Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az élet kistestű kutyával?

Milyen az élet kistestű kutyával?

Figyelt kérdés

Szeretnénk örökbefogadni egy kutyust. Hosszas válogatás után leszűkült a kör két kutyára. Nagyon nehéz döntés előtt állunk, mert nem tudjuk melyiket vegyük magunkhoz (sajnos csak 1 kutyus jöhet), mindkettő beleillene az életvitelünkbe és imádnivaló mindkettő, kölcsönös a szimpátia. Mindkettő szuka, a lényeges különbség csak annyi, hogy az egyik 3 kg, a másik pedig 8 kg. Vannak ismerőseink, akik a kisebbet ajánlják, mert hogy kicsi, kevés a gond vele, 'kompakt' és lehet vinni bárhova magunkkal. Az ismertség másik fele pedig a nagyobbikat ajánlja, azt mondják kicsi kutyával horror a 'kutyázás', mert mindig félti az ember, nem lehet nyugodtan sétáltatni, mert állandóan lesni kell, hogy rá ne lépjen valaki, a kirándulás/túrázás szintén rettegés, meg ilyenek...


Gondoltam, hogy ez figyelembevéve felteszem hát ezt a kérdést, hogy nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok?


2014. okt. 19. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés,ilyet még olvastam :D tetszik!!


Nekem egy Bichon Frise-em van 4-5 kg körüli.

Nekem nem horror a kutyázás. Ugyan úgy nevelem mintha nagyobb testű kutya lenne.Nem hunyok szemet egy rossz viselkedés forma felett sem.Szabályok ugyan úgy vonatkoznak rá.

Láb mellett sétál,nyakörve és póráza van.


Persze annyi félelmed lehet,sőt van is,hogy nagyobb testű kutyák megtámadhatják és komoly sérüléseket szenvedhet. Én nyugodtan sétáltatom ettől függetlenül,mert ismerem az itteni kutyásokat.Na meg a kutyák testbeszédét is.Így ki tudom szűrni,hogy melyik kutya lehet bajos,akkor inkább átmegyünk a másik oldalra.

Bár inkább akkor ha póráz nélküli,ismeretlen nagy testűt látok csak akkor!


Tény,hogy keveset eszik,jobban beengedik mindenhová.


Bár azért egy 8 kg-os kutya sem hatalmas :)

Azt hittem olyat írsz egy 3 kg-os és 25 kg-os..ott már vannak különbségek.. 5 kg különbséget max a kaján fogod megérezni..máshol szerintem nem..10 kg alatt kistestűnek számítanak a kutyák ha jól tudom,bár egy 3 kg-os kutyára azért még jobban odafigyelsz..

2014. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért a 8 kg-os kutya se hatalmas.

Nekem 10 kg-os kutyáim vannak, és mindenhová viszem őket magammal. Akkora kutyát még be tudsz tenni akkora szállítóboxba is, amivel ingyen tudod bkv-val vinni. Mondjuk azért ne több órás útra.


A kisebbel is ugyanannyi gond lesz, mint a nagyobbal, ugyanúgy kell nevelni, foglalkozni vele stb, csak egy ilyen nagyon kicsi kutyánál nehezebb, mert könnyebben az ujja köré csavar titeket.


Az ilyen 3 kg-os kutyák viszont tényleg kiszolgáltatobbak, és nem csak azért, mert sérülékenyebbek, hanem mert nem megfelelően szocializált és kézben tartott kutyák ezt a méretet már simán nézhetik zsákmánynak, ami nem túl szerencsés. De ez attól is függ, milyen a kutya, ha félős, akkor szokott ilyen lenni.


Mondjuk az túlzás, hogy a kutyázás egy 3 kg-os kutyával horror lenne - én láttam már csivit póráz nélkül végállomásról leszállni, és olyan sűrű tömegben nyugodtan menni, hogy csak néztem, és semmi gond nem volt vele. De a játszópajtásokat érdemes jobban megnézni, mint a nagyobb kutya esetében. De mondjuk én félteném, hogy erdei túrázás közben nehogy levadássza egy róka vagy vadmacska.

2014. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 5 kg-os csivavám volt első kutyának. Annyira azért nem volt törékeny :) Kicsi kutyáknál nagyon rá kell gyúrni a szocializációra, mert legtöbbször kisebbségi komplexusban szenvednek és ez ugatásban meg acsarkodásban nyilvánul meg :D A 3kg-os kutya előnye, hogy könnyen viheted akárhova, orvoshoz nem kell külön taxival menni (ha olyan a baja, hogy nem tud saját lábán menni). Nm törli fel veled a járdát, ha beindul valamire. Mindenből minden olcsóbb neki (kaja, felszerelés, spot on, műtétek). Hátrányuk a sokszor nagy arcuk (:D) és hogy jobban kell vigyázni a testi épségükre :) Rikító pórázt , nyakörvet használj, sütétben akár világító nyakörvet is, mert itt ahol én lakom nagy a nyüzsgés és a sok ember megy mint a birka és nem evszik észre, hogy ott egy pici kutya a lábuk előtt...A biciklistákat inkább nem is említem.


Második kutyám egy bullterrier mix, 15 kg körül van, tiszta izom, első pár héten majdnem kitépte a karomat a helyéről séta közben :D Viszont őt nem féltem a nagyoktól sem, ha felrúgják meg se kottyan neki, ha meg megtámadják könnyebben megvédi magát, mint egy picúrka.

Viszont nagyobb felelősség is, mert egy ekkora kutya (tudom, nálatok 8kg a másik) már durva sérüléseket tud okozni.


Én ide, a belvárosba, a nagy nyüzsgésbe inkább a nagyobb kutyát választanám. Ha nyugisabb környéken laknék akkor meg a kicsit :)


És nagyon rendes dolog tőled, hogy örökbe fogadsz. Nekem is menhelyes a második kutyusom :)

2014. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és nekem elég durva váltás volt az 5kg-os kutyus után egy 15kg-os, főleg mikor kézben kellett cipelnem őnagyságát első nap hazahozáskor, mert félt a lépcsőzéstől :D
2014. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy válasz:


Nekem 3 kg-os kutyám van. Az első, tehát nincs tapasztalatom nagyobb mérettel.


Nálam is működött az az akaratlan reflex, hogy hűűű, ilyen pici kutyát eltaposnak, keresztbe lenyelnek, stb., de szerencsére felülkerekedett a józan eszem, sokat olvastam a témában és mára már egy kiegyensúlyozott, jól nevelt kutya gazdijának mondhatom magam.


Pici korától szocializálva van - a környéken minden kutyával összeismertettem,teszem ezt a mai napig is.


Mivel dolgozó emberek vagyunk a hétköznapokban napi 6-7 órát egyedül van, soha nem tett kárt semmiben.


Rengeteget kirándulunk 10-20 km-eket is simán megtesz gyalog, kerékpártúrákra is visszük magunkkal, speciális, bringára szerelt hordozóban.


A legfontosabb - szerintem - hogy a két kutya közöl melyik mennyire energikus, mennyire passzol az életviteletekhez, fontosabb mint maga a méret!

2014. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább a 8 kilósat, mert vele a többi kutya lehet másképp fog játszani. De fent leírták azokat vallom én is
2014. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!