Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves kutyámnak először volt...

5 éves kutyámnak először volt epilepsziás rohama 5 órás volt, és doki szurit adott és aztmondta ne gyógyszerezzük?

Figyelt kérdés
Mert lehet hogy többet elő sem fordul de ha gyógyszerezem a gyógyszert abba sem hagyhatom soha többé, irnátok okosságot?
2010. jan. 24. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem érdemes az állatorvosra hallgatni, ugyanis neki ez a szakmája, ő ÉRT HOZZÁ. Egyébként persze Te döntöd el, de gondolom az állatorvos nem akar neki rosszat, miért nem vársz, és ha tényleg nem lesz több ilyen akkor nem kell gyógyszerezés, ha meg igen, akkor gondolom kell.
2010. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne gyógyszerezd semmiképp, amíg nem muszáj. Az 5 órás roham nagyon hosszú elsőnek, de lehet, hogy csak 2 két év múlva jön a következő roham. Kár lenne addig tömni.

Ha már el kezdene sűrűsödni a rohamok, pl. hetente vagy akár naponta többször is előfordul, a gyógyszert olyankor szokták elkezdeni beállítani és folyamatosan adni.

2010. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én is igy gondoltam,hogy fölöslegesen nem tömném gyógyszerrel, de olyan fura hogy elsőnek 5 órás rohama volt, mondjuk a doki meg mondta kell neki fél nap mire rendbejön......De nagyon félek,és végig bőgtem azt az 5 órát elhihetitek,annyira rossz volt. azért várok hátha nemlessz többé ilyen:(
2010. jan. 24. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:
az én kutyimnak is votl már ilyen de neki pár perc alatt elmúlt. Viszont nekem lenne egy olyan kérdésem, h valaki el tudja magyarázni h milyen folyamatok zajlanak le ilyenkor a kutyában, és h ennek milyen következményei vannak, "károsodik " a kutya közben esetleg?
2010. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen az agya károsodik azt mondják, de az én kislánykám olyan mint eddig is volt, és remélem többet nem jön ez mégegyszer.álitólag nem emlélkszik ráamugy.
2010. jan. 24. 22:09
 6/6 anonim ***** válasza:
nővér vagyok, sosem hallottam 5 órás időtartamú epilepsziás rohamról.Kutyáknál ugyanúgy zajlik, mint az embereknél és ugyanúgy több típusú van.Vannak kutyák, akik genetikailag hajlamosak, vagy felmenőiktől öröklik.tuti, hogy epilepszia?Számos más ok miatt is görcsölhetett.Az én tacskóm is epilepsziás, neki eleinte csak ritkán, később hetente 2-3-szor voltak rohamai, de ezek csak percekig tartottak.Convulex szirupot írt fel az állatorvos, kb. egy évig szedte, azóta nem adjuk, és így 3-4havonta egyszer rohamozik, főleg front esetén.ha gyakoribb lenne, megint adnánk folyamatosan.Az 5 órahosszán át tartó roham szerintem elképzelhetetlen, hogy epilepszia.De az igazi epilepsziás kutyáknak ma már nagyon jó gyógyszerek vannak(teljesen humán, emberi gyógyszerek)kevés mellékhatással.Kell adni, nem szenved a kutya és tovább él.
2010. febr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!