Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg a blue-merle a legősib...

Tényleg a blue-merle a legősibb skótjuhász szín?

Figyelt kérdés
Eet egy oldalon olvastam, de minden összevetve viszont úgy tűnik, hogy igazából a sable... jól összekeveredtem. Szerintetek?
2014. okt. 21. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát elvileg a bobtailt és az angol agarat keverték, így jött létre a skót juhász (rövid és hosszú szőrű is). A bobtail színéhez leginkább a blue merle hasonlít.
2014. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az első ilyen kutyák fehér jegy nélküli blue merle színűek voltak, aztán szépen lassan kialakult minden.
2014. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolso, ebben azt nem ertem, hogy merlet merlevel paroztatni tilos, mert a kolykok betegek lesznek. Akkor ebbol nem volt problema?
2014. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon félre vagytok informálva a fajtáról :) A collie (skót juhászkutya) eredetéről itt van egy rövid összefoglaló:

[link]

Egyébként feketék voltak az ősi colliek.

2014. okt. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!