Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miért nem megy a szobati...

Vajon miért nem megy a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
2 kutyám van. Az egyik 3,5 éves a másik 5 hónapos. Kistestű szobakutyák így sokat vannak bent a lakásban. A nagyobb a dolgát sokszor végezte pelenkára, de időnként máshova kakált. Napközben csak kint az udvaron, csak éjjel néha csinált be. A kicsi mikor hozzánk került meg akkor kezdte tanulni hogy csak kint szabad WC-znie. Az elmúlt 2 hétben azonban minden reggel arra kelünk hogy össze van pisilve meg kakálva az előszoba. Este 10kor vannak kint utoljára, utána hajnal 4.30kor mikor indul a párom, és mégis becsinálnak. Az állatorvos szerint makk egészséges mind a két kutya, vissza kéne tudniuk tartani. Valószínűleg nem akarják, pedig tudják hogy rosszat csinálnak mert ha be van piszkítva akkor reggel egyik sem jön oda hozzám mikor kinyitom a szobaajtót, és lapítanak a szekrény alatt. Ha meg nincs ajándék akkor vidáman üdvözölnek. Légyszíves adjatok tanácsot, mit csináljak velük?

2014. okt. 21. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nyitva hagynád az ajtót éjszakára, vajon kimennének?


Volt egy ideiglenesem, az a kölyök valahogy kinézte magának az előszobát, ugyan az volt, mint nálad, viszont érdekes volt a sztori, mert az ajtó nyitva volt, az elé csinálta, csak belülről. Időm, energiám sajnos nem volt rá, mindenesetre egy próbát megérhet a nyitott ajtó.

A másik ötletem, hogy jóval korábban etetsz és a vizet nem hagyod előttük.

2014. okt. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen a nyitott ajtón kimennek , de lassan jön a tél, már nincs olyan jó idő éjszaka. 5 órakor kapnak vacsorát, és éjjel a víz nincs előttük. Ezt még az első kutyánál ajánlották.
2014. okt. 21. 08:32
 3/12 anonim ***** válasza:

ha nincs testi oka akkor ennek lelki oka van. Én javaslom, hogy altasd őket boxban vagy a hálószobában magad mellett, nagy valószínűséggel csak egy kialakult rossz szokás amit a forgatókönyv megváltoztatásával el fognak hagyni.

(nekem a nappalit nézte ki magának az egyik kutyám minden éjszaka, őt elkezdtük boxban altatni, ott persze nem piszkított be, 1-2 hónap után már ki lehetett engedni újból, hogy máshol aludjon, és soha nem tért vissza a probléma)

2014. okt. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
eleinte mellettem aludt a szobában mind 2 kutya, de akkor is becsináltak. egyszer fordult elő, hogy a szőnyegre pisilt a kicsi, még amikor hozzám került. akkor leszidtam, és azóta nem pisil a szőnyegre. és az előszobában is mindig ugyanoda az ajtó elé piszkít.
2014. okt. 21. 08:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen kutya ajtót kéne tenni a bejárati ajtóra:

[link]

És akkor mehetnek ki-be amikor jólesik.

2014. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sippara ***** válasza:
46%
Minek kellett második kutya, ha még az elsővel sem sikerült eljutni egy olyan kőkemény képzési szintre, mint a SZOBATISZTASÁG? Keressetek fel egy kiképzőt.
2014. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Már a pelenkával elrontottál mindent. Miért kell egészséges kutyának pelenka? Annyi időre kimehet, míg pisil/kakil.

Az öt hónaposnál még nem akkora probléma, mert van kutya, ami 8 hónaposan lesz csak szobatiszta, de a 3,5 évesnél már igen nagy gond ez.

Kezdj mindent az alapoktól. Ha kint végzik a dolgukat, dicsérd meg őket. Éjjelre viszont kell nekik víz. Ha a lakásba csinálnak, NE szidd le őket! Ha pár hét alatt nincs változás, akkor kiképzőhöz kell mennetek, mert más eredetű a probléma.

2014. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, a pelenka nagyon nem volt jo otlet. En is azt javaslom, hogy boxban altasd oket egy darabig, a kutya a sajat helyere nem piszkit. Ha nem valik be, kikepzo.
2014. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mind2 kutya mentett, nem azért lettek mert mi akartuk, hanem mert nem akartuk a sorsukra hagyni őket.

Sajnos boxra nincs lehetőség, de amúgy a pelenka azért kellett mert albérletben lakunk és a tulaj nem nézte jó szemmel hogy a kutya mindenhova odapisil. Hiába mondtam neki hogy idő míg megtanulja. Kutya ajtót meg nem szerelhetünk fel mert nem engedik. Meg ha lenne a tulaj 2 macskája állandóan bejönne.

2014. okt. 22. 04:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Bár még nem telt el sok idő, de beszereztünk két boxot. pár napig minden oké volt, reggel mentek ki intézni a dolgukat, azonban most az elmúlt napokban többször előfordult, hogy bekakáltak a boxba, a fekhelyükre, és utána simán átmentek a pokróc másik oldalára aludni. :(
2014. nov. 11. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!