Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisbaba és tacskó. Hogy...

Kisbaba és tacskó. Hogy oldjuk meg?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves rövidszőrű tacsink.

Februárban fog megszületni a babánk, és tanácsokat szeretnék kérni, hogyan oldjuk meg a helyzetet anélkül, hogy bárkinek is elkéne ajándékozni a kutyát.


Semmi gond nincsen mentálisan a kutyával.

ha idegen jön hozzánk nem bántja csak megugatja, ha rászólok abbahagyja.

Meg van nevelve.


Hogyan tudnám majd összeszoktatni a picivel, hogy ne történjen semmi gond, és egy életre jó barátok legyenek?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2014. okt. 26. 20:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
8%
Egy életre biztos nem lesznek jó barátok, mert a kutya legkésőbb 15 éves korára meghal - de a környezetünkben lévő tacskóknál 12 év volt a plafon. Amúgy tartsátok a kutyát az udvaron, ha ez nincs, más helyiségben. Én kisbaba közelébe nem engednék se kutyát se macskát pedig nagy állatbarát vagyok, nekem is van mindkettő, de az olyan képektől amik a neten is terjednek, hogy összebújva alszik a baba az állattal a szőr is feláll a hátamon.
2014. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A baba születése előtt 1 héttel mindennap tarts oda a kutyusnak egy babaruhát, hogy megszagolja. Nem kell a szájába tenni, vagy ilyesmi, de az illatot érezze a kutya.

Amikor a babát hazahozod, mutasd be még aznap egymásnak őket. A legjobb módszer az, hogy a baba a te kezedben, a kutya a férjed kezében. Folyamatos simogatás közben menjetek közelebb egymáshoz, és hagyd, hogy a kutya először messziről szagolja meg, aztán közelebb, mondjuk a baba lábát. Megharapni biztosan nem fogja, mert az illat már ismerős lesz neki a ruháról. Viszont sokáig fogja szagolgatni, közben folyamatosan dicsérjétek, hogy milyen okos kutya.

Mindennap legyen egy pár perces kontaktus a kutya és a baba között, mindennap érezhesse a baba illatát és hagyd, hogy a lábfejét megnyalhassa (utána úgyis megmosod majd).

Ha ez megvan, akkor a kutya fogja tudni, hogy új falkatag érkezett, azt pedig ösztönösen tudja, hogy kölyök-tagról van szó, nem felnőttről.

2014. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem kell ezért megválni tőle, vagy kirakni az udvarra.

Nagyon sok helyen van egyszerre baba és kutya. Össze kell őket szoktatni. Figyelni kell rájuk. Nyilván nem kell összefektetni, de elzárni sem őket egymástól. Csak mindig felügyeljetek rájuk.

Nagyon jó barátja lehet majd. Egy ismerősöm pont ma mutatott egy videót, hogy a 13 hónapos kisfia, hogy játszik a kutyusukkal. Olyanok mint két kis testvér :)

2014. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd gyerek az első lépéseit a kutyába kapaszkodva tette meg. Látni kellett volna azt a vizslát, milyen óvatosan lépkedett.
2014. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
7%
Kérem, mégse jó a válaszom! A spanyol fal mégsem jó ötlet! Ugyanis túl pici! Könnyedén meglehet, hogy átugorja a baba!
2014. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%
Kérem, köddé vált a válaszom! Ez hogy történhetett meg?
2014. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
40%
Bújjon a kutyus a pocakod hozz , beszélj hozzá hogy hamarosan lesz egy új családtag, érjen a tappncsával a pocakodhoz. tudni érezni fogja mi történik
2014. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az egy életre jó barátokat úgy értettem, hogy ameddig lehet és reményeim szerint még nagyon nagyon sokáig :)

Sajnos após erőlteti nagyon, hovy a kutya nem tesz jót a babának, szabaduljunk meg tőle... az állatorvost megkérdeztem erről a témáról, após lehurrogta, hogy az csak állatorvos...

emailen küldözget cikkeket, hogy kutyák bántottak gyerekeket, már teljesen ki vagyok tőle :(

persze mondanom se kell, hogy rühell minden állatot...


Természetesen nem tartom egészségesnek, hogy egy kutya össze vissza nyal egy embert.

Carlos velünk alszik az ágyban, van amikor a helyén. Ezt nem szabályzom neki, mert teljesen egészséges,erre nagyon figyelek. Ha bejön az udvarról lábmosás, törlés csak így lehet bent.

2014. okt. 26. 21:38
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én ötéves korom óta élek kutyákkal. Mindig voltak kutyáink. Soha semmi betegséget nem kaptunk el tőlük.

Nem egy olyan családot ismerek, ahol kutyák közé születtek a babáik. És ha képen nyalta a kúszó csecsemőt, hát megmosták az arcát, ennyi.


Apósodra ne hallgass, az állatorvosra inkább.

2014. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A férjed mit gondol? Kitartást az apósoddal szemben :))
2014. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!