Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 2 éves lesz a kutyám...

Lassan 2 éves lesz a kutyám és maga alá vizel ha megsimogatjuk (mikor először talizunk vele pl haza érünk) vagy ha leszidjuk (bár ilyenkor csak néha) Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
régen ilyent nem csinált kb fél éve tapasztaltuk nála először. Hogyan szoktassam le róla? meg miért csinálja? Gyenge az idegrendszere? de akkor miért nem mutatkozott nála előbb meg miért nem fél nagy tömegben vagy viharban? vagy csak nem mutatja?
2014. okt. 18. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Kan kutyáknál normális, de azért kérdezz meg állatorvost is :)
2014. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
pont szuka
2014. okt. 18. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknál ez a maga alá vizelés a teljes megadás, alárendeltség jele. Az én kutyám pl más kutyáknak csinálja. Ilyenkor nem izgatott túlzottan, egyszerűen csak olyan, mintha teljesen elolvadna és pisil is hozzá. Ezért semmiképp se szidjátok le, mert akkor méginkább csinálni fogja, hiszen ő úgy érzi, nem alázkodott meg eléggé.


Nagyon izgatott, amikor hazaértek és megsimizitek?

Mert ha igen, akkor erre egyértelműen az a megoldás, hogy bevezetitek azt, hogy hazaérkezés után addig nem néztek rá, nem nyúltok hozzá és nem is szóltok hozzá, míg egyértelműen le nem nyugszik. 5-10 percig kb.


Ha nem izgatott, és így is pisil fizikai kontaktus hatására (simi):

Amint észreveszed, hogy simi közben pisil, azonnal hagyd abba a simogatást, fordulj el tőle, menj el onnan. Én erről így szoktattam le az én kutyámat, mert nagyon szereti az érintésünket, és rájött, hogy összefügg a pisivel a kényeztetés abbamaradása. Ne szidd le, ne légy mérges se, csak nyugodtan, de azonnal hagyd abba a simit mindig, ha becsurgat.


Szidás:

Valószínűleg érzékeny a kutyátok (nem egyenlő az ideggyengeséggel), valószínűleg túl erős neki a szidás, amit kap. Ütöttétek meg valaha szidás kíséretében, vagy alkalmaztatok más fizikai kényszert, vagy olyan ingert, amitől fél? Ilyen hibába bárki beleeshet, de ez egy érzékeny kutyánál könnyen okozhatja ezt a bevizelést, ami annyit jelent: "ne bánts, kérlek".

Szóval amikor bepisil, az a szidás már túl nagy stressz neki, vagy esetleg olyan helyzetben történik, amikor egyszer megütöttétek pl (nem feltételezek rólatok semmi rosszat, az ember sok hülye tanácsot kaphat nevelési téren). Én erre annyit tudok tanácsolni, hogy alkalmazzatok puhább fegyelmezési módszert. Nekem két kutyám van, a pisimanónak kb fele olyan erős rászólás is bőven elég, mint a terminátornak.

2014. okt. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!