Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy boxer tartása havonta kb....

Egy boxer tartása havonta kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mint minden kutyánál, ez kizárólag a gazdától és a kutyától függ. Ahol a kutyatartás anyagi kérdést vet fel, ott nem szabad vállalni semmilyen fajtát. Az állandó költségeken kívül nagyon sok előre nem tervezhető is felmerülhet!
2014. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alex J. jól mondja! A boxer kutyik tartása kb. annyiba kerül havonta mint minden más hasonló termetű kutya tartása... Ez olyan 8-10 Ft és ∞ között van.
2014. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Alapára 100 000 Ft minimum. Ebben az esetben kisebb az esély de nem nulla arra, hogy betegebb lesz. Amennyiben szaporítóban gondolkozol tehát olx-es 20 000 Ft-os kutya akkor ( ajánlom, hogy ne tedd) akkor a számlák akár egy TK-s kutya árának duplájára is felkúszhatnak.


A Tk nem arra van, hogy kiállításra vidd a kutyát. Hanem az garanciát ad a kezedbe, hogy a kutya egészséges mivel a szülei szűrve vannak örökletes betegségekre.



Táp: 15 kg zsák ( igaz nem boxerem van) de szerintem 1 és fél hónapig elég a boxernek ( az én 50 kilós kutyámnak 1 hónapig elég)

Ebből vannak alsó, közép és felső kategóriásak. Amennyiben az alsót választod megduplázódik a betegségek kockázata igaz hogy olcsó a táp de tele van mérgező anyagokkal és semmi vitamin nincs benne mivel a célja csak hogy a kutya jól lakjon, ne legyen éhes.

A közép kategória pl . Josera, Brit ezek már jó tápok, van benne vitamin is és ásványi anyag is.

Felső kategóriás tápok. TOTW, Acana ... Ezek nagyon drágák de nem véletlenül...


Oltások: évente 1x van kötelező veszettségi a többit már a tenyésztő beadassa talán 1-et kell még majd neked. Vannak nem kötelezőek is, nem drágák és sok bajtól megóvnak pl Lyme kór amit a kullancs terjeszt.


Kullancs, legyek, bolhák, szúnyogok: Spot-on ok 6 évig tartanak ki elég drága de nekem mindig használ, a nyakörvek márkától függően 4-8 hónap, azok is jók de nekem a spot-on jobban bevált.


Tél: Rövidszőrű sovány fajta lévén télen nem lehet kint mert megfázik és beteg lesz ami plusz orvosi költség. tehát a telet bent kell töltenie.


Felszerelés: ez nem olyan drága, és a legritkábban kell megvásárolni.


Most ennyi jutott hirtelen eszembe...

2014. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2014. okt. 28. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsót javítanám: Nem 6 év a spoton, hanem 6 HÓNAP. Egyébként jól szólt vala.
2014. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
JEEEEZ tényleg 6 évet írtam. Bocsika xD XD Máskor elolvasom, hogy mit írok le. Nem az első hibám.
2014. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi gáz :D
2014. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!