Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Európán kívüli országba vitt...

Európán kívüli országba vitt már ki vki poggyászként kutyát?

Figyelt kérdés

2014. okt. 27. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
En csak akartam, de vegul nem jott ossze sajnos, viszont par dolognak utananeztem, ha erdekel valami.
2014. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, igen.

Általánosságban érdekelne a repülőn való szállítással kapcsolatos ügyintézés.

Te mekkora kutyát szerettél volna vinni? Melyik légitársasággal? Mi lett volna az úticél?

2014. okt. 30. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 6 eves, 15 kg-os kutyat szerettem volna vinni Izraelbe. El Al-lal repultunk volna. Kell allatutlevel es minimum ket hettel az indulas elott veszettseg elleni oltas. A repteri ugyintezesig nem jutottunk el, mindenkeppen meg a jegy megvetele elott hivd fel a legitarsasagot es egyeztess veluk. Azt is megtudtam, hogy Izraelbe bizonyos idoszakokban nem engedik a kutyak szallitasat a meleg miatt, erre is figyelj, ha nagyon mas eghajlatu helyre mesz. Osszessegeben Izraelbe vinni nem bonyolultabb, mint barmelyik eu-s orszagba, a tavolsag se nagyobb (2000 km) de mindenkeppen erdeklodj az adott orszag konzulatusan, mert nagyon elteroek lehetnek a szabalyok.
2014. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm szépen :)
2014. okt. 30. 13:45
 5/12 A kérdező kommentje:
Arról van esetleg infód, ha több átszállással jutnánk el az adott országba, akkor ahol az átszállások történnének, az ottani szabályozásnak, beutaztatásnak is meg kell felelni vajon? Vagy csak a célországban előírt dolgokat kell teljesíteni?
2014. okt. 30. 13:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Szinte biztos vagyok benne, hogy igen, de azert kerdezd meg a legitarsasagot is. Hova mennetek es hol szallnatok at?
2014. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Marmint igen, minden orszagban meg kell felelni.
2014. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Indonéziába mennénk és elég sok lehetőség van az útvonalra.

Csak h példát is mondjak, (Bp - Amszterdam -J akarta - jé, ez eddig fent sem volt, csak 2-3 átszállásost találtam, de ez lenne a legszuperebb).

Aztán van ilyen is, h Bp - Róma- Abu-Dhabi - Jakarta, de mehetnénk Bécsből is, ahol meg megint teljesen más útvonalakat írnak. Európai átszállásokon nem aggódok, csak ha egyéb országban történne.

2014. okt. 30. 14:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idore mentek? Mert azert ez nagyon kemeny a kutyanak, ha nem muszaj, nem tennem ki ennek, persze a ti dontesetek. Mindenesetre arra figyelj, hogy az adott orszagbol vissza is akarjatok gondolom hozni es szerintem nem mindegy, hogy egy eu-s orszagbol viszitek masik eu-s orszagba, vagy Azsiabol Europaba.
2014. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
2-3 év, úh csak ez a variáció jöhet számításba, h visszük, nélküle nem is mennénk. A visszajövetelnek is utána néztem már, ugyanaz kell majd, mint kifele, csak itthon legalább nem lesz karantén, kint viszont igen :(
2014. okt. 31. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!