcsinálja,vagy 5 ször és csak úgy ül le.


Egy eredményes versenyző mubkakutyát sem hiszem,hogy fojtó nélkül képeztek volna ki.


Azokat az iskolákat meg is lehet nézni,ahol nem használnak fojtót.Egy munkakutya sincs.A kiképző sem versenyzik a kutyájával.Vajon miért?Mert nem engedelmes annyira.(elnézést a kivételnek)


Ez a kutyának pedig egyáltalán nem fáj.Csak tudni kell használni,hiszen ha jól viselkedik,akkor meg sem lesz rántva.Ez ilyen egyszerű.


Sőőt,még a szögest is jó dolognak tartom.Az én egyik kutyám,aki törpesnaci,már észre sem vette,ha a sima fojtóval megrántottam,ezért szöges kellett rá.És lám,így megértette.


Szóval azért az nem úgy van,hogy esélyt sem adnak.De adnak,csak szerintem úgy gondolták,hogy ragd rá,aztán ha úgy látják hogy nagyon ügyes a kutyád,akkor leveszik.Az óriássnacimra pl csak bőrnyakörv kell.


Egyébként ha megkérdezhetem milyen kutyid van?És melyik suliba vitted? (nem muszály válaszolni)



Üdv:egy óriás és egy törpe snaci gazdija.

2010. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

3. Hallottál már Obedience sportról? A lényege, hogy minden kényszer nélkül tanítják a kutyákat. Én soha nem tennék fojtót a kutyámra, türelemmel is el lehet érni ugyanazt az eredmény, még ha tovább tart is. Nekem a kutya ne azért üljön le, mert fél a következményektől, hanem mert ő is így akarja. http://www.youtube.com/watch?v=CEA3RzqItJk

A mi kutyasulinkban úgy van, hogy azt használhatsz a kutyádnál amit akarsz. Van hogy javasolják a fojtót, de nem erőltetik.

2010. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Szálkás szőrű tacskó - yorki keverék kutyám van. Ebből következően elég jellemes kis állat... Őszintén szólva egyik iskola sem tetszett, az sem, ahová jártunk és az sem, ahol csak megnéztem órákat és a honlapon a kiképzők válaszait a kérdésekre. :S A kutyámat PÓRÁZ NÉLKÜL, jutalomfalatokkal tanítom, néha használok klikkert is és sokkal eredményesebben halad, mint annak idején a kényszerítő, negatív megerősítéses megoldásokkal... Ha ilyen jól haladunk tovább, akkor a BH vizsgával is meg fogunk próbálkozni és dog dancing versenyekre is járni fogok vele. :) Ha lenne Magyarországon obedience, akkor abban is indulnék.

BH vizsgát lehet amúgy tenni anélkül is, hogy valamilyen tanfolyamot elvégzek előtte?

2010. jan. 24. 16:14
 6/28 A kérdező kommentje:
És még annyit megjegyeznék, hogy elegendő és helyes, következetes gyakorlással bármikor, bármilyen helyzetben megcsinálja, amit mondok neki. Nem csak akkor, ha kap érte falatot. A módszeres, következetes tanítással nem fordulhat elő, hogy a kutya manipuláljon és instabil legyen a tudása. Manapság pedig a munkakutyák képzésében is egyre többen kezdik átvenni a jutalmazásos tréninget. Persze mint mindenben, Magyarországon ebben is elég elmaradottak az emberek, itt mindig komoly nehézségekbe ütközik minden újdonság bevezetése...
2010. jan. 24. 16:28
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ebben az egész falkavezéres-fojtós-szöges történetben az nem tetszik, hogy a hatalmat úgy gyakorolja a gazdi, hogy fizikai kényszerítést okoz. Az pedig behódolás, és nem elfogadás a kutya részéről szerintem. Én nem azt akarom, hogy behódoljon nekem a kutya, hanem azt, hogy meggyőzzem, hogy neki úgy jó, ha nekem engedelmeskedik, és önmagától ismerjen el vezérnek. A mi kutyasulinkban póráz nélkül (illetve 10 m-es kiképzőpórázzal, ami a földön hever, és nem a kezünkben van) tanulunk, jutalomfalattal, játékkal, hangjelekkel, és minden kutyánál működik. Mondjuk nem Magyarországon van... mondjuk az alapfokú tanfolyam alapból 4 hónap - heti 2,5 óra, ami - ha jól tudom - Magyarországon általában rövidebb ideig tart.
2010. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%

Fejezzétek már be Magyarország oltását.

Én Angliában voltam kint... Hát, az egyik itthoni kutyaiskolában sokkal jobb módszerekkel tanítottak. Ez mind országfüggetlen, csak a kutyaiskolát kell megválasztani.

2010. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
nem azt mondtam, hogy otthon nem jó, csak hogy nem tudom, hogy mi a helyzet... ha jól tudom, a Népszigeti kutyasuliban nem használnak fojtót, de csak olvastam róluk, így nem tudom megmondani, hogy mi van ott... miért baj, ha leírjuk, hogy honnan van tapasztalatunk? Ha meg nem írom oda, akkor azzal jönnek mások, hogy mert hülyeséget beszélek, mert ilyen nincs... persze, ott nincs, ahol épp ő lakik.
2010. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pl azt mondod a kutyának,hogy ül és rögtön lerántod a pórázt,és ezt csinálod hetekig,utána a kutya tudni fogja,hogy jajj,inkább gyorsan leülök,vagy jön a rántás."

Nekem nem az a célom, hogy a kutyám félelemből engedelmeskedjen...


"Egy eredményes versenyző mubkakutyát sem hiszem,hogy fojtó nélkül képeztek volna ki.

Azokat az iskolákat meg is lehet nézni,ahol nem használnak fojtót.Egy munkakutya sincs.A kiképző sem versenyzik a kutyájával.Vajon miért?Mert nem engedelmes annyira.(elnézést a kivételnek)"

Hallottál már az obedienceről?


"Ez a kutyának pedig egyáltalán nem fáj."

Lehet, bár ezt csak a kutya tudná megmondani. Viszont én már nem egy állatorvosi cikkben olvastam, hogy a fojtó, szöges igen komoly légcső és gége deformációkat, sérüléseket is okozhat.


"Sőőt,még a szögest is jó dolognak tartom.Az én egyik kutyám,aki törpesnaci,már észre sem vette,ha a sima fojtóval megrántottam,ezért szöges kellett rá.És lám,így megértette. "

2010. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!