Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy házban lakunk egy cirka...

Svacak kérdése:

Egy házban lakunk egy cirka 50 kg-os pittbullal, aki vadászik a kutyámra. Eddig kétszer támadt ránk póráz nélkül, a legutóbbi támadás miatt az ügyeleten kötöttem ki mert megmart. Bejelentés megvolt, de még mindig elengedik. Mit tehetek még?

Figyelt kérdés

Az én kutyám 13 kg, pórázon visszük, csak menekül, a pitt póráz nélkül rohangál a lépcsőházban és a lakótelepen.

Többször kértük a gazdákat is, tegyék pórázra, de azóta is szabadon eresztik (saját bevallásuk szerint meg se tudják tartani ha kitör, nem is biztos hogy volt valaha pórázon).



2014. okt. 20. 11:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
Kezdjük azzal, hogy olyan nem létezik, hogy 50 kilós pitbull. Egyéb?
2014. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Oké, elnézést, nem mértem meg, de legalább kétszer akkora, mint az én kutyám. Nem gondolom, hogy ez lenne a lényeges a sztoriban. Pittbullhoz képest is elég nagy termetűnek tűnik nekem. más probléma?
2014. okt. 20. 12:14
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Beszélj a gazdájával. Ő azokat a kutya csak az ő selejtességét fejezi ki másképp...
2014. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát én sem örülnék egy ilyen ebnek a lépcsőházban (lakik nálunk elég sok, köztük pitt is, de szerencsére egyikkel sincs soha semmi gond).

A kutya támadólag lép fel a saját területén kívül, most még csak kutyával szemben, de várjátok meg, amíg egyszer egy ember lesz az "áldozat".


Kinek jelentettétek őket? Jegyzőnél szokás ilyesmit intézni. Sajnos a hivatalos szerveknek az egyetlen megoldásuk, hogy állatot elvenni a tulajtól és bedugni egy gyepire. Ez sem megoldás. Egy hozzáértő gazda mellett kezelhető volna, de gondolom nem akarnak megválni a kutyától.

Nehéz helyzet. Akármit is teszel, azután te leszel a sátán maga a szemükben.

2014. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
75%
Most volt választások... Menj be a képviselődhöz és mond el neki ezt a sztorit. Esetleg vidd a feljelentés ügyiratszámát is. Ha kell mondogasd fennhangon h nem azért volták szavazni, hogy rettegèsben élj!!! És kié másé lenne ez a feladat megoldása mint a képviselőé!!! Tök mindegy ha nem szavaztál vay ha nem pont rá... Hidd el működni fog a dolog és még aznap kimennek a zsaruk
2014. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
4%
Ha szar a kutya ne engedje el, ennyire egyszerű. Ha meg mégis érje valami baleset. A környéken egy westi tulaj akinek egy hasonló kutya okozott problémá... Rendezte az ügyet.
2014. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Bejelentés megvolt"

Ez rendőrségi feljelentést takar, látlelettel?

2014. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A házirendekben általában szerepel, hogy a közös területeken, lépcsőházban nem lehet póráz nélkül a kutya. Bármilyen fajtájú is. Közös képviselőnél tegyél bejelentést első sorban.

Hol volt a "bejelentés"? Első sorban a téged ellátó orvos kötelessége a harapást jelenteni az ANTSZ-nél. De azt, hogy embert harapott a kutya, neked kell a rendőrségen jelezni.

Teljesen mindegy a kutya fajtája. Kezelhetetlen kutyát kötelessége a gazdájának kézben tartani és megtenni mindent, hogy másoknak ne okozzon bajt.

2014. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A látleletet felvevő orvos megtette a bejelentést, de a hatósági állatorvos csak a veszettség miatti 14 napos megfigyelést végzi, attól, hogy nem veszett, sajnos még veszélyt jelent ránk. Megpróbálok majd kapcsolatba lépni vele, hátha tud segíteni. A közös képviselőnek is jeleztük, ő elvileg figyelmeztette őket, de sajnos semmi hatása. Rendőrségen nem voltunk még, foglalkoznak ők ilyesmivel? A jegyzőt is mindenképpen megkeressük.

Tudom, hogy nem fajta függő, ne értsetek félre, csak sajnos az se nem mindegy mekkora, milyen erős kutyát kezel ilyen felelőtlenül a gazdája. Köszönöm nagyon a tippeket, mindnek utánajárok!

2014. okt. 20. 13:21
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
Személyi sérülés ért. Természetes, hogy a yard foglalkozik vele.
2014. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!