Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól tettem hogy leszidtam?

Jól tettem hogy leszidtam?

Figyelt kérdés

Póráz nélküli sétát gyakorlunk egy ideje, még csak próbaidős, tehát nem leveszem a pórázt, csak húzza a földön. Hazafelé az utolsó 200 métert így tettük meg, minden szavamra és tiltásomra figyelt. Viszont ahogy a ház mellé értünk, mint akit ágyúból lőttek ki, hiába szóltam rá, hazaszaladt. Egyből haza, minden kitérő nélkül, a bejárati ajtóban ült a lépcsőházban.

Leszidtam, mert nem hallgatott rám, de végül is csak hazajött. Ti mit csináltatok volna?


2014. okt. 20. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes hosszú pórázt rakni rá, hogy ilyen esetben meg tudd állítani a kutyát. A körülményeket nem tudom, de sajnos közel sem biztos, hogy a hazaszaladással kötötte össze a kutya a szidást.

Összességében persze jól tetted, ezt ne engedd neki! Mert nehogy egyszer az úton rohanjon át, hogy minél előbb hazaérhessen!

2014. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
milyen kutya, mennyi idős stb-stb.
2014. okt. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

A szidás után biztosan leült a sarokban, és elgondolkodott, milyen rossz kutya is ő....

Hol a behívás a kutyádnál, hogy ilyesmi megesik? Póráz nélkül csak olyan kutyával megyünk, amelyik olyankor is megállítható, behívható, ha úgy dönt, szabadságolja magát.

Én nyakon kaptam volna és vissza a szökés pontjára. Onnantól ismétlés.

2014. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszoló utolsó mondatával értek egyet. Az elejéhez csak annyit tennék hozzá, hogy elég nehéz úgy gyakorolni a behívást, ha nincs elengedve a kutya :)
2014. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!