Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vagyok szerencsétlen, vagy...

Én vagyok szerencsétlen, vagy ez általános a tenyésztőknél?

Figyelt kérdés

Kutyust szeretnénk vásárolni, (fajta most nem lényeg), rengeteg tenyésztővel felvettük a kapcsolatot, utánajártunk a munkásságának, stb. Nagy nehezen sikerült választani egyet, majd foglalóztuk a kutyust. Az alom tervezett születésekor jött az értesítés: elléskor komplikációk voltak, nem lesznek kölykök.

Kezdhettük megint a keresgélést, kutatást, majd találtunk egy másik tenyésztőt akinél szintén foglalóztunk. Gyanus volt, hogy az ellés tervezett napja után pár nappal sem jött semmi üzenet, hogy mi a helyzet, ezért rákérdeztem. Az anya elvetélt, úgyhogy megint kutya nélkül maradunk...

Persze a foglalót mindkét esetben visszakaptuk, de sovány vigasz. Én vagyok különösen pancser, hogy egymás után két ilyen esetet fogok ki? Vagy ennyire bizonytalan egy alom egészséges megszületése? Mindkét tenyésztő lelkiismeretes, profi; minőségi szukákkal rendelkezik és a világon élvonalbeli kanokkal fedeztetett...és mégis. Most tolódik megint a dátum, mire elhozhatjuk a kutyust...ha egyáltalán találunk tenyésztőt. Annyira vártuk már mindkét alkalommal és annyira beléltük magunkat a dátumba..szomorúak vagyunk nagyon. :(


2014. okt. 19. 05:43
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Tök komolyan és barátilag engedj meg pár kérdést: kíváncsiság miatt, mégis milyen fajta? és miért ragaszkodsz ehhez a fajtához? mik a terveid épp vele? és valóban elengedhetetlen, hogy törzskönyves és, hogy kölyök legyen?

esetleg egy menhely? vagy fajtamentés? :)


Amúgy amit leírtál elég érdekes..

2014. okt. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet
2014. okt. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem egy különösen ėrzékeny fajtárõl van szó,azért ez elég ritka,de ha a foglalót visszakaptad,vsz.így volt.Sokszor van választási sorrend és ha kevesebb a kölyök,lemaradsz,ezért hazugságnak nincs értelme.Bár van olyan,hogy befut egy számukra jobb vevő és akkor így pattintanak le.
2014. okt. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Tudod... vannak akik évekig is kell várjanak fajtatiszta kutyára, mert akkora írják be neki...
2014. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó példa arra, miért is kerül annyiba egy kölyök...a szuka tartása, kiállítása, a fedeztetés, a kontrollok, az orvosi számla, stb és akkor még az is lehet, hogy egy forint nem jön vissza belőle.

A foglalót visszakaptátok, úgyhogy végülis nagy baj nem tötént (veletek), ilyen a szerencse... :(

Egyébként kíváncsi lennék, milyen fajta, problémás-e az ellése, hogy egymás után két ilyen esetet is sikerült kifognotok.

2014. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Mi is itt a kérdés?
2014. okt. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ritka fajtáról van szó, bizony előfordul, hogy évekig kell várni egy kiskutyára.
2014. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen előfordulhat a legnevesebb tenyésztővel is természetesen. Ez csak egy balszerencse, hogy ebben te is részt vettél. Nem feltétlen számít a fajta. De lehet, hogy csak azért mert még nem született volna meg álmaid kutyája. :)
2014. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!