Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nevelése? Fontos!...

Kutya nevelése? Fontos! Részletek lent!

Figyelt kérdés
A kutyám ma ellopott egy hajcsattot ès elfutott vele. Utánamentem,ès amikor kiakartam venni a szájából,odakapott a kezemhez. Èn ilyenkor egyböl megfogtam a grabancát,de megharapott..leordítottam a fejèt ès kb bedobtam az ágyába..mèg soha nem harapott meg. 1,5 èves havanese. Szerintetek mi a baj? Mièrt volt ez a reakciója? Hogyan tudnám megnevelni,hogy többè ne legyen ilyen? Lehet valami gond van a sorrenddel? Lègyszi segítsetek! Jó kutyát szeretnèk nevelni belőle. Első kutyus! Előre is köszi a válaszokat! :)

2014. okt. 21. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem az első havanese aki ezt csinálja - ezeket a szobacirkálókat cseszik el legjobban a gazdik (már bocs) és ez a végeredmény. Még szerencse h te észbekaptál és felismered h ez bizony nagyon rossz jel.

És igen, a sorrenddel van a probléma, meg a tekintélyeddel, illetve h nincs és valószínű ennek vannak más jelei is, csak azok nem voltak ennyire súlyosak, h észrevedd. Olvass utána ennek rengeteg anyag van a nete: Jan Fennell, Ceasar Milan, Victoria Stilwell, Egyik kutya másik nem... ha sehogy nem megy egyedül akkor kutyasuli.

2014. okt. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen!! :) járunk kutyasuliba,ès többen is azt mondták(közöttük kutyás rendőr is),hogy úgy nèz fel rám mint az Istenre. Nagyon okos,mindenben szótfogad,hallgat rám,behívható. Csak ez nagyon nem tetszett ès ezèrt írtam! Köszönöm mègegyszer ès utánaolvasok! Ha van mèg más vèlemèny,azt is szívesen fogadom!!
2014. okt. 21. 17:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Az h úgy néz fel rád mint az Istenre, nem jelent semmit, sőt akár még negatív is lehet ilyen szempontból. És azért azon el kéne gondolkodni h az paradoxon, h ha isten vagy akkor miért harap, pláne egy hajcsattért... ezek után próbálj meg tőle elvenni egy csontot. De persze a Te kutyád, Te ismered, csak akkor nem igazán értem a kérdés feltevést, ha úgy érzed h minden rendben. (valami mégsincs ezek szerint...)
2014. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azèrt tettem fel,mert nem èrtem hogy mièrt csinálta,ès tudom,hogy valami nem stimmel,ès hogy segítsetek.Egyáltalán nem mondtam hogy èn is azt gondolom h tisztel.
2014. okt. 21. 18:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, az én kutyáimnak (több is volt életem során) soha nem jutott volna eszükbe, hogy meg merjenek harapni, de még morogni, vagy vicsorogni sem. Egyszerűen ez nem volt opció náluk.

Kiképző a kutyasuliban mit mond erre a konkrét esetre? Talán érdemes tőle is tanácsot kérni.

2014. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszi utolsó! Esetleg privátban letudnád írni,hogy hogyan nevelted őket? Nem kell mindent leírni,csak a legfontosabbakat :)
2014. okt. 21. 19:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Az eset leírásból nem lehet megmondani miért csinálta, mert nem az esettel, hanem az előzményekkel függ össze, arról meg nem írtál. A morgás és az odakapás már következmény. És az ok nem a hajcsatt... Így azért nehéz mondani bármit is neten keresztül.
2014. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!! Elolvasom a könyveket amiket ajánlotattok,ès megkèrdezem az oktatót a suliban! :)
2014. okt. 21. 19:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérésedre írtam privátot :)
2014. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most mit parázol? Lehet, ez az alkalom valamiért így esett. Megtoroltad. Kész. Ha szerencséd van , eszébe nem jut többet visszaharapni, ha el akarsz tőle venni valamit. Amúgy szoktál elvenni tőle bármit? Milyen szót használsz olyankor?
2014. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!