Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot adhatnék a...

Milyen tápot adhatnék a kutyáimnak ebben az árkategóriában?

Figyelt kérdés

2 kutyám van, az egyik kb.25-30, a másik 45 kg körül van. Jelenleg aldis Rufus tápot kapnak, 3000 Ft 10kg... Amiket itt lehet olvasni, az igencsak összezavar. Tudom, hogy a nagy többség szemében már a 2. mondatomtól felelőtlen kutyatartónak számítok, mert milyen kutyatartó az, aki úgy vesz magához kutyát, hogy nincs pénze 1000Ft/kilós tápra... Mondjuk a gyerpis esélytelenek közül vannak mindketten, és szerintem még mindig jobban ínyükre van a szar táp, mint az örökre elaltató tű...

Na mindegy, nem provokálni akartam, mert tényleg szeretnék tanácsot kérni, hogy esetleg van-e ilyen árkategóriában jobb táp is a kutyáimnak. Igen, sajnos többet nem tudunk rászánni, pedig nagyon szívesen etetném Orijennel... Ha lenne miből. Az aldis táppal asszem kb. 300 forintra jön ki egy napi kaja nekik.



2014. okt. 25. 18:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy a nagyobb kutya felnőtt, a kisebb öreg, ha ebben az árkategóriában egyáltalán létezik olyan táp, ami különbséget tesz.
2014. okt. 25. 18:38
 2/12 anonim ***** válasza:
akkor etess nyersen. a tacskóban 240 kilója a csirkefarhátnak, de pl: 10-kerben 80-90 Ft. ettől olcsóbban semmivel sem jössz ki, ami jó is a kutyának.
2014. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én még barfostól is csak azt hallottam, hogy drágábban jön ki. De köszönöm, mindenképpen utánajárok.
2014. okt. 25. 19:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én Joserával etetek kb 280 ft 1 nap (bár 1 40 kg-s kutyám van)
2014. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajna az majdnem a duplája, hosszú távon sok. :(
2014. okt. 25. 19:40
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
hát a barfba az a jó hogy rajtad múlik az ára... találni kell jó hús forrásokat, de ha piacra mész farhátért és találsz valami olcsó nyesedéket akkor kb kész is. Olyan havi 10.000ből ki lehet hozni ezt a két kutyát még akkor is ha nem olyan olcsó a hús amit veszel
2014. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A BARF leginkább azon múlik, mármint, hogy olcsóbb-e vagy sem a tápnál, hogy merre laksz és milyen húsforrásaid vannak/lesznek. Szabolcsban pl. nagyon drágák a húsok, kevés a választék, míg aki Pest közelében laknak, sokkal olcsóbban etetnek és változatosabban is, mert jóval olcsóbban tudják beszerezni. És a hús csak egy dolog, de mellé kell még gyümölcs, zöldség, kiegészítők, szóval egy fokkal se olcsóbb a tápnál...


Ebben a 3000ft/10 kg árkategóriában nem nagyon tudok semmit, ami jobb lenne az aldis tápnál :/ A brit van még, ami viszonylag olcsó és jó, mi 10 vagy 15 kg-t veszünk kb. 7000-ért, igaz, hogy csak az egyik kutyám eszi (20 kg) és neki elég 2-3 hónapra. Más nem nagyon jut eszembe :/

2014. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Budapest közelében lakom, még egy nagy mélyhűtőnk is van, amibe lehetne esetleg egyszerre nagyobb mennyiséget venni, szóval azért utánanézek-számolgatok, hogy jönne ki a nyers. Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. okt. 25. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt a tápot nem ismerem, de a Fer Dog Crok nevű magyar táp jó minőségű és szállítási költséggel együtt 320 ft/kg-ra jön ki az ára. Öcsémék kényes ízlésű yorkieja is megeszi. Azon kívül a Jungot vettem még, mikor nem jött nekik elég a Crokból. A többi fajtát nem próbáltam, azokban keveslem a vitamint. Ez talán még belefér.


[link]

2014. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha táp, akkor nézd meg az összetevőket és azokat hasonlítsd össze. Arra azért ügyelj, hogy mivel kezdődik, ha hússal az már egy jó pont.
2014. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!