Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát pórázzal néha...

Kiskutyát pórázzal néha keményen kell húznom. Okozhat károkat a póráztanításnál később?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg rossz élményeket, rossz beidegződéseket? A válasz nyilván többek részéről az lesz, hogy "igen", de próbáljátok magatokat beleképzelni a konkrét helyzetbe. Két hete van itt a kutyus (12. hétben van), és a szobatisztaságra szoktatáshoz - ami nagyon jól halad - le kell vele rohangálnom a társasház előtt kis-közepes, bekerített füves részre, amit a szintén ilyen házak füves részétől egy kerítés választ el az egyik oldalon. Az első napokban bizonytalanul bóklászott, félénken lépkedett, közben persze időnként kaki pisi. Ahogy múltak a napok, egyre bátrabb lett, és egyszer majdnem átugrott a szomszéd kertbe, mert bővel elfér a rácsok között. (Ez éjszaka ugye telefonos zseblámpával nem túl jó helyzet.) Akkor megjedtem, feltettem rá azt a kis gyenge, vékony nyakörvet, amit teljesen jól tűrt, és a legkisebb fajta kiképzőpórázt tettem rá, és úgy vezetgettem a kertben, mialatt kereste a megfelelő helyeket és szaglászott, hogy észre sem vette, hogy rajta van, úgy tartottam. Gyakorlatilag szabadon mozgott. De aztán az történt, hogy ennél is jobban felbátorodott, és olyan gyorsan ugrál és szaladgál ide oda ezen nagyobb, de hosszukás és vékony, szobányi részen, hogy nem tudtam lekövetni laza pórázzal. Ezért végül vettem egy automata "flexi" pórázt, mert azzal megállta a sarokban, kiengedtem, nem is vette észre szinte, hogy rajta van, de tudott nyogodtan mászkálni (írtam is korábban erről egy kérdést póráz ügyben, csak nem a fenti témában). De most az van pár napja, hogy megmakacsolta magát. Vagy nem akar kijönni a kertbe (a lépcsőházba lejön, de a kertbe nem akar), vagy a kert kis kapujában nem akar bejönni, és hirtelen visszarohan a házba. Ha kézben beviszem a kert közepére, és lazán tartom ezt, akkor vagy nagy sebességgel elrohan, hogy átmenjen a másik kertbe, ami miatt hirtelen erősen meg kell fognom a próázzal, és nem tudok mit csinálni, erővel, a nyakörvön lévő pórázzal vissza kell húznom. Rántok párat, és akkor elindul, vagy visszajön, de van, amikor már ezt kemányebben kell csinálni, mert gyakorlatilag nem mozdul. Vagy elindul visszafelé, holott még nem WCzett. Nem mindig tudok odamenni és képpel elhozni, mert van, amikor ezt a két kerítésnél lévő bokor alatt csinálja, kézzel nem is férek oda. Szóval - bármennyire is jönne zsigerből, hogy nem jó a póráz ilyen használata - az adott helyzetben nem tudok mást tenni. Főleg, mikor éjfél van, vagy hajnali 4, és ásik valamit, de nem jön, hiába hívom. Meghúzom, felém jön, aztán visszafeszíti magát ásni, vagy a kerítéshez. Ez egyébként a legnagyobb baj, hogy meghúzom, persze amennyire lehet ésszerűen, jön is egy picit, de aztán vissza, és kezdődik előről. Néha fel is nyüszít, ha meghúzom, de akkor sem jön. Nyilván az van, hogy a szagok, a kihívás, az érdekességek elvarázsolják, és nem fogad szót. (Ebben a kertben egyébként nincs más kutya, csak egy macska megy át néha). Szóval nem tudom, hogy ez okoz e kárt, ha igen, mi a megoldás. Ideális körülmények között biztos jutalomfalattal, guggolással, mindenféle motivációval lehetne hívni, na de az éjszaka közepén, nem egyszerű. Vagy amikor úgy ráizgul valamire, hogy észre sem vesz. Szóval mit gondoltok minderről? Elnézést, hogy hosszú voltam, de muszáj megbeszélnem, nehogy valami kárt okozzak hosszú távra póráz ügyben, vagy a kutyához való viszonyomban a részéről.
2014. okt. 25. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Tegyél rá hámot+flexi és akkor a nyakörv+rövidpóráz megmarad a rendes sétákhoz nem lesz rossz élménye vele. ÉS mikor próbál 'szökni' egy határozott "nem" kíséretében rántsd vissza. Muszáj megtanulnia, hogy a saját kerteteken ne menjen túl.
2014. okt. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!