Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a húzásról séta közben?

Figyelt kérdés
A kiskutyám nemsokára 6 hónapos,német juhászkutya. Mindig húz,főleg ha kutyát lát vagy szagot fog. Ez nagyon megnehezíti a sétákat. Mit tanácsoltok,mivel szoktassam le erről?MOST SZERETNÉM,NEM PEDIG AMIKOR MÁR 45KG.

2014. okt. 27. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pl. Szólj rá a kutyádra. Ha más nem megy adj ra befele szöges nyakörvet. Majd megtanulja

ne legy tul szigorú.

2014. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Daniel Daniel válasza:
Csak ne engedd neki. Ha elkezd húzni, ne menj arra, amerre húz, várd meg, míg tudatosul benne, hogy nem az van, amit ő akar. Lehet, hogy napokig kell vele így bohóckodni, míg teljesen meg nem szokja. Mindenesetre nálam ez bevált.
2014. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a kutyasuliban azt mondták, hogy ilyenkor egy jól célzott irányváltás kell. Sétáltok, a kutya húz(na) előre, amint eléd ér egy hirtelen mozdulattal irány hátrafelé és tegyél meg pár lépést (a kutyával együtt), majd fordulj vissza az eredeti irányba és sétálj tovább. Ha tízszer kell előre-hátra fordulni akkor tízszer, de nagyon következetesnek kell maradni. Amint a térdednél előrébb megy, azonnal irányt váltani.


A mi labink is nagyon húzott, de ezzel a módszerrel pár nappal később már szépen tartott a lépést, nem ment a térdemnél előrébb. Az a pár nap viszont nagyon nehéz volt, mert egyáltalán nem értette, hogy miért rángatom előre-hátra. De pár nappal később felfogta, hogy sehová sem fogunk eljutni, ha így folytatja.

2014. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb,hogy ne engedd,hogy húzzon. Ha elkezd gyorsabban menni,mint te, ránts meg hirtelen a pórázt és szólj rá,pl lábhoz! felkiáltással. Mindig laza legyen a póráz! Ha ismét húzni kezd,újra rántsd hátra,majd laza póráz. Teheted a nyakörvet közel a füle mögé,ott érzékenyebb a nyaka,hamarabb "rájön",hogy ne húzzon. A hátrafordulós módszer is biztos jó,de én azt macerásnak gondolom (nehogy már mindig forgolódjunk séta közben :)
2014. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 coyote01 ***** válasza:
Kutya függő. Nálunk nem vált be a meg állok ha húz, és az irányváltás sem, ami működött, az a fojtó volt. Sétáltatásnál a legtöbbet a fojtót használom, de nem állítom fojtóra, csak ha láb közelben gyakorolunk.
2014. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le, hogy hirtelen megrántottam a pórázt, és kitaláltam hozzá egy vezényszót ("nem húz"), hetekbe telt, de kitartó voltam, és most már csak annyi, hogy mikor elindulunk, mondom a vezényszót, és onnan jön rendesen. Nagyon szaglász eb, szóval néha az az érzésem, észre se veszi, hogy én ott vagyok, de a hirtelen rántás kizökkenti.
2014. okt. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, egy kicsit tényleg macerás volt, de a szimpla hátrarántás nem hatotta meg. Viszont tény, hogy sokan néztek hülyének, hogy mit forgolódok előre-hátra a kutyával :)
2014. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eddig (4 hónapos kora óta) visszarántottam,most már "kezd" használni,de ha meglát egy másik kutyát rohan neki,főleg ha az ugat. Ilyenkor mit csináljak? Majdnem kirántja a karom!!!
2014. okt. 28. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Kitartás, ne add fel!

Mondjuk ez az irányváltásos dolog jól hangzik, ha ilyen kis kajla, akkor az jól kizökkenti. Én ezt megpróbálnám.

2014. okt. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó az, ha a kutya sétáltatja a gazdit, és az sem, hogy más kutyák közelségére engedetlenné válik.

Szokott rendszeresen találkozni több, ismerős, és kevésbé ismerős kutyával?

Hogy viselkedik velük szemben? Az nagyon nem jó, ha agresszív, ez akkor szokott kialakulni, ha nem viszik kutyák közé.

Le kell kötni a figyelmét, rá kell nevelni, hogy séta közben nem a többi kutyára, macskára figyel, hanem a gazdira, és őt követi, nem ráncigálja maga után, nem arra megy amerre a macska futott.

Bizonyára ismer már néhány egyszerű parancsot (ül, fekszik, marad) érdemes ezeket olyan helyeken gyakoroltatni vele, ahol vannak kutyák a közelben - ha figyel rád, dicsérni, jutalmazni, ha másra figyel megszidni.

Húzásra a visszahúzás is lehet válasz, de ezzel óvatosan, nehogy a póráztól kezdjen félni, ugyanakkor mégis drasztikusan, nem engedve, hogy a kutya dirigálja a séta ütemét, irányát.

2014. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!