Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? 4,5 hónapos...

Fütyicukor kérdése:

Mit tegyek? 4,5 hónapos amstaffom kicsit hirtelen megnyúlott, beszéltem tenyésztővel azt mondta nem baj, még messze van a kifejlett mérettől. Kajáját vissza nem akarom fogni, eddig se etettem túl. Gond nem lesz belőle gondolom, izület védőt is kap.

Figyelt kérdés

2014. okt. 20. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nő. Mi a baj ezzel?
2014. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lényegében semmi...csak túl aggodtam kicsit...
2014. okt. 20. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, hasonló helyzetben vagyok. Milyen ízületvédőt adsz neki?
2014. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha jó minőségű, a fajtára és testméretére szabott tápot eszik, akkor nem lesz semmi gond. Egy csomó gazda ott rontja el, hogy brutál tápokkal "felpumpálják" a kölyökkutyákat jó nagyra, aztán azok meg fiatal felnőtt korban összecsuklanak a saját súlyuk alatt.


Inkább legyen szikár, mint hájas, és az ízületvédő mellett esetleg csonterősítőt is lehet neki adni. Pl. darált tojáshéjat a kajájába keverve. De erről konzultálj állatorvossal, mert a kalciumtúladagolástól is deformálódhatnak a csontok. Mondjuk az én nagytestű kutyámat végig nyomattam kalcium-foszfor tablettával, és gyönyörű lett, nem is volt se csonthártyagyulladása, se semmi.


Mértékkel mozgasd, óvatosan, fokozatosan izmosítsd, mindig csak annyit, amennyit még túlzott fáradtság nélkül bír. És minél többféle mozgásnak tedd ki: játék más kutyákkal, rongyozás, labdázás, szabad séta, lehetőleg hegyen-völgyön, esetleg úszás.

2014. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyers húsos étrend mellet én nem tapasztaltam ilyet.
2014. okt. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Josera Kids-et és GF 600-at adok az amstaffomnak.

Ő is így volt: megnyúlt, pálcika lett, majd kiszélesedett, szinte dagi lett.

Most 7 hónapos, már nem ingadozik. Egyenletesen nő.

Leszámítva, hogy ugye ilyenkor "elmarad" a fej. Szép nagy kutya, széles mellkassal, mini buksival. :)

2014. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
gf-600-at kap.nem hizlalom véletlen se,inkább sovány picit de igy jó most.
2014. okt. 20. 14:13
 8/9 A kérdező kommentje:
Brit tápot,és kap nyers csontos húsokat is.a fej az mért marad el?
2014. okt. 20. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a test fejlődik, majd a koponya. Nagyjából 1,5 éves korára lesz kész.
2014. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!