Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morgott a kutyám egy...

Miért morgott a kutyám egy másik kutyára?

Figyelt kérdés
Nagyon gondosan szocializáltuk őt, és eddig ilyen még nem volt, ezért nagyon meglepődtem mikor a kutyaiskola végeztével lejöttünk a pályáról, és a következő csoportból egy kutyára elkezdett az én kutyám acsarkodni, morogni. Azonnal elrángattam onnan és leszidtam, de fogalmam sincs, miért akarta megtámadni ezt a kutyát. Eddig soha nem akart semmit bántani, mi baja lehetett most? Jelenleg 8 hónapos, tehát lehet hogy később még rosszabb lesz a helyzet?

2014. okt. 27. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azonnal pánikolni egy kis morgástól. 8 hónapos, azaz most válik ivaréretté, plusz nem tudhatod milyen jelet küldött neki az a másik kutya, amiért rámorgott. Szóval ne pánikolj, csak egy kicsit több odafigyelést igényel ebben a korban.
2014. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De pánikolok, mert eddig soha nem volt vele semmi gond! Jól szocializált, barátságos kiskutya volt, csak akkor morgott másik kutyára, ha belekötöttek. De ez a kutya rá se nézett, csak állt egyhelyben a gazdája mellett, és az enyém rögtön meg akarta ölni. Sajnos az oktató pont a pálya másik végében volt, de jövő héten megkérdezem tőle, mi lehetett ez. Nem akarom hogy a sok hónapnyi oktatás, pénz és idő kárbaveszett legyen.
2014. okt. 27. 18:16
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Jó, akkor pánikolj, az garantáltan segíteni fog. A kutyák kimondottan a parázós, ideges, pánikoló vezéreket részesítik előnyben.

Egyébként komolyra fordítva a szót: mert kamaszodik, és mert nem robottal van dolgotok. És mert a kutyát egyáltalán nem érdekli, hogy mennyit költöttél rá, ő azt veszi le, hogy mennyire vagy határozott és nyugodt. A kérdésed alapján nem igazán.

2014. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kispalike, a kérdésre válaszolj ha kérhetném. Ott helyben nem pánikoltam, csak agyalok rajta hogy mit lehetne tenni, azzal hogy leoffolsz, nem segítesz.
2014. okt. 27. 18:47
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
Válaszoltam a kérdésre, íme: 'Egyébként komolyra fordítva a szót: mert kamaszodik, és mert nem robottal van dolgotok. És mert a kutyát egyáltalán nem érdekli, hogy mennyit költöttél rá, ő azt veszi le, hogy mennyire vagy határozott és nyugodt. A kérdésed alapján nem igazán.'
2014. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem válaszoltál a kérdésemre!! Mi az hogy azért morog mert kamaszodik? Egyetlen egy kutyára sem morgott még rá, miért pont erre?
2014. okt. 27. 18:51
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Akkor olvass utána a kutyák kamaszodásának. Ha egy morgásból ekkora ügyet csinálsz, mi lesz, ha valóban csinál valami cifrát, pl. összebalhézik egy másik kutyával? A kutya nem egy gép, amibe betáplálod az adatokat, és onnantól kezdve tökéletesen működik javítás nélkül. Te megadhatsz neki egy jó alapot, de attól még folyamatosan korrigálni kell. A java még most jön. Majd olyan 3 éves kora körül elmondhatod, hogy jól nevelt és megbízható kutyád van. Ha ezt nem érted, akkor viszont sosem lesz az.
2014. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Na most ezzel gyakorlatilag semmit nem mondtál... Valami használható választ nem tudsz adni, hogy ilyenkor mi a teendő vagy hogy mi baja lehetett, amit nem vettem észre? Hiába írod le 3x ugyanazt.
2014. okt. 27. 19:00
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

"Egyetlen egy kutyára sem morgott még rá, miért pont erre?"


Szerinted erre a kérdésre tud valaki választ adni? Honnan a fenéből tudjuk? Lehet nem ez lesz az egyetlen alkalom, sőt, szinte biztos, szóval nem kell ezen annyira felkapni a vizet, nem csinált semmi a rosszat a kutyád.

2014. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Mit írjak? Én ismerem a te kutyádat? A sajátomat, ha balhézik, földhöz vágom a grabancánál fogva, a másik kutyám viszont ettől teljesen összetörne, a harmadik meg meg sem érezné. Honnan tudjam ismeretlenül, hogy a te kutyádnál mi válik be? Amit viszont mindig próbálok betartani, hogy nem pánikolok be, nem idegeskedek, mert akkor a büntetésnek sincs értelme.
2014. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!