Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán ivartalanították, 1.5 éves szuka kutyámat, aki a műtét közben meghalt. Egy életerős, hiperaktív kutyusról van szó, teljesen egészséges volt, és egyszerűen nem tudok abba belenyugodni, hogy egy rutin műtétet így elszúrnak, hogy a kutyusom meghal :( Mindent mondtak, kitalálták, hogy tüdőbeteg (egy maratont kétszer lebírt volna futni, hegyet mászott, egy percig meg sem állt, soha nem fulladt). Mutattak nekem egy koszos röntgenfelvételt, amin semmi adat nem volt látható. Ilyenkor kihez érdemes fordulni? Minden tőlem telhetőt megteszek, ha nem is tudom bizonyítani, akkor is szeretnék elégtételt nyerni, bár tudom, hogy Őt már sajnos nem hozhatom vissza :(

2014. okt. 18. 08:07
 1/10 anonim válasza:
62%

Először is,együttérzésem.

Sajnos igazából semmit sem tudsz tenni,hiszen minden műtétnek megvan a maga kockázata,melyről tájékoztatnak előtte.

A legkönnyebben úgy léphetnél túl a dolgon,ha szert tennél egy máski kis kutyóra..

Személyes véleményem,hogy 5 éves kor alatt fölösleges ilyen beavatkozásnak kitenni a kutyát.

2014. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Tehetsz bejelentést a kamaránál.
2014. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szerintem semmit nem tudsz tenni. A kamara nem vállal felelősséget az állatorvos szaktudásáért, csak az egyéb etikai vétségekkel kapcsolatban (pl. lehúzás, kifizetett szolgáltatás nem teljesítése, pl. chip regisztráció, meg ilyenek). Megvárhatod a rendelő előtt és megverheted, ennél többet szerintem nem tudsz tenni.

Amúgy sajnos mindig benne van a pakliban, hogy gond lesz. Kicsi a kockázata, de ha például érzékeny az altatóra, vagy még meg nem mutatkozott betegsége van, abból lehet baj. Nem biztos, hogy az orvos volt a hülye, bár nyilván nem is kizárt, nem akarom védeni, tényleg sok a nem elhivatott állatorvos.

2014. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első altatás mindig a legrizikósabb egy kutyánál. Hiszen nem sokan viszik el előtte teljes kivizsgálásra a kutyájukat. Bármilyen veleszületett rendellenesség lehet, ami addig nem jelentkezett. Vagy éppen egy adott altatóval szembeni érzékenység is előfordulhat. És sok más is közrejátszhat. Persze, nem kizáró ok az adott orvos nem megfelelő kezelése, vagy rossz reakciója egy előforduló vészhelyzethez.

Az egyik kutyámnak a műtét alatt derült ki, hogy bizonyos altatószerre allergiás. leállt a légzése. Szerencsére, az orvos képes volt megoldani a helyzetet. Be is lett írva az oltási könyvébe, hogy milyen szert ne használjanak ezentúl.

2014. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó, nagyon remélem, hogy a kutyusod jól van azóta is! Most, hogy egy kicsit nyugodtabb vagyok, jobban át tudom gondolni az egészet...

1. Ha tényleg tegyük fel, kóros elváltozás volt a tüdején, és az orvos elmondása szerint légtelen volt egy terület..... Amikor meghallgatta az elején fonendoszkóppal, kellett volna neki hallani, hogy renyhébb az a tüdő!

2. Azt mondták, hogy már az furcsa volt nekik, hogy amikor rátették monitorra kevesebb volt a saturatio-ja, akkor miért kezdték el a műtétet!!???

3. Állítólag csináltak vérvizsgálatot, ami arra adott okot, hogy a kutya babéziás lett... Kiltix volt a nyakában(oké... nem véd 100%-osan), benti kutya volt, állandóan fésültem, nézegettem, fürdettem.... Na itt felhozódott az, hogy a mája, és a veséje se működött megfelelően... hangsúlyozom, a kutyán semmi nem látszott, ugyanolyan eleven volt, mint máskor.... még csak bágyadtság, levertség sem...

4. A másik idézem az orvost "... amikor felnyitottuk a kutya hasát, bűzt éreztünk..." Egy kismedencei műtétről van szó... a hasüreg felnyitása után, minden esetben lehet bűzt érezni..

5. Nem mert az az "orvos" elém állni, aki műtötte, hanem mással beszéltünk......

2014. okt. 19. 10:29
 6/10 anonim válasza:
Meg osztanád velünk legal
2014. okt. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Meg osztanád legalább azt, hogy hol történt az eset? Legalább annyit h melyik városban?
2014. okt. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire tiltja ezt valamilyen törvény, de mivel nem szeretném, hogy más kisállat is így járjon:Nyíregyháza, B.rzó Állatgyógyászati Centrum
2014. okt. 21. 10:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján a dokiknak el kellett volna halasztani a műtétet. Csak , sajnos, mindezek, gondolom, nincsenek rögzítve sehol. Innentől pedig esélyed nincs a kamarához fordulni.

Sajnos, az emberek is ki vannak téve orvosi hibáknak. Állatnál ez még hatványozottabb.

Ilyenkor tombol a düh az emberben, csak éppen nem tud visszavágni, ami egy kicsi megnyugvást adna.

Nem sokat segít, de igazán sajnálom a kutyádat és tégedet is.

2014. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. okt. 22. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!