Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok mennyi idő után...

A ti kutyátok mennyi idő után tanulta meg a nevét?

Figyelt kérdés
És hogyan? Gyakran mondogattad is neki, vagy csak amikor "kellett" és megszokta? :)

2014. okt. 21. 13:41
 1/9 csabika1971 ***** válasza:
0%
Egy idő után megszokja. De azt ne hidd, hogy tisztában van a nevével. Igaz a kutyák nagyon okosak, de ennyire nem. Ráadásul ha ez így lenne, akkor egy új gazda képtelen lenne akár új nevet is adni a számára. A kutya csak a szavat tanulja meg, és azt hogy arra szóra oda kell menni hozzád, és figyelnie kell rá, ha elhangzik.
2014. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mindig, ha hozzá szóltam, a nevét mondtam először, ugyanolyan hangsúllyal. egy pár nap után már figyelt a nevére.
2014. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az okoskodást Csabika, tisztában vagyok vele. De valahogy nem volt kedvem leírni azt, hogy "A ti kutyátok mennyi idő után tanulta meg azt, hogy amikor hall egy bizonyos szót, akkor figyelni kell?"

Mondhatjuk, hogy megtanulta a nevét, nem?

De. Mindig így mondják.


Akkor is, ha nem tudja, hogy az az ő NEVE, és csak annyit fog belőle, hogy hoppá, ezt a szót mondja mindig a gazdi, ha oda kell mennem hozzá vagy figyelnem kell.

2014. okt. 21. 14:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Kettes, neked köszönöm! :)
2014. okt. 21. 14:01
 5/9 csabika1971 ***** válasza:
0%

Bocsi ha ezzel megbántottalak. Csak meg említettem mint érdekességet, mert pl ezt én sokáig nem tudtam.

Na, mindegy nem is okoskodom tovább.

2014. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem ez volt az első, amit kutyások elmagyaráztak. Kutyák között nőttem fel, nekem ez olyan alapinformáció volt, hogy a kutya nem a nevét tudja, inkább a szó "jelentését"...


Nem bántottál meg, csak annyi okoskodót látni itt, amitől a falra mászok, és a legtöbben olyan stílussal írják le, mint te. Ezért vezettem le rajtad ezt a feszültséget, mert idegenek kérdéseinél általában nem kötök beléjük. :)

2014. okt. 21. 14:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi barátommal leültünk egymástól kb 3 méterre, mindkettőnknél volt egy marék jutalom. Aztán elkezdtük felváltva odahívni a kutyákat. 2 kutyánk van, 2 különböző néven hívtuk őket és csak az a kutya kapott jutalmat, amelyik a nevére jött oda. Aki a másik kutya nevére jött, az nem kapott semmit, mert nem őt hívtuk. Szerintem 1 óra alatt megtanulták hogy melyik kinek a neve, de azóta naponta többször szólítom a nevükön őket. Odahívom ha meg akarom simogatni, vagy ha el akarom vinni sétálni, vagy ha kaját adok, vagy ha azt akarom, hogy figyeljen rám valami miatt.
2014. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 hónap után már teljesen hallgatott rá. :) Szóval kb 3 hónapos korára. Most már ha suttogok akkor is odanéz, ha mondom a nevét. :)
2014. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam most van egy 6 hetes ideiglenesben. 3 hetesen került hozzánk. Kezdetektől a nevén szólítottuk. Eleinte ciccegtem neki és amikor odafigyelt akkor mondtam a nevét, illetve hogy gyere. Amikor már ehette, akkor kicsi májkrémmel ráerősítettem. Most ha szólok neki, akkor szalad hozzám. Szóval egy nagyon pici baba is kb 2 hét alatt simán megtanulja. Először ciccegj, vagy cuppogj,hogy rád figyeljen utána amikor megvan a szemkontaktus dicséret jutifalat, aztán a nevét is bele teszed. nagyon gyorsan köti a nevét a jóhoz (dicséret+kaja) és figyelni fog rá.
2014. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!