Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt fiatal, határozott,...

Tapasztalt fiatal, határozott, "kutyabeszédet értő" gazdinak lehet első kutyája, a munkakutya?

Figyelt kérdés

Én 17 éves vagyok.

Kiskorom óta mindig kutyák között voltam, (nem itt kell gondolni azt, hogy kistermetű kutyák között, hanem igazi kutyák, a természetben. Nem az a elkényeztett kutyusok között.) Nyáron, mindig mindennap velük voltam, egésznap velük lehettem. Később, mikor már komolyabban kellett vennem a tanulást, akkor szabadidőmben Csodálatos Kutyadoki c. sorozatot néztem apukámmal. Azóta folyamatosan vettem Cesar Millan könyveit.

Tavaly, (2013. nov.) volt lehetőségem magamhoz venni egy fajtatiszta németjuhászt. Békéscsabáról Ráckevéről kellett hozni haza. Bevállaltam, még első pillanatban is tudtam kezelni a kutyát. Láttam rajta, hogy tele volt az energiával, és a gazdának a fia (19 éves lehetett?) nehezen tudta lenyugtatni a kutyát. Én elmondtam, hogy kellett volna, lekellett volna vezetni az energiáját, és úgy bemehet a kocsiba, nyugodt állapotban. Ezek úgy voltak meglepődve, hogy értem a kutyák nyelvén.

Sajnos nem vehettem magamhoz, egyrészt, azért, hogy lakásban élek (megtudnám tenni...), másrészt azért mert iskolába járok (ez miatt inkább nem vállaltam be..idő hiány miatt). De szerencsére, most jó helyen van.

Később, mikor már gimnazista lettem, Kutyapanzióban kezdtem el dolgozni hobbiként (nem pénzért..:))

Fönökömmel egyhamar közös hangot találtunk. És sok lehetőséget is kaptam tőle (Neki van egy malinois kutyája, és egy ordas németjuhásza, és rengeteg többi "hobbikutyusa" -volt még második ordas is, csak el kellett ajándékoznia-.). Mint például egyik kutyájával (a befogadott agár-juhász kevérékével) járhattam kutyaiskolába. Egésznap mindig csak vele foglalkoztam, hazafelé már a macskámat is tanítani akartam..:D De én úgy érzem, hogy nekem kicsivel energikusabb kutyus kell.(Az a kutyus olyan 3-4 szinten van ötös skálából) Elgondolkoztam, hogy ha már befejeztem a tanulmányaimat. És megkaptam az állást, és összegyűjtöttem a pénzt, -meg tartalékolnám vészhelyzetre-.

Malinoist, ordas németjuhászt tarthatnék.

Naponta mindig elmennék vele hosszú sétára, ha találnék olyan kutyaiskolát, ahol hétköznapként esténként is nyitva van, mennék vele. De hétvégén mindenképp eljárnék vele. (Örző-védőzni, Agility-zni, Flyball-ozni, stb.) Annyi trükköt tanítanék neki (A fönököm kutyájával is sok trükköt próbáltunk ki.) El is járhatnék vele versenyezni, kiállításokra, ha úgy adódik a lehetőség.

Tenyésztéssel egyelőre még nem akarok foglalkozni, lehet, hogy nem is szeretnék.


Tudom, hogy a malinois és az ordas németjuhász egy kezdőnek sem való. Csak hogy én már tapasztalt vagyok.:) De nekem még sose volt kutyám. De mindig kutyákkal voltam. (Anyu szerint, nem vagyok kezdő. De ki mit mond erről..:))


Elfogadok én negatív és pozitiv véleményeket!:)



2014. okt. 26. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagy tapasztalt. Már miért lennél az? Még kutyád sem volt... most azért gondolod magad annak mert anyukád azt mondta, vagy mi? :DD

A mali munkakutya, nem elég neki az hogy napont egyszer elmész vele sétálgatni, meg hetente egyszer kutyasuliba.

2014. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem, azért.:)

Azért, mert sok kutyával dolgoztam már.

Nem naponta egyszer mennék vele sétálni..:D Arról se volt szó, hogy hetente csak egyszer menjek ki kutyaiskolába..

2014. okt. 26. 13:20
 3/19 coyote01 ***** válasza:
40%
Fiatal és tapasztalatlan vagy még, sosem volt még kutyád, ezért első kutyának "könnyebb" kutyát ajánlanék. Mire az megöregszik lesz tapasztalatod, és ismét átgondolhatod, hogy kell-e neked munkakutya. Addig is tanulj, bulizz!:)
2014. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Ha annyira tapasztalt vagy, pontosan tudod, hogy mit tudsz nyújtani a kutyának, és milyen fajta passzol hozzád.
2014. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nyugodtan, főleg, hogy addigra még több tapasztalatot szerezhetsz! Ez még jó pár év, ha jól értem. Kérdezd meg addig a nj és belga fajtamentést, hogy tudnál-e sétáltatni, segíteni.


Amúgy a tenyésztők sokkal kedvesebbek és bevállalósabbak, mint a gyk válaszolók többsége.

2014. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

coyote01, Köszönöm! (Nekem is megfordult a fejemben, hogy először még könnyebb kutyával kéne, és aztán majd onnan megtudhatom, hogy be tudom-e vállalni.:)) Köszönöm a jókívánságokat.:)


3. Válaszoló, igazad van. De tudsz mondani egy ötletet, hogy honnan lehet tudni, pontosabban, hogy melyik kutya illene hozzám?

(Szerintem gröni lenne jobb.)


4. Válaszoló, nagyon köszönöm a bíztatást! Jó ötlet.:)

Nekem is feltűnt, hogy a gyk válaszolók kissé morcosan válaszolnak.:D

De ha tenyésztőtől kérdeznék, főleg, hogy most ha megtudná, hogy nem volt még egy kutyám, és fiatal vagyok még, nem hinném, hogy bíznának bennem. De meglátjuk, hogy alakul majd. De nem most szeretnék majd.:)

Köszönöm.:)

2014. okt. 26. 14:19
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Hát figyelj. Teljesen más, ha másik ember kutyájával foglalkozol, mint ha együtt élsz a sajátoddal. Nem leértékelni akarlak, de amit leírtál az tényleg nem túl nagy tapasztalat. Én is könnyebb fajtát javasolnék elsőre. És ne felejtsd el, hogy egy munkakutyával nap mint nap dolgozni kell, nem csak sétáltatni. Nem tudom milyen szinten szeretnéd űzni a felsorolt sportokat, választanod kéne egy elsődleges sportot, és aszerint választani fajtát, mert minden sportra más fajta alkalmasabb.
2014. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
A malit nem ajanlom, de szerintem egy nemet juhasszal kepes lennel megbirkozni kutyasuli mellett.
2014. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Én 30 elmúltam, harminc éve élek kutyákkal, de még mindig azt vallom, hogy nem értek a kutyákhoz. Sok mindenkinek segítettem a képzésbe, házhoz jártam. Amit adni tudtam, végre ki bírták vinni a kutyájukat utcára, és normálisan sétálni vele.

Viszont még mindig van amit másoktól tanulok, mert a módszerek változnak.

Egészen más egy kutyával együtt élni mint csak eljárni sétálni vele, és trükkökre tanítani.

Én kb annyi idős voltam mint most te, amikor egy felnőtt nj. kellett vennie apumnak ö.v. munkára. Akkor jöttem rá, hogy egészen más egy munkakutya mint egy hobby kutya. Apum csak dolgozni vitte, de nekem kellett járni vele képzésekre. Mindenki mondta soha nem lesz belőle kutya, de három év múlva, leesett az álluk, amikor dolgozni látták. Később én is dolgozni jártam vele. Tehát ketten apummal nyomtuk az ipart egy kutyával.

De itt azért számolni kell azzal, hogy ( mi is lakásban éltünk vele ) ha bármi történik veled, a kutyát akkor is el kell látni. Ha esik ha szakad vagy éppen 40 fok van akkor is le kell vinni, de ha téged éppen lever a láz és mozdulni nem tudsz akkor sincsen betegszabadság, hiszen a kutyának szükségletei vannak. Amikor engem elcsapott egy autó ( az autós hibázott, elém fordult ) és elvitt a mentő, összevarrták a fél arcom. Este már otthon voltam fájdalmaim voltak és az egyik szememet nem bírtam kinyitni mert bevérzett, akkor is le kellett mennem vele. Szépen néztem ki korom sötétben egy napszemcsivel a fejemen. Mindenki azt hitte összevert valaki. ( 150 cm csaj vok )

Szóval mindezekkel számolni kell egy munkakutyánal, főleg ha lakásban van.

Ja meg azzal is hogy egy nj. ha melózik éjjel, attól még nappal is ugyanúgy van kedve menni. Vagyis az enyém olyan volt. Lenyomott egy 24 órás szolit, de jönni akart velem bárhová is megyek.

Gondold át és ha számoltál szekkel akkor egy próbát megér.

Jaaah az a cesar milan egy nagy kamu. Láttam pár videót ahol azt mutatják be mi van a kamerák mögött.......

2014. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
a mali nem gyilkos kutya, és a jó mali kifejezetten jóindulatu, iszonyatos ösztönökkel. kérdés, hogy van-e lehetőséged ezeket az ösztönöket kielégiteni. érdemes lenne olyan iskolákba kilátogatnod, amik sportorientáltak, ott rengeteg nj, és mali van. Igy tudsz ismerkedni a fajtával. Ezek a kutyák már olyan életformát is igényelnek.
2014. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!