Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Bolha a lakásban!...

Segítség! Bolha a lakásban! Hogyan irtsam ki őket?

Figyelt kérdés

Van egy szobacicám és egy kistestű kutyusunk.

A kutya egy séta alkalmával összeszedte a bolhát és hazahozta a macskának. Persze amint észrevettem a kutyusban a kis nyomorultakat, a kutya egyből ment is a fürdőkádba, bolhaírtó sampon, bolhanyakörv, bolhariasztó spary, a biztonság kedvéért a macskát is lekezeltem, ő is kapott nyakörvet, etc, de addigra a kis nyavalyások elszaporodtak a lakásban. Mivel a cica velünk alszik az ágyban, természetesen tele van az egész hálószoba... a kutya meg ugyebár előszeretettel hever a nappaliban a kanapén, gondolom, ott is találnék, ha keresnék. A parketta repedéseit már nem is említem.

2 hónapja küzdök a bolhákkal, a kutyust hetente fürdettem miattuk, a macskát 2 hetente. A nyakörv semmit nem használt, azért persze dísznek rajtuk van, szerintem csak ezzel nyugtatom magam...

Végső elkeseredésemben egy nagy fürdés után végül mindkét állatot hazavittük egy időre anyósomhoz, ott nincs bolha.

Gondoltam, ha nincsenek itthon az állatok egy pár hétig, akkor így majd éhen halnak a kis nyavalyások, vagy valami, de tévedtem: most engem csípnek a dögök, mivel ugye a cica az ágyba is behordta őket, én meg ugyebár ott alszom... de ha a kanapén vagy a padlón aludnék, gondolom ott is ugyanúgy csípnének, mert nyilván tele van már minden velük.


Vettem valami panzi terméket, ami elvileg elpusztítja őket, ha az állatok fekhelyére fújom... nem nagyon hiszek benne, mert eddig se használt semmi, de oké, mondom próba-cseresznye, hátha jó lesz az állatok fekhelyére. Na de mi lesz az én fekhelyemmel? Tudom, tudom, ágyneműt 60 fokon kimosni (csakhogy mivel nemrég költöztünk ebbe a lakásba, mosógépet is csak tegnapelőtt tudtunk hozni, eddig még csak az sem volt.. de a héten mindenképpen megcsinálom a nagymosást). Viszont mi lesz az ágyunkkal? Azt lefújhatom?

Vagy mi a csudával űzzem ki a lakásból a dögöket? Nem tudom, hogy amúgy hol fészkelnek, csak sejtem, hogy az ágyam lehet a főhadiszállásuk, mert mindig reggelre veszem észre az újabb merényleteket, mikor már késő. Ma reggelre is megcsíptek, de hiába vizsgálom át az ágyat tüzetesen, nem találom őket...

Látni láttam már 2-3 alkalommal egy-egy bolhát a huzaton csücsülni, de mikor meg akartam fogni, hogy gyorsan összenyomjam, elugrott az átkozott. Túl gyorsak, manuálisan képtelenség őket elkapni, de az ágyneműt lefújni meg nem merem.


Mi a leghatásosabb módszer ellenük? Mivel tudnám lekezelni a lakást, hogy egyszer és mindenkorra megszabaduljak a kis nyomorultaktól? Teljesen el vagyok keseredve, tele vagyok csípésekkel, véres vakarásnyomokkal, az állatok biztonságban vannak, de én már szinte mindenhol viszketek, és lassan ott tartok, hogy inkább felgyújtom az egész házat a csudába, mert megőrülök tőlük!


Ötletek??? Tanácsok??? Tippek??? Bármi, ami segíthet rajtam???


Kérlek, mondjatok valami bolhák ellen, mert lassan kikészülök idegileg!



2014. okt. 28. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Huha... Probalj meg mimdent kimosni amt csak lehet (parna, fekhely es mindent amit csak lehet). Az egesz lakast mosd fel. Szerintem ha az allatkak nincsenek otthon rakhatsz bele egy kis hipot is. Aztan holnap rendesen attorlod ahogy szoktad. Utanna kemenyen ugorj neki porszivoval az agynak, kanape, minden ilyen helyre ahol feszkelhetnek. Jo ha erosen sziv.. Tobb tanacsot sajnos nem tudok adni! :(
2014. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor nagymosást tartasz akkor ezzel fúj le mindent:

[link]


Nekünk menhelyi kiskutyánk lett és hazahoztuk vele a bolhákat is,a nyuszink is elkapta meg tele volt vele minden. Ezzel mindent lefújtam az összes fertőzött területet és másnap semmi gond nem volt már. Szőnyeg színét sem szedte ki és semmi kárt nem okozott. Természetesen utána nagyon jól ki kell szellőztetni, mert extrém büdös de a patikába is mondták legjobb ez ha kutya mellett más állat is megfertőződött és a területet is le kell kezelni. Igaza volt.

2014. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 HUN_Sector ***** válasza:

Ahogy írták: ágyneműt, lepedőt gyakran kimosni, ha van szőnyeg, azt szórd le bolhairtó porral, ha van bármi rovarriasztó kencéd, azt kend magadra lefekvés előtt, hogy még akkor se tudjanak belőled táplálkozni. Sajnos nagyon hamar elszaporodnak és mindent telepetéznek. A párnákat porszívózd le, minden textilanyagot, ami nem kell, szerintem dobj ki (ideális helyzet egy lomtalanításhoz). Minden laza, puha szerkezetű helyet megtalálnak maguknak, ahova bemászhatnak és szaporodhatnak. Szerencsére annyira azért nem aprók és utálják az ecetet. Én ezzel tudtam megszabadulni tőlük (ecet a mosószerhez... aztán még 3x kimostam mire kiment a szag - kicsit eltúloztam az ecet mennyiségét)


Itt egy hasznos cikk: [link]

2014. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Biokill megoldás lehet.

Én irtózom a vegyszerektől, így nagyon sokáig küszködtem például hangyákkal. És akkor ajánlotta egy ismerősöm a Biokill-t.

Meleg vérűeknek nem árt, az "ellenségeinknek" tartósan halálos. [link] Persze eleinte gyanakvó voltam, de évek alatt bizonyított. (Akár állatra is fújható.)


Nálunk a gyerekszobába hurcolta be macska a bolhákat. És, én a vegyszerektől irtózó, lefújtam vele a padlószőnyeget, az ágyakat, mindent. Egy kis szellőztetés, és a következő éjjel már nem volt bolhacsípés.


Kétféle szórófejjel kapható, a zöld a jobb, mert 3 állású: a zárt állapoton kívül van egy permetező és egy sugárban spriccelő állása is. Kapható szórófej nélküli utántöltő palack is. (A sárga fej csak kétállású.)


Persze, akik ismernek, azok bátrabban hihettek nekem, hiszen tudják, hogy az nem lehet ártalmas, amit nem 3 gumikesztyűben fogok meg a boltban, és 100 métertől közelebb engedem a házhoz.

2014. okt. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tippeket és válaszokat, az ecetes tanácsot mindenképpen megfogadom, amikor mosok. :)

A mosógépet egyelőre még nem tudtuk bekötni, de ha minden igaz, a párom délután megcsinálja, úgyhogy holnaptól mehet minden a legmagasabb hőfokon és feltétlenül kipróbálom hozzá az ecetet. Inkább legyen minden büdös, mint bolhás. :D


Sajnos Neostomosant nem kaptam, és Biokillt se találtam, pedig 4 boltban is jártam ma, így végül a Fressnapfban vettem Insecticide 2000 rovarírtó permetet és ugye itt van még az a panzi termék (Piret mix), amit a leírásban is említettem, meglátjuk, hogy ezek mit tudnak. ;)


A cicának és a kutyusnak vettem Frontline Combo spot on cseppet, elvileg ettől nem csak az állatban, hanem az állat környezetében is elpusztulnak a bolhák. Ezt mindenképp rájuk cseppentem, mielőtt hazahozzuk őket anyósoméktól, már csak azért is, hogy ha esetleg mégis maradna a nagytakarítás után élő bolha a lakásban, akkor az állatok egyrészt ne fertőződjenek vissza, másrészt pusztuljon csak el a környezetükben minden, aminek 4-nél több lába van. Jaj, de rühellem ezeket az undok teremtéseket, nyavalyás vérszívó dögök...


Bízom benne, hogy a héten véget ér ez a rémálom, mert már tényleg nem győzök vakarózni és őszintén mondom, néha egyenesen sírhatnékom van tőlük. :S

2014. okt. 28. 13:22
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként Biokillt pontosan hol vagy hogyan tudnék beszerezni? Van olyan üzlet vagy bolt, ahol beszerezhetem vagy esetleg csak rendelni tudok a netről?


A biztonság kedvéért gondolkodom rajta, hogy legyen itthon egy üveggel, én se szeretem a vegyszereket, és ha egyszer lemegy ez a bolha-járvány, jó lenne, ha onnantól kezdve vegyszermentesen tudnék itthon bolhát irtani, vagy sokkal inkább megelőző jelleggel, hatékonyan távol tartani őket.

2014. okt. 28. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Biokill főként mezőgazdasági- agro-, kert- gazda boltokban kapható, de láttam már háztartási boltban is.
2014. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hívd ki a bolhairtót. Mi is így jártunk az őrületig, semmi nem segített.
2014. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az általam javasolt ampullát pedig állatpatikában találod meg.
2014. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jajjajj! Jártam így, kétszer. Egyszer sikerült kiirtani hosszú hónapok alatt, de az olyan bolha volt, ami csak a kutyákat csípte. Másodszor vidéki rokonoktól hoztuk haza, ahol volt sertés. Na ne tudd meg, az már az embert is csípi. BOLHAIRTÓ CÉG jött ki, 15 ezer forint volt, de az egycsapásra megoldott mindent. Senkinek nem kívánom...
2014. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!