Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon kísérleteznek...

Magyarországon kísérleteznek egy új kutyafajta kitenyésztésével?

Figyelt kérdés

Nekem nem tetszenek a magyar kutyafajták. Persze a maguk módján csodálatosak, de talán a vizsla kivételével egy olyan magyar fajta sincs amelyikre azt mondhatjuk hogy családi kutya vagy hobbikutya, mind csak munkakutyának jó. Miért nem tenyésztenek ki egy új fajtát, ami mindenkinek megfelelő lehet arra amire szeretné tartani? Egy olyan fajtát ami mindenféle munkára jó? Nem magyar fajta kutyám van pont emiatt, mert nekem olyanra volt szükségem, ami családszerető, házőrző, okos, nagytestű, ne ugasson sokat stb. Ha lenne ilyen magyar fajta, azt vettem volna, kár hogy nincs.

Szerintetek vannak ma olyan tenyésztők, akik azon vannak hogy egy új fajtát hozzanak létre?



2014. okt. 23. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Új fajta kitenyésztése rengeteg idő és pénz, aztán meg az se biztos, hogy bejön az embereknek az a fajta. Nekem voltak ilyen álmaim de letettem róla. Az elképzelt kutya fajtám még így is megvan, de szerintem nem fogok belevágni az biztos ...


Maradok annál a fajta tenyésztésénél amit szeretek.

2014. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mit tenyésztesz? Mi az álmod? Kíváncsi vagyok!
2014. okt. 23. 09:29
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Családszerető, okos, nagytestű, csöndes, házőrző fajtánk a kuvasz és a komondor.


Szerintem mindegyik fajtánk megállja a helyét hobbikutyaként - amennyiben a gazda sportos, szeret túrázni vagy bicajozni, esetleg futni, de némelyik fajtánk beéri rendszeres tanulással és labdázással is.


Olyan fajtát nem fogsz találni külföldiek között sem, ami jó mindenkinek: annak is, aki csak napi fél órát ér rá és annak is, aki versenyekre akar menni, ez hülyeség. Ráadásul még az se mindegy, hogy ipo vagy agility a cél...


Az tény, hogy tipikus ölebünk nincs, de ez csak annyit jelent, hogy a történelem során a magyarságnak erre nem volt szüksége.

2014. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Jelenleg újfoundlandikat tenyésztek. A célom egy kb aussie méretű de újfoundlandi ( hoz hasonló) kinézetű kutya. Mert az utcán sétáltatva a 3 kutyám mindig azt kapom, hogy milyen gyönyörű kutya kár, hogy nagyon nagy pedig szívesen tartanám ha kicsi lenne.
2014. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De a kuvasz meg a komondor az egygazdás nem? Úgy tudom nem igazán valók gyerekek mellé, de szóljatok ha rosszul tudom.
2014. okt. 23. 09:48
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Rosszul tudod. A magyar pásztoroknál anno fontos volt, hogy a kutyájuk temperamentuma megfelelő legyen, amibe beletartozott, hogy a kutya a család tagjai és barátai felé 0 agressziót mutasson. Ezt a tulajdonságot a tenyésztők is megtartották. Sőt, a kuvasz és a komondor éppúgy védi a családtagokat, mint a portát vagy a nyájat.
2014. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Mind nagyon jó családi kutya, csak foglalkozni kell velük, ahogy bármilyen más fajtájú kutyával is. Ott van pl. a border collie, milyen népszerű családi kutya lett, pedig vérbeli munkakkutya, a mudi, a pumi ugyan ilyen jellegű, csak éppen nem ilyen népszerű, talán a küllemük miatt, meg mert ugye magyarok, nem olyan felkapottak.

De a komondor is egy puha póni tud lenni, amin csüngenek a gyerekek, ha megfelelően van tartva, vagy ott van az agár, a világ lustája, tipikus kanapékutya.


Ha neked küllamre nem tetszenek, azt megértem, ízlés dolga, de habitusik alapján, hozzáértő kezekben mind alkalmas családi kutyának. Amit leírtál, az pl. egy tipikus komondor. Ha rendszeresen nyírod egy óriási, hófehér szőrgombolyag lesz, aki a lábadhoz dörgölőzik, amikor hazamész és a gyerekeidet is imádja.

2014. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Hülyeségnek tartom az új fajta kitenyésztésének gondolatát is. Régen mikor a fajták kialakultak, megvolt a feladatuk, megvolt, hogy mire tenyésztik ki őket. Most meg? Csak azért keverjünk ki egy új magyar fajtát, mert kell egy családi kutya?


A keverék miért nem jó? Nagyon sok olyan kidobott kutya van, amit bátran lehet családba ajánlani.

Amúgy ha jobban körülnéznél a magyar fajták között, simán találnál a leírásodnak megfelelő kutyát.

2014. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Családi és hobbikutyának tökéletes mind a vizsla, mind az erdélyi kopó, mind az agár, mind a mudi, mind a pumi, mind a puli, mind a kuvasz, mind a komondor. Szóval mindegyik magyar fajta, csupán a megfelelő tartási körülményeket kell biztosítani.


Olyan fajta, amelyik mindenféle munkára jó, nincs. A leguniverzálisabb fajta a német juhász, de ő se jó minden munkára és amiben jó, abban sem a legjobb.


Családszerető, házőrző, okos, nagytestű, ne ugasson sokat --> kuvasz és komondor. Tökéletes példái ennek.

2014. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Új fajtát nem hiszem, hogy ki fognak tenyészteni. Túl sok idő, rengeteg generáció kutya (azokkal mi lenne??? tele minden menhely), rengeteg év, pénz, stb...nincs rá esély.


Amúgy minden kutya lehet jó családi kutya, lásd az én esetemet:


Az én mudim tökéletes családi kutya. Úgy mondom ezt, hogy az alomból a legnagyobb, legelevenebb kutyát hoztam el. Már akkor 10 hetesen is hajtotta a libákat a szemem láttára. Szóval van benne ösztön rendesen.


Hihetetlen értelmes, és kezelhető kutya. Nem értek egyet azzal, hogy csak munkára jó. Ha naponta meg van zavarva/kergetve egy párszor, akkor tökéletesen működik családban is. Ezt csak megsúgom neked. Persze a séta mellett, de ez alap.


Könnyen tanul, egy nap alatt megtanulta az alap parancsokat (naponta egyet persze), én tanítottam. Ül, fekszik, helyben marad, nem megy ki a kapun (sosem!!!)


Ha néha meg kell kötni (muszáj, de a kennelt nem bírja), magától jön, és hajtja le a fejét a nyakörvhöz. Ez olyan dolog, ami csak egy abszolút együttműködő kutyát feltételez. Hét közben anyukám van vele, tökéletesen tudja ő is kezelni. A 3 éves keresztfiammal tökéletesen bánik, ha megunja a gyereket elvonul, ilyenkor biztosítjuk neki a pihenést (ami a szülőknek is jól jönne néha, egy 3 éves gyerek elég fárasztó tud lenni :))).



Ezeket nem azért írtam le, hogy vegyél egy mudit!!! Félre ne értsd. Azért írtam le, hogy lásd, egy munkakutya is lehet tökéletes családi kutya, ha figyelembe veszik a jellemét és az igényeit. Én mindig mindent megbeszélek vele, nyugodt hangon, és elhiszem, hogy meg is érti.

2014. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!