Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutyának szabad...

Németjuhász kutyának szabad teniszlabdát adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valamelyik nap ment a discoveryn, hogy egy németjuhásznak teniszlabdát adtak játszani és idők után tönkretette a fogait, amit mi nem veszünk észre csak egy idő múlva a kutyának annyira tönkremegy a foga hogy a szemei gennyezni fogna.(tudom nem mindent kell elhinni a mit a tvbe mondanak de nem szeretném h baja legyen a kutyámnak.)

2014. okt. 27. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezt én nem hallottam még, de nekem is német juhászom van. De mivel indokolták? Mit tesz a szemével?mÉs miért csak a német juhászra veszélyes?
2014. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Viol3 válasza:
100%
Ez nem igaz. Nekünk németjuhászunk van és a teniszedzőm is mindig küldött labdákat. A mi kutyánknak mindig teniszlabdája vdn. Viszont, ha teljesen szétszedte, vedd el tőle, nehogy lenyelje a darabkát.
2014. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 coyote01 ***** válasza:
Alapvetően kölyök kutyának nem adunk teniszlabdát, mert bele akad a foga. Felnőtt korban már mindegy.
2014. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A teniszlabdával csak az a gond, hogy igen gyorsan nyálas lesz. Ez miatt gyorsan homokos, földes lesz. Amelyik kutya az ilyen labdát rágja sokat, lekoptathatja a fogát a földes , nyálas labda.

Legfőképpen a szemfogakat koptatja.

Ahhoz, hogy annyira tönkre menjen a kutya foga, hogy a "szemei gennyezzenek", az kell, hogy a kedves gazda ne figyelje a kutya fogai állapotát hosszú évek alatt.

2014. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Valóban nem adható nekik,mivel a nyál a homokkal keveredve a a bolyhos felületen,lekoptatja a fogait.Ezért célszerű sima gumilabdát venni nekik,illetve minden más labdás kutyának.
2014. okt. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#1:az indoklást nem mondták és nem csak a német juhásznál volt csak vele mutatták példának.

#3: a kutya mindjárt 3 éves (még 5 hónap). Akkor már adható ugye?

#4: figyelek a kutyusra nyugi :)

köszönöm mindenkinek a válaszokat ! :)

2014. okt. 28. 08:36
 7/15 anonim válasza:
Nekem is 5 hónapos németjuhászom van :) Van teniszlabdája,de a sima gumilasztit jobban szereti. Teszel fel a kuytádról képet? Kiváncsi lennék rá. :)
2014. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sokan használnak teniszlabdát. Ha odafigyelsz és pl letisztítod mindig játszás után. Ha nem rágja órákig a koszos labdát, nem igazán lesz gond. Amúgy a kutya foga nem életkortól függ, mennyire hajlamos a kopásra. Vannak kutyák, amelyeknek már 3-4 évesen lekopott a szemfoga jó darabja. A fogazat "strapabírósága" is egyéni, mint oly sok minden egy élőlénynél.

Lefoglalásként, hogy elrágcsáljon magában valamin, nem a teniszlabda az ideális. És nem csak a koptatás miatt.

2014. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezek után én is meggondolom a teniszlabdát, pedig rengeteg van, mert a gyerekeim annak idején jártak teniszezni. Most találtam egy újfajta labdát, rögbi formája van, naturgumi (ha véletlenül lenyeli a darabját, megemészti, és olyan, mintha fésűfogai lennének, ezért jól rágható, tisztítja a fogait is. Apportozni is lehet vele, könnyen meg tudja fogni, és nem egy irányba pattog, ha leesik, irányt vált.

Ilyen:

[link]

2014. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Pont egy ilyen labdával voltak gondok a facén egy kutyánál. Megette a darabjait és nem ürült ki belőle.

Nekem az a véleményem, tartósan labdát adni olyan kutyának, amelyik rág, szétszed dolgokat, nem szabad. A labda közös játékhoz remek dolog.

2014. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!