Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónaposan vemhes kutya...

9 hónaposan vemhes kutya mennyire veszélyes? Többi lent!

Figyelt kérdés
A szomszédomban tavaly februárban vettek egy kiskutyát, akkor volt két hónapos. 10 hónapos, tehát nincs egy éves, és nem is nőtt még meg teljesen, látszik hogy még félig kölyök. A baj, csak az, hogy szült 5 db kiskutyát. Egy német juhászról van szó, és van nekik egy hím belga juhászuk. Nagyon szépek meg minden, de nekem furcsa, mert úgy tudtam, hogy első tüzelésnél veszélyes a szukáknál az ellés, főleg, hogy testileg sem eléggé fejledt... Nem akartam beleszólni, csak egy ismerősömtől vették a kutyát, akikkel én jóban vagyok és rossz látni, hogy szegény kutya ilyen helyre került. Nem tettem szóvá a szomszédnak, mert jóban vagyok vele, csak nem hittem volna hogy ilyen felelőtlenek. A kiskutyákra már vannak érdeklődök, de attól félek, hogy újabb tüzelésnél is sorba lesznek a kiskutyák... Milyen veszélyei lehetnek a szukának , hogy ilyen hamar terhes lett?
2014. okt. 22. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Azért nem ellhet ilyen fiatalon a kutya, amiért egy 12-13 éves kislány sem szülhet gyereket. A szervezete még nem áll készen rá, még ő maga is kölyök, de ilyenkor leáll a fejlődése, és tudtommal nem is fojtatódik már tovább. Ez a kutyának maradandó károkat okoz. Tudom milyen, ha rosszban van az ember a szomszédaival, de ő nem alkalmas kutyatartásra. Szólj az ismerősödnek, akitől van a német juhász, hogy vegye vissza, vagy állatvédő szervezeteknek, hogy lépjenek közbe! A kutya érdekeit nézd, kérlek.
2014. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én is úgy tudtam, hogy veszélyes... csak sajnálom szegényt, mert nagyon szép... sajnos nem akarok kavarni... :/
2014. okt. 22. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Akkor szólj állatvédő szervezetnek, és kérd, hogy a nevedet ne hozzák nyilvánosságra, ne említsék a szomszédodnak sem.
2014. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tele a menhely meg minden! Nem hinném hogy foglalkoznának vele! Nem tartja rossz körülmények között, nem éheznek, csak akkor is...
2014. okt. 22. 19:39
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Ez állatkínzás, az állatvédelmi törvények előírják, hogy milyen idős kortól lehet szaporítani/tenyészteni! De nem értem, miért írtad ki a kérdést, ha már előre tudtad, hogy te nem akarsz tenni semmit? Ha te nem akarod, akkor legalább mást kérj meg, hogy szóljon az állatvédőknek!

Egyébként ez a kérdés jól mutatja, hogy mi a baj az országgal. Az emberek zsörtölődnek, háborognak, de ahelyett, hogy egy kis, minimális lépést tennének -hisz a lényegi munkát nem neked kellene megtenned-, inkább becsukják a szemüket és elfelejtik a gondot, mert így egyszerűbb és annyival kényelmesebb. Elfogadják a helyzetet, akár normálisnak is fogják tartani. Annyira távol állunk a fejlett országoktól és az emberségtől...

2014. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg vele értelmesen beszélni. Magyarázd el, hogy ilyen idős kutyának hátrány, hogy szült, és inkább ivartalaníttassa mindkét kutyáját!

Ha nem megy, próbálkozz meg állatvédőknél, akár tele vannak a menhelyek, akár nem!

2014. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
azért tettem fel a kérdést, mert nem voltam biztos benne hogy helyesen gondolom azt, hogy ez nem jó dolog. Sajnos a facebookon nagyon sok állatmenhely ismerősöm van, és nap, mint nap látom hogy kidobják a patakba meg zsákba a kölyök kutyákat, és az állatvédők nem győzik menteni őket. Egyébként már árulja facen a kölyök kutyákat... :/ Ráadásul keverékek.... amiért pénzt sem kérhetne... Nem tudom tennének-e valamit az állatvédők.
2014. okt. 22. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A mali - Nj keverékeket tudatosan szokták "előállítani" munkakutyának, úgyhogy majdnem biztos lehetsz benne, hogy direkt rakta össze a két kutyát.
2014. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
meg jegyezheted hpgy nem gondoltad volna hogy ilyen fiatalon fialtatja a kutyáját (elleni a ló meg a tehén szokott a kutya ritkán) és ajánlhatsz neki féléves hormon inekciót ami megakadályozza a tüzelést egy félévre , és mindenki boldog lesz
2014. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hormoninjekció nem hatásos módszer. Az ivartalanítás az!
2014. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!