Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám összeeszik dolgokat...

A kutyám összeeszik dolgokat séta során. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Amikor sétálunk a kutyám(tacskó) összeeszi a macska/kutya ürüléket az út mellől.Miért/hogy tudnám róla leszoktatni?


a válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. okt. 28. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Hát ez pofon egyszerű. Ha meglátod hogy talált valamit, azonnal eltessékeled onnan, és nem engeded vissza. Gondolom pórázzal sétáltatod, akkor pedig ez egy hihetetlenül egyszerű és hatásos módszer lenne. Ha valamit sikerül mégia bekapnia, csúnyán leszidod, és kiszeded a szájából.
2014. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző: a kakit szedje ki a szájából? :D
2014. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ürülékevő és igen, inkább kiszedem a szájából, mint hogy megegye. Nem szoktam hozzányúlni, csak kifeszítem a száját és lefelé tartom, így magától kiesik a cucc, utána pedig kimosom a száját és kap egy mentolos rágcsát. Igaz, kölyök még és hála az égnek már kezd javulni a dolog, úgy néz ki, a tiltás és a kakaevéskor rajtakapott grabancrázás,szidás megteszi a hatását. Javaslom, te is tiltsd, szólj rá erőteljesen, akár ránts egyet a pórázon, amikor fel akarja enni a nem kívánt dolgot, ha pedig már megtörtént és sikerül rajtakapni, akkor büntesd. Utána viszont, ha már csak utólag tudod meg, pl a szájszagából, hogy kakázott, már ne büntesd, mert nem tudná, miért kapta.
2014. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen 2# szedje ki a kakit is a szájából!! Undorító? Persze hogy az! Azért kell eleve oda se engedni!
2014. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért ez a nem mindig odaengedés nem ilyen egyszerű :) A múltkor másfél méteres pórázon sétáltunk az avarban, megállt szimatolni, épp úgy, mint mikor tojni készül...És egyszer csak, mint a villám lecsapott és a levelek alól kikapott egy darab kutyaürüléket. Hiába álltam ott mellette, lestem minden mozdulatát, amit én az avartól nem láttam, azt ő az orrával érezte és még kapcsolni sem volt időm, már a szájában volt. Illetve a kertben is előfordul, hogy éppen nincs szem előtt, úgyhogy sajnos bármennyire is igyekszik az ember, nem kivitelezhető mindig a kakaevés elkerülése.
2014. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal egy kis fogkrémet és borsónyit nyomj a szájába, ha rajtakaptad és leszidtad az ürülék evésért. Nálunk bevált.
2014. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen pórázon sétálunk csak ha ő talál egy kis ürüléket akkor ő azt rögtön, abban a pillanatban meg is eszi és nincs időm elrántani csak mire már megette de ha látom akkor természetesen elrántom és általában kap egy kisebb pofont+ amikor haza érünk megmosom a fogát. Azért köszi mindenkinek a válaszokat majd megpróbálom hasznosítani őket!
2014. okt. 29. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!