Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám amellett, hogy...

A kutyám amellett, hogy féltékeny úgy tűnik fél is az új jövevénytől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindkettő kistestű kutya, az egyik havanese a másik máltai.

2014. okt. 20. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én anno azt a tanácsot kaptam, amikor ideiglenes került hozzám és a saját kutyám tartott tőle, hogy ne foglalkozzam vele, meg fogja szokni a másikat, ráfog jönni, hogy nincs mitől tartania.. Azt azonban tiltsam, ha egyik vagy másik morog kapkod stb. Tehát amíg nyugalom van, addig nem kell beleszólni, rendezik ők ezt maguk.


Nálunk kb egy hét után kezdett felengedni a fagyos hangulat.


Ha örökbe fogadtad a másikat, akkor a kettejük közötti rangsorba sem kel beleszólni, amíg azt békésen rendezni tudják.

2014. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk három különféle kutyánk van. 1. hozzászólóval egyetértek abban, hogy a falkában a nyugalom megőrzése a legfontosabb. A rangsorban viszont első a gazda! Az ember a falkavezér, tehát a gazda osztja ki a feladatokat és határozza mag a rangsort. Az ellenvéleményt keményen büntetni kell!

Tapasztalatlan kétkutyás gazdaként én is úgy gondoltam, hogy a kutyák majd eldöntik a rangsort. Ez akkor kiválóan működik, ha csak az egyik állat domináns. Az így kialakult rangsoron nem is szabad változtatni. Láttam már ötven kilós ónémet juhászt is behódolni öt kilós tacskókeveréknek!

Ha viszont két domináns természetű kutya kerül össze, véget nem érő véres harc lehet belőle. Egykor a tíz kilós pulink támadta rendszeresen a hatalomért a negyven kilós bobtailünket.

Ha a gazda nem elég határozott lehet, hogy soha nem sikerül kibékíteni egymással rivalizáló kutyákat.

Ez nem függ sem a kutyák méretétől. sem a nemétől.

2014. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Igen én is azt mondtam, hogy addig nem kell, amíg békében rendezik. Természetesen a "vitát" verekedést tiltani kell, nem megengedett. És csak a két kutya egymás közötti rangsoráról beszéltem. A Gazdi mint "falkavezér" ezen kívül és fentebb van.
2014. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem verekednek, de a picur folyton odamegy hozzá, hogy játszanak. Legalábbis ezt csinálta a testvérével is. Az idősebb, a havanese viszont elfordul, elmegy tőle. Sőt rám is haragszik, ha a kiskutyával foglalkozok.
2014. okt. 20. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond.Majd megszokja, hogy most már a pici is ott van. Idő kell nekik is hogy megszokják az új helyzetet. Ennyi.
2014. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!