Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lehetett ez?...

Milyen fajta lehetett ez? Alkalmas nagy udvaros családi házba?

Figyelt kérdés
Sétáltam a fiammal(8) az utcán és egy gyönyörű és hatalmas fekete-fehér foltozott kutya jött szembe. Bárány türelmű, hatalmas barna szemekkel. Hosszú szőrű volt alapszíne fehér és rajta fekete foltok. Amikor megkérdeztem a tulajt azt vágta rá, hogy úgyse ismerem, leonberger. De beírtam a google-ba és nincs fekete-fehér leonberger. Ha valaki tudja a fajtáját és, hogy hol terveznek most ilyen almot ( TK-val természetesen) ( Ha egyáltalán nem keverék volt az az ebzet) akkor írjátok le köszönöm
2014. okt. 22. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Fekete-fehér leonbergi tényleg nincs. Fura, hogy a tulaj, azt se tudja milyen fajtájú a kutyája.

A leírásodból nekem a landsheer ugrott be először.

2014. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Leonberger fajta nem létezik, csak leonbergi, de az barna.

Landseer lehet esetleg? Mert az ilyen:

[link]

A többit a Google-ban megtalálod, biztos vannak hazai tenyésztők, de előtte alaposabban nézz utána, csak azért ne vegyétek meg mert szép.

2014. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez az !!!! Köszönöm. Mi a véleményetek róla?
2014. okt. 22. 12:36
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Leonberger a fajta eredeti neve, ez hülyeség, hogy nem létezik.


A leonbergi német fajta, Leonberg városban tenyésztették ki címerállatnak.

Németben ha valami/ki adott városból származik, akkor -er végződést kap.

Így tehát Leonberg + er --> Leonberger (magyarul Leonbergi)

2014. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Nincsmit, ez pite volt :)

Szerintem nagyon szép kutya, de higgy nekem, csak mert szép, azért még nem biztos hogy tényleg nektek való. Én az álmaim fajtáját (argentin dog) egy éve még nem is tudtam hogy létezik. Mikor kitaláltuk hogy kutyát szeretnénk, az összes fajtát végigolvastuk, kiszelektáltuk, hónapokig fontolgattuk, míg végül rá esett a választás, de mielőtt megvettük volna, külön erről a fajtáról mindent elolvastunk, csatlakoztunk Facebook csoporthoz is, kérdezgettünk, stb. És valóban ő számunkra a tökéletes fajta. De ha csak külső alapján választottunk volna, akkor huskyt veszünk, amivel most igencsak sok bajunk lenne.

Szóval azért előtte tájékozódjatok.

2014. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez természetes, volt már menhelyi keverék de elpusztult. Szeretnék most kiállításokra is kijárni ahol lesz ilyen kutya és ott is jobban utána járni... beszélni a tenyésztőkkel, tartókkal.
2014. okt. 22. 12:47
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A landseer nagyon barátságos kutya, egy nagy mackó. Az újfundlandiból tenyésztették ki, ami nem ok nélkül viseli a "szelíd óriás" nevet. A Landseer is megtartotta a pozitív tulajdonságokat.

Kiállításokon össze lehet futni a fajta képviselőivel, bár nincsenek sokan.

2014. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit láttál az egy landseer, a gazdája meg csak ugratott téged. Vételárnak olyan 800 euro / 240.000 forint körüli árra számíts, meg havi 20-30 ezer az eltartása.
2014. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

" Leonberger fajta nem létezik, csak leonbergi, de az barna. "


A megnevezést a többiek már tisztába tették, viszont még véletlenül se barna. Általában vörös-fekete, ha mindenáron színt akarunk mondani, de elég heterogén fajta, így színben is nagyok az eltérések az egészen domináns feketétől az akár már-már ezüstbe hajló világos vörösig.

2014. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
9es, és akkor most jobban érzed magad, hogy kioktattál a leonbergiről, miközben már rég megtárgyaltuk, hogy nem is a leonbergiről van szó? Egyébként nekem elég erőteljesen barnának néz ki, az árnyalaton még vitatkozhatsz, ha ennyire unatkozol.
2014. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!