Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "fura" mopszom szobatisztaságr...

"fura" mopszom szobatisztaságra tanitása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Légyszíves segitsetek, az 5 hónapos mopszomat hogyan eri meg a legjobban levinni setalni?

1. Ha bepisil/csinál mit kell vele tegyek?

2. Naponta ha 3x leviszem az elég?

3. Ételt mikor adjak neki seta elött vagy utan?

Illetve hogy jelezzem neki lent, hogy itt végezze a dolgat? Mert mindig szagolja mas kutya pisijet,kakijat de nem esik le neki hogy mi az.. Illetve neha aggodom, hogy soha se lesz szobatiszta mert ha becsinál es hiaba uvoltozok vele azthiszi játszani akarok vele... Segitsetek kerlek, mopsz gazdik! Minél részletesebben ha lehet :)



2014. okt. 24. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Jan Fennell- Kutyapszichologia.


Mi a jó életér üvöltesz vele? Veled üvöltött anyukád amikor véletlenül becsurgott kiskorodba?? Nem hinném...


Nos.. mennyi idős a kutyus?

Evés, játék, alvás után vidd le és sétáljatok addig amíg nincs produktum! Ha sikerült nagy dícséret, jutifalat! Hamar megtanulják, hogy ha lent végzik el az jó! A kiskutyák kb 2 óránként pisilnek.

Ha későbbiekben jelez hogy lemenne szintén dicsérd meg! Ha mégis becsurog az nem biztos hogy az ő hibája!! Lehet, hogy te nem vetted észre vagy nem figyeltél a jelzésére!! Nem szabad megszidni, szépen odamész feltakarítod, lefertőtleníted és csinálod tovább a dolgod!

Remélem segítettem.

2014. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsi most olvasom hogy 5 hónapos.. az nem 2 órás sztori de napi 5 alkalmat én adnék neki.

Egy 5 hós kutyával még előfordulhatnak balesetek..a gazdi hibájából mert tapasztalatom szerint nem ismerik fel a kutya jelzését hogy lemenne. Figyeld mindig hogy mit csinál! Ha zavart mászkál nagyon szaglászik futás le vele! Illetve fertőtlenítsd fel az egész lakást hogy ne maradon odafent szagminta 😉

2014. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor szid le egy hangos NEM vagy FÚÚJ-al,ha tetten éred. Ha már csak a pisit/kakit látod akkor szó nélkül takarítsd fel.A kutyák nem tudják össze kötni amit mondjuk 5 perce csináltak.


Mivel még nem szobatiszta,kölyök és kistestű a 3 séta nagyon kevés.


Elég neki napi 2x adni,mert már 5 hónapos.

Legyen ez reggel és este.

Séta után mindig!!


Reggel 2 sétának kéne lennie, délután is vagy 2-3-nak, illetve este 2-3-nak


A lényeg,hogy evés,ivás,játék,ébredés után fixen fog vmit produkálni.

2014. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom. Uvöltözni nem ugy ertettem hanem hogy raorditok ha rajta kapom, hogy NEM Szabad! Akkor tobbszor viszem le, de ha mint irtad seta utan kapjon eledelt, de ha kaja utan ràjön akkor nem lenne tanácsosabb elötte?
2014. okt. 24. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Kaja után mindig vidd le,mert akkor tuti van esemény,de elég,ha ez csak eü.séta.
2014. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Nálunk úgy volt, hogy amikor bepisilt beledugtam az orrát és mondtam, hogy nem szabad utána kivittem és addig voltam kint vele amíg nem produkált valamit. Amikor alakított valamit akkor meg persze agyon dicsértem, hogy milyen okos ügyes stb. így hamar rájött, hogy ha bent végzi rossz kutya, ha kint akkor jó :) A naponta 3x szerintem kevés még 5 hónaposan, mi legalább 5x vittük ki, és inkább kaja után (ennyi idősen mi még 3x adtunk neki enni, fél éves korától csak 2x, 1 éves korától pedig 2x fél adagot). Mostanra (15 hónapos) már megváltozott a rendszer. Reggel 9-10 között kaja előtt visszük, (mert utána 1 órát pihennie kell, különben egyből kihányja annyira ugribundi egész nap), délután 4-5 körül, utána 6-7 között vacsi idő (utána megint 1 óra pihi) és 9-10 között megint pisi. De ha nagyon rossz idő van, vagy épp nem vagyunk itthon, akkor a délutáni séta kimarad és simán kibírja estig.

2014. okt. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!