Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A malamut tényleg nem jó...

A malamut tényleg nem jó házőrzőnek?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy egyáltalán nem jók házőrzőnek.
2014. okt. 23. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

más feladatra lett tenyésztve, ennyi.

de ezzel az erővel kérdezhetted volna: az agár tényleg nem jó házőrzőnek?

2014. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem volt 13 évig, egyáltalán nem volt alkalmas házőrzőnek. Rengeteget mentünk, de neki az sem volt elég, lefáraszthatatlan volt és ha nyílt a kapu, ő futott egy kört a szomszéd faluig. Mindegy volt, ki nyitja ki a kaput. Nagyon szerettem, de hatalmas a szabadságvágya, házőrzőnek nem való szerintem.
2014. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Németjuhász vagy rottweiler való örző védő feladatokra a legjobban
2014. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szánhúzó kutya volt, semmi köze a házőrzéshez. Erre nagytestű pásztorkutyák alkalmasak, pl. a komondor.
2014. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ismertem egy malamutot, sőt egy huskyt is, egy ismerősöm tartotta őket. Barátságosak voltak egy idő után, de bizony jelezni jeleztek rendesen. Hiába ismertek már, de mikor a kapuban álltam, vagy csengettem, előjöttek, és harsányan ugattak. Mozgásigényük tényleg az egekben volt, sokat futtatta a koma őket, de az tény hogy mély öblös hangjuk volt, és jó jelzőkutyák voltak. Azt már nem tudom, hogy ha bemászott volna valaki mit reagáltak volna a kutyusok.
2014. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Max annyira, hogy a nagy termete miatt elriaszthat egyeseket, de szerintem aki be akar törni, tőle nyugodtan betörhet. Egyszer olvastam egy vicces leírást erről: a malamut szívesen fogadja a betörőt és a család értéket őrző szekrényig is elkíséri, aztán kikíséri a kapun és sok sikert kíván neki.
2014. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tekintve, hogy szánhúzó fajta, akinél ez soha nem volt elvárás, sőt, kifejezetten keményen szelektálták az emberrel szemben bármilyen negatív reakciót mutató egyedeket, a malamut -egy ismerősöm hasonlatával élve- akkor őriz házat, ha befekszik az ajtó elé és nem tudják tőle kinyitni.......
2014. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jó. Nem arra való. Nekünk volt malamutunk, kezdjük ott, hogy nem is ugat, tehát nem fogod hallani ha jelez. Másrészt nem olyan emberimádó, hogy mindenkire rámászik, inkább csak nem foglalkozik az idegenekkel.
2014. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!