Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kezd bele valaki a...

Miért kezd bele valaki a kutyatenyésztéseb? (lent linkelek cikket)

Figyelt kérdés
[link]

2014. okt. 17. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ,,szerelmes" egy adott fajtába és azt szeretné jobbá tenni, nemesíteni, a standardhoz mind jellemben, mind küllemében a leginkább közeli utódokat létrehozni. A tenyésztés egy szakértelem igényes, időt, pénztárcát nem kímélő elhivatottság, amelyben az ember nem haszonszerzésre törekszik, hanem hogy minél egészségesebb, nagyszerűbb,jobb minőségű,a fajtát javító kutyákkal gyarapítsa az állományt.
2014. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
te tenyésztő vagy ?
2014. okt. 17. 14:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a tenyésztés lényege nem a pénz szerzés, hanem mert jobbá szeretném tenni a fajtát és szebb, egészségesebb példányokat létrehozni. Hasznom a tenyésztésből még soha nem volt. Max annyi, hogy a kutyatápot állta a következő évig.
2014. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném itt, külföldön is meghonosítani a mudikat. Szeretném, ha javíthatnám az állomány egészségét, munkaképességét. Azért, mert imádom a fajtát. Gazdag soha nem leszek belőle, arra vannak már módok.
2014. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert imádom a fajtát és bármit megtennék érte :)

Elsőnek teljesen igaza van.

2014. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem vagyok még tenyésztő, de szeretnék az lenni, ezért rengeteget olvasok, tanulok, illetve már boldog tulajdonosa vagyok annak a szukának, amelyre több,mint 14 évet vártam. Reménykedem, hogy beváltja majd a hozzá fűzött reményeket - ehhez azonban még rengeteg lépcsőfokot kell teljesítenünk, kezdve az egészségügyi szűrésektől a tenyészszemlén át a kiállításokon ill. munkában,sportban való sikeres szereplésig. Az, hogy idővel, kellő anyagi háttérrel és szaktudással szeretnék majd tenyészteni, nem jelenti azt, hogy fogok is - nagyon sok mindennek kell hozzá teljesülni. Ha a kutyám nem lesz rá alkalmas, nem fogom tenyésztésbe vonni csak azért, hogy egy alom kiskutyával több legyen. Tökéletes kutya nincsen, de ha ahhoz közel áll, akkor idővel keresni fogok egy hozzáillő kant, amely még az esetleges hibáit is feljavíthatja. De ez mind csak lehetőség, meglátom majd, mit hoz az élet.
2014. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
milyen fajta ha nem titok ?
2014. okt. 17. 16:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól irja.:)

Már-már mániám a fajta. Szeretnék minél szebb kiskutyákat világra hozni és büszkén kinézni a kertbe, hogy igen, azt a gyönyörű kutyust én tenyésztettem, aki kint rohangál az udvaromban.:)

De nekem is egyenlőre még csak álom ez a dolog. Idén végre meglesz a várva várt kiskutyám, novemberben érkezik haza.

Persze ez nem jelenti azt, hogy tenyészteni is fogok, mert ahhoz sok mindennek össze kell állni, de remélem, hogy egyszer sikerül valóra váltani az álmomat.

2014. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aussie.
2014. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azért kezdtem bele a tenyésztésbe, mert lett egy szép és kiemelkedő munka és sport adottságokkal rendelkező kutyám, aki barátságos, bátor, nem félénk. Mivel a mudi állományt bizonyosan javítani tudom vele, a fajtát pedig nagyon szeretem, ezért vágtam bele.
2014. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!