Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyát ajánlanátok...

Ti melyik kutyát ajánlanátok kertes házba?

Figyelt kérdés
Nem tudunk megegyezni a feleségemmel. Ő skót juhász,én német juhász kutyát akarok. Tágas udvarunk van,tudnánk is vele foglalkozni.Azt mondták nekünk, ha nem tudunk dűlőre jutni,akkor tartsunk egyszerre kettőt, de nem felnőtt, hanem kölyökkutyát akarunk. Jól kijön majd egymással a két fajta?Kérem, azok válaszoljanak akik valamelyik fajtát tartják, akiknek már van tapasztalatunk. Köszönöm. Ja, és van hat felnőtt macska is az udvarunkon.

2014. okt. 23. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fajtának rengeteg foglalkozásra van szüksége. Mit értesz az alatt, hogy tudnátok vele foglalkozni? Naponta hány óra séta, játék, agyi fárasztás?

Valamint a skót juhásznak a szőrét is rendszeresen fésülni kell.

2014. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

A macskákon adjatok túl. Komolyan. Vagy ne vigyetek kutyát.

Ha van kb 200 ezretek megvenni a két fajtát, és mindkettő igényeit ki tudjátok elégíteni, értem ez alatt a nevelést, szocializációt és sétáltatást, akkor vágjatok bele, mert mindkettő csodás fajta.

Vagy, válasszatok egy keveréket. Menhelyről. Több helyen kölykök is szoktak lenni.

2014. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mindketten dolgozunk hétköznap délután kettőig, úgyhogy ott a délután, lehet sétáltatni, foglalkozni vele.

Azt tudom, hogy a skót juhásznak rendszeresen bundaápolásra van szüksége. Azzal is tisztában vagyunk, aki bármilyen házi kedvencet tart, ugyanúgy felelős érte. Voltak korábban ahol laktam édesanyámnak kuvasz, meg jópár keverék, de ilyenek még soha.

2014. okt. 23. 09:28
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Tényleg, van pénzetek két 100e forintnál kezdődő kutyára?
2014. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy reggel is ki kéne őket engedni, legalább a kertbe. És ki kell vennetek szabadságot, hogy szoktassátok őket a szobatisztaságra és az egyedüllétre, máskülönben ha egyedül hagyjátok őket, visítani meg sírni fognak.
2014. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A macskák már öregnek számítanak, és pont ezért nem kellenek senkinek. Tíz év fölött vannak, valamennyien ivartalanítottak, és emiatt nem kóborolnak el sohasem.
2014. okt. 23. 09:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Tuti hogy nem kóborolnak el? Csak azért kérdezem, mert ha mégis, az veszélyt jelentenek a kiskutyákra nézve. 12 hetes korukig nem lehet őket sétáltatni, nem tudom, nektek a tenyésztő mikor adja majd oda a kölyköket. Van aki 8, van aki 10 és van aki 12 hetesen, ez változó, de a lényeg, h 12 hetes korukig nem lehet őket hosszabb sétára vinni, mert addigra ad védettséget az oltássorozat.
2014. okt. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Négyes válaszoló! Van olyan kutyafajta, amelyik százezernél is jóval többet ér, de olyan nekünk nem kell.
2014. okt. 23. 09:38
 9/11 anonim ***** válasza:
A négyes azért kérdezte, meg én is, mert a fajtatiszta, egészséges, jó idegrendszerű, szűrt szülőktől származó kutyusok ára kb ennyinél kezdődik! Ha nem tudtok venni, hozzatok ki kettőt a menhelyről!
2014. okt. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Nekem német juhászom volt. Nagyon szerettem, jó kis kutya volt. Annak idején a 80-as években hozta haza nagypapám valahonnan. Fajtatiszta volt, mert később került elő a törzskönyve is itthon, csak arról mi nem tudtunk. Éber, családszerető volt, amíg nem jött haza valaki a családból végig ott feküdt a küszöbön az ajtó előtt. Nem bántott senkit sem ok nélkül, de az idegeneket megmorogta, megugatta. Engedelmességből jeles volt, soha nem volt pórázon, jött az anélkül is, szótfogadott.

A skót juhász kertbe azért nem a legjobb választás mert szép hosszú a szőre, ami nekem is tetszik, de sáros időben vacak, ha bemegy a lakásba vele, nagyon kellemetlen piszkot csinál. A német juhász az annyival jobb, hogy rövidebb a szőre és hamarabb tisztul. Elsőnek elég lenne egy kutya is szerintem, hogy meglássátok, bírtok e vele igazán. Egy kis kajla német juhásznak a nejed sem fog tudni ellenállni.

2014. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!