Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Titok111 kérdése:

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és panelban lakok. Mivel suliba járok, olyan 3-4 órát tudnék foglalkozni vele. Határozatlan természetű fiú vagyok. Olyan fajtára gondolnék, amit akár a szobámban is tarthatnék, de nem olyanokat, mint a yorkshire terrier. Középtermetű kutyára gondoltam. Imádom a Bulldogokat. Tetszik bennük, hogy az életüket is feláldoznák a gazdáért :) Előre köszönök minden választ

2014. okt. 18. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Gyakorlatilag ha úgy neveled a kutyádat, akkor nem kell hogy bulldog legyen, lehet akár csivava is (ha jól neveled!!) akkor ő is feláldozná az életét érted. Javaslom, hogy ne most, hanem csak nyáron vegyél kutyust, mert akkor többet tudsz vele majd foglalkozni. Szerintem egy szálkás szőrű tacsi passzolna oda, de így látatlanba nem a legjobb. HA egy közepes testű kutyát szeretnél, azt nehezebb lefárasztani, ha egész nap panelban van. A tacsi ugyan örökmozgó, de nagyon jó társ. Talán a szüleid is tudnak neked segíteni, mert ők logikával tudnak jobban dönteni.
2014. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 KGabi0000 ***** válasza:
Menhely,ha nincs kedvenc fajtád.Amúgy minden kutya feláldozná az életét a JÓ gazdájáért,ez nem csak a bulldogokra igaz.Itt nézz szét: [link]
2014. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
3%
Boder Collie :) A világ legokosabb kutyája. De nem elég neki 3-4 óra és egyiknek sem. Egy állat nagy felelősség.
2014. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Várj nyárig :) és a tacsko jó választás
2014. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Menhelyről válassz kedvencet (5 örökbefogadott kutyus gazdája vagyok ;))
2014. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Határozatlan természetű fiú vagyok"

Neki ajánlgattok tacskót?


Kedves kérdező!

"Imádom a Bulldogokat. Tetszik bennük, hogy az életüket is feláldoznák a gazdáért :)"

Talán nem ez alapján kéne kutyát választani...

Egyébként ez még kismillió másik fajtára (+a keverékekre is) jellemző.

Találd ki, hogy mire kell a kutya.

Csak kedvencnek tutujgatni?

Szeretnél vele sportolni?

Kiállításra járni? (ehhez persze törzskönyves kutya kell, min. 100 e ft)

Ápolnád egy hosszú szőrű bundáját?

Érdemes lenne megnézned néhány menhelyet, mert az sem kizárt, hogy meglátsz ott egy kutyust, akibe belebuksz, és minden fajta le van tojva. :)

2014. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
az a 3-4 óra foglalkozás játék séta és futkározás lenne? vagy csak 30 perc séta és simi??
2014. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Határozatlan személyiséggel őszintén szólva egy kutya sem lenne jó. Minden kutyafajtához legyen az csivava vagy német juhász kell egy bizonyos határozottság!!

Egy kutya nevelésénél nem lehetsz bizonytalan!!


Esetleg előbb tanulj a kutyákról.Menj el sétálni egy kutyás ismerőssel,rokonnal.Ismerd meg a kutyák jellemét,látogass ki egy menhelyre és előbb kistestűeket vidd sétálni,kicsit tanítgasd őket,ha ő velük már eltudsz bánni,akkor jöhetnek közepes méretű kutyák.


Ha utána olvastál volna, akkor mindenhol az van,hogy a kutyáknak HATÁROZOTT,MAGABIZTOS VEZETŐRE van szükségük. A baj az,hogy gyerek vagy és határozatlan.


Mondjuk jó,hogy ezt leírtad,viszont előbb sokat kell tanulnod a kutyákról!! Ami nem baj,csak fogadd meg és tanulj,senki se úgy születik,hogy mindent tud.


Sőt én pl kutyával határozott vagyok,emberekkel szemben kevésbé.


Semmilyen tapasztalatod nincs velük? Egy fajtával sem?


Ja és az én bichonom is feláldozná magát értem!!! Ez nem attól függ,hogy milyen méretű,fajta! Csak nyilván egy 5 kg-os kutya nem tudna úgy megvédeni mint egy német juhász pl..Volt,hogy egy nem a napon barnult fiatal ember közeledett felém.Aztán egyre közelebb jött majd a kutyám morgott,akkor is beszólt az ember,közelebb jött.A bichonom meg a nadrágjába kapott. A fiatal ember úgy megijedt szó nélkül sietve elment :D

Alapjáraton nyugis a kutyám,nem támadott meg még senkit.Van pár roma származású ismerősöm,rendes tisztességesek tényleg, velük is jól kijött.Szóval nem rasszista a kutya :D

Viszont a fiatal embernél kicsit féltem,mert akkor szürkület volt,meg nem nagyon voltak emberek az utcán.Szerintem a hangomból is érződött a félelem

De a kutyám eszébe nem hinném,hogy megfordult,hogy a maga 5 kgjával nem sokra megy.De megvédett!


Persze azóta az ilyen embereket könnyebben kezelem.De a kutyám mindig megérzi,hogy kivel beszélek normálisan,ki az aki esetleg bántana,azokat morogja..Eddig sosem tévedett.


Ezzel csak azt akartam,hogy ez a bulldog feláldozza magát dumával nem sokra mész..


Uszkár az amit esetleg ajánlanék,mert őket tényleg nagyon könnyen lehet kezelni. 3 méretben is vannak,több színben.

2014. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Upsz. Rosszul fejeztem ki magam. Úgy értettem a 3-4 órát, hogy annyi lenne a mozgás. Azért szeretnék kutyát, mert túlsúlyos vagyok, és a kutyával állandóan mozogni kéne. :) Egyébként sok mindenért szeretnék. A tacskó szerintem nem is rossz ötlet :) Én még a francia bulldogra gondoltam. (Nem szedi szét a házat , amíg suliban vagyok) Valamiért a bamba képét is szeretem a bulldognak :)
2014. okt. 18. 18:38
 10/17 A kérdező kommentje:
8. Volt már tapasztalatom Pulival. Szépen éldegélt, de tesóm egyszer sétáltatta, elengedte, és elszökött. Uszkár az nem is lenne rossz.
2014. okt. 18. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!