Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan korrigáljátok kamasz...

Hogyan korrigáljátok kamasz kutyátokat, ha megtagad egy jól ismert parancsot?

Figyelt kérdés

Pl hívod séta alatt (nem behívás csak "menjünk tovább" jellegű), nem ül le, nem fekszik le, vagy bármit enm csinál, amiről tudod, hogy tudja, és figyelt.

Elmondod még egyszer? Nem magadból csinálsz vele lúzert hogy elsőre nem kell engedelmeskedni?

Használsz fizikai ráhatást? (pl le nem ülésnél leülteted te)


2014. okt. 17. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai ráhatás. Nem fogok vele bohóckodni, megmondtam, hogy csinálja meg, akkor csinálja meg.

Ha tartós makacsság és idegeken táncolás van, akkor meg ridegtartás. Nincs simi, nem tutujgatás, nincs semmi, parancsszavak vannak végrehajtatva, ha magától megy, akkor egy "okos", és viszlát, amíg magába nem száll. Elég hatásos tud lenni.

2014. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Először is inkább igyekeznék az olyan helyzeteket kerülni, ahol tudom, hogy még nem biztos, hogy engedelmeskedik. Az ültetésnél, mikor még nem biztos a parancs, inkább még tovább jutifalatoznék, és kiszámíthatatlanul adnék (minden 2., minden 4., minden 1., minden 3. ültetésnél), hogy lelkesebb legyen. Ha látom, hogy tényleg köcsögösködik, lenyomnám a seggét, de alapvetően inkább próbálnám elérni, hogy akarja a parancsot végrehajtani.

Behívásnál nincs ilyen elnézés, ha nagyon lazán veszi, raknék rá hosszúpórázt, ha beér, mindig nagy dicséret, itt is kiszámíthatatlanul mehet a jutalomfalat. De mindig elvárnám, hogy végrehajtsa, viszont pl. 6 birkózó kutya közül nem próbálnám kihívni, hogy ne én jöjjek ki a helyzetből lúzerként. Ha sima hívásra egyszer- egyszer nem jönne, akkor megfognám a nyakörvénél fogva, és odavinném, ahova hívtam őt.

2014. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erőteljesebben "kérem" és addig, amíg meg nem csinálja. A lényeg az, hogy az egész végén ki jön ki úgymond győztesen, aztán idővel persze már első szóra is engedelmeskednie kell (persze fajtafüggő is, mert pl. nem minden fajta pattog azonnal a gazda parancsaira). Ha olyan van, hogy pl. nem jön, ha hívom (nem behívás, csak tovább hívom, mint amit te is írsz), akkor kizökkentem, mert általában azért nem jön, mert valamit szagol, néz, stb... Szóval ilyenkor kizökkentem (odadobom a pórázt pl.) és hívom...
2014. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, muszáj :) Enyém a nagy futtatón szokott elkolbászolni, pl. hívom hogy igyon a kútból, direkt akkor mikor senki nem játszik vele, jön egy darabig aztán odarohan egy másik kutyához... Hívom még egyszer, hangosabban. Ha nem jön, odamegyek, megfogom a nyakörvénél és elindulok vele, a 'jó' irányba lököm persze nem durván, de ez nagyon hatásos.


Ha meg indulni készülünk és azért nem jön mert nekiszalad egy másik kutya játszani (szintén futtatón), akkor olyankor hagyom hadd viháncolja ki magát, úgyis kevesen hajlandók játszani vele :D És mikor nyugalom van akkor hívom.


Pórázos séta közben viszont nincs lecövekelés, meg kiugrálás oldalra, séta van előre és kész :)

2014. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Direkt kényes szituációkban tesztelgetem.

Ha nagyon nagy játék van behívom, ha nagyon szagol valamit behívom stb. Hangokkal is rásegítek ilyenkor pl taps, vagy szájjal valami hang ami figyelemfelkeltő. Persze ezek csak olyan behívások, hogy simi után mehet is vissza.

Maximum kétszer szólok ugyanazért, harmadjára odamegyek.

Ha játékból nem jön és oda kell menni akkor kiveszem kézzel és láb mellett ül büntetésképp akkor is ha négyen ugrálnak a feje tetején. Ha megnyugszik mehet, rövid idő múlva újra próbálkozom akkor már jön inkább, mint hogy megint ki legyen vonva a forgalomból.

Szóval kérdésedre a válasz, igen én használok fizikai ráhatást minden esetben ha valamiért eljutunk oda, hogy kétszerre sem csinál valamit.

2014. okt. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Csak nem tudtam eldönteni, hogy nekem vannak-e túl nagy elvárásaim, de akkor nem. :)

2014. okt. 18. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!