Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám fegyelmezni a...

Hogyan tudnám fegyelmezni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Mindent amit csak talál az udvaron szétszed, cafatokra tép, egy ideig az autóra is felugrált.(Azt hitte, hogy még van bent valaki az autóban?)

Például, minap betettünk egy szivacsot a házába, hogy ne fázzon. Láttuk, hogy neki is tetszett a dolog, jó pár órát aludt a házában ezután(eddig nem nagyon ment be a házába).

Viszont utána fogta, és kihúzgálta az udvarra az anyagot. De ez már nem az első eset.

Szerintetek mit tudnék a kutyával csinálni?

Német juhász, 7 hónapos

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat!



2014. okt. 25. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mennyit van sétáltatva, futtatva? Trükkökre, feladatokra tanítod?

Le van fárasztva teljesen fizikailag, és szellemileg?

2014. okt. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is német juhászom van, öt hónapos, ő is mindent rág:) A pokrócát reggel kihúzza a háza elé, de én vissza szoktam tenni, így egyre többször bennmarad (a pokróc), de este már nem húzza ki, éjjel a házban alszik. Ha olyasmit rág, amit nem kéne, mindig összeszidom, és mást adok neki rágcsálni, így már egyre kevesebb kárt csinál. A német juhászok egyébként meglehetősen jól nevelhetők, én azt tapasztalom.
2014. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sokat foglalkozunk vele. Naponta minimum 1 órát, de ennél többet kint szoktunk vele lenni. ( Legtöbbször olyan "fogócska" féleséget játszunk vele, hogy elfáradjon)

Trükköket tanítgatok neki, de nem igazán vevő a dologra eddig, pedig jutalomfalatokkal is próbáltam már felkelteni a figyelmét, hogy az együttműködés neki is jól jöhet.

Azt hallottam, hogy 2 éves korukig ilyen rakoncátlanok, de addig csak nem téphet szét mindent a kedvére. (Szidjuk, sőt néha nagy taslikat is kap az orrára, de egy idő múlva úgy viselkedik, mintha nem csinált/csináltunk volna semmit vele.)

2014. okt. 25. 09:08
 4/12 A kérdező kommentje:
És igen, mi is vissza teszegetjük neki a szivacsot, hátha megunja azt, hogy állandóan kihúzgálja.
2014. okt. 25. 09:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Vidd el naponta sétálni, mi kétnaponta visszük a futtatóba is, ott szocializálódik más kutyákkal (ez kutyaiskola futtatója, nálunk más futtató nincs),és úgy kifárad, hogy itthon már csak alszik utána:)
2014. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké-oké, köszönöm szépen a segítséget! (:
2014. okt. 25. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért nem kell verni, mert nem tudja máshogy levezetni a feszültséget. Rendes engedelmes munka kell neki, hogy agyilag lefáradjon meg séta.
2014. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A tasli véleményem szerint még nem egyenlő a veréssel.

További szép napot, és ismét köszönöm az eddigi válaszaitokat.

2014. okt. 25. 17:39
 9/12 anonim ***** válasza:
szintén németjuhászom van, hidd el, az iskola csodákra képes!
2014. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7 hónapos kutyának szüksége van ,a mozgás mellett rágásra,rágásra !Nekünk is voltak kölyök kutyáink és nagyon bevált (a régi cipőkön kívül)a hullámpapír doboz és a pillepalack .Nem voltak nagy testű kutyák,mégis mindennap elpusztítottak egy-egy palackot és étolajos hullámpapír dobozt.Az én feladatom csak annyi volt,hogy a papírfecniket összeszedjem,ami nem volt kis feladat ,mert nagyon kicsi darabokra szedték szét.
2014. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!