Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől pörög be egy kiskutya?

Mitől pörög be egy kiskutya?

Figyelt kérdés
10 hetes kutyám békés, okos, de időnként egy-két órára (főleg játék közben, ami pld labdázás, vagy ha mindannyian otthon vagyunk) úgy bepörög, hogy karmol, a tű hegyes fogaival karcol, harap és a lábamat "humpolja"... Ennyi idősen. Nem tudom, mi okozza. Most nem is tudtam lecsillapítani, bevágtam a szobakennelbe, ahol perceken belül - kis nyavajgás után - elaludt és lehuggadt. Mi lehet emögött és, hogyan kell kezelni a helyzetet?
2014. okt. 20. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

csodálatos nyelv a magyar, és itt napról napra egyre érdekesebb gyöngyszem szavakkal találkozom:)

..."humpolja"... :D

esetleg el kéne kezdeni nevelni, lassan kiépíteni-megmutatni a határokat. ajánlom a kutyaovi-sulit, mert nem sok mindent tudsz a kiskutyádról, és annak a viselkedéséről!

2014. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon határozottan és jól van nevelve, majdnem teljesen szobatiszta, az éjszakát néha teljesen, néha egy megszakítással átalussza. Megvannak a tiltott es engedett helyek. Következetesen és jól neveljük. De néha ilyen rövid bepörgések rájönnek. Ezért írtam. A humpolással meg az van, hogy Kanadában éltünk sokat, az első kutyánk ott volt, és ott ezt a szót ismertük:) azért tettem idézőjelbe, mert nem tudtam a magyar megfelelőjét:)
2014. okt. 20. 20:59
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja és szakszerűen lett szobakennelre szoktatva is. Nem kell ám végletes következtetéseket levonni a neveléssel kapcsolatban. Ez az ilyen fórumok egyik átka. Azt meg végképp nem értem, hogy 10 hetesen miért ajánlod a kutyaovit. Majd 3 hónaposan.
2014. okt. 20. 21:02
 4/14 anonim ***** válasza:

10 hetes kiskutyánál az lenne a baj, ha néha nem pörögne be.

de továbbra is ajánlom az iskolát.

2014. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
elsősorban Neked lenne fontos az iskola, és utána a kutyának. mellesleg a kutyaovi nem korhoz, hanem oltáshoz-immunitáshoz van "kötve", ergo, bármikor viheted, ha az oltásai rendben vannak.
2014. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz. Ahová én viszem, ott (az oltások mellett) a 3 hónapot is be kell tölteni. Maximum 7 hónap a határ.
2014. okt. 20. 21:13
 7/14 anonim ***** válasza:
akkor keress más iskolát.
2014. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De nem vagy következetes, és inkább üres és felsőbbrendű okoskodásnak vélem ezt. Ugyanis egyfelől azt mondod válaszként a bepörgésre, hogy nevelnem kéne, másfelöl meg azt, hogy a bepörgés normális, az lenne a baj, ha nem pörögne be. Döntsd el, hogy ebből a paradoxonból melyik fele az igaz, és akkor majd folytatjuk.
2014. okt. 20. 21:16
 9/14 A kérdező kommentje:
Miért keressek?
2014. okt. 20. 21:17
 10/14 anonim ***** válasza:
egy kölyök kutyának a játék az élete-lételeme. így tanul. viszont a hatásokat-szabályokat Neked kell felállítani, de úgy látom, hogy ezt Te nem tudod, vagy nem érzed, ezért kell az iskola, ahol megtanítanak "kutyául".
2014. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!