Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan idomítsam?

Hogyan idomítsam?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos német juhász kankutyám,alap parancsokat eddig megtanítottam neki. A gond az,hogy állandóan rág szét mindent,ha megtiltom is,és borít fel az udvaron dolgokat,bármennyit is foglalkozom vele.Egyszerűen nem tudom a viselkedését kordában tartani. Kutyasuli sajnos nincs a közelben,segítségért pedig nem tudok fordulni más felé.Nagyon sürgős lenne,egyre több hülyeséget csinál,nem tudok mit kezdeni.

2014. okt. 17. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem idomítás, hanem nevelés.

Mennyit sétálsz vele naponta? Mennyit fárasztod szellemileg, tanítod, dolgozol vele?

2014. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
minden nap fél-háromnegyed óra séta,és legalább 1 óra tanítás,játszás
2014. okt. 17. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk fél-háromnegyed óra a rövid séta. Sokkal többet kell vele futni, sétálni.
2014. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász munka kutya, hatalmas mozgásigénnyel. Sokkal több séta legyen!

OFF: ennyi munkát elbír már? Ilyen fiatalon nem szoktak ennyit bírni a kutyák! A fél óra elérése is általában 1 éves kor körül lehet elérni, persze ha aktív, gondolkodtató munkáról, tanításról van szó. :)

2014. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én agáromnak kétszer fél óra nevelés van - ilyenkor mobilom lenémítom és csak ráfigyelek és csináltatom vele a feladatokat. Általában a 20. percben férad le, ilyenkor nyűgös lesz, nem csinálja a parancsokat csak áll és néz rám, a jutalom falat se érdekli, szóval nem mindig tart fél óráig, mert annak sincs értelme, hogy az utolsó 10 percben már nem tud mihez kezdeni, meg alapból, nem szadizom már szegényt ilyenkor.

Embereknél is, ha pl egy idő után zsong a fejed a tanulástól, abba kell hagynod pár órára, mert hiába kell még 10 percet tanulnod, hogy meglegyen az adott időre szánt fél óra-óra, ha nem fog az agyad, fölöslegesen magolsz.

2014. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4,5 hónapos német juhászom van, egyszerre csak kb. 20 percet foglalkozom vele aktívan, utána kb. 10 perc labdázás. Séta kb. fél-egy óra naponta.

Járunk kutyafuttatóba, ott szocializálom más kutyákkal, meg sokfele visszük magunkkal.

A tenyésztője volt itt nemrég, nagyon meg volt vele elégedve, azt mondta, már vihetem kutyaiskolába is. 5 hónaposan kezdjük. A pórázon sétálás és a behívás még nem megy jól, ezeket szeretném megtanítani, aztán letenni az alapengedelmességit.

Ő is rengeteget rág, ezért sok rágnivalót adok neki, bikacsök, bőrcsont, fogtisztító, stb. Ha olyasmit rág, amit nem szeretnék, akkor adok neki valamit, amit rághat.

2014. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Sajnos nekem éjszaka rágja meg a dolgaimat,nem tudom figyelemmel tartani az éjszaka közepén...reggel pedig csak fogom a fejem...bezárni pedig nem szeretném,szokja a házőrzést. Igyekszem még többet sétáltatni,idővel hátha leszokik.
2014. okt. 17. 21:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!