Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megbízzak az...

Szerintetek megbízzak az orvosban vizsgálat nélkül?

Figyelt kérdés
Adott egy imádnivaló 3 éves kis tibeti terrier keverék kutyus, akit 3 hónaposan hoztam el a menhelyről.Előtte fogalmam sincs mi történt vele sajnos de már picinek is félős volt és, ahogy nőtt hiába a terápia bizonyos idegenekkel szemben agresszív( Egy pár alkalom után bárkit elfogad de kell, hogy tudja nincs mitől tartania, bízhat valakiben) Régebben is volt már, hogy minden előjel nélkül görcsrohama volt de ez félévente 1x. Az orvos csak legyintett, hogy lehet kinövi így nem foglalkoztunk vele. Most azonban az elmúlt 1 hétben 3x is rohama volt mindig este 6-7 között. Először 3 majd 4 nap különbséggel így hát tudtam most már ez nem játék. Elkezdtem utána nézni és olvasni az epilepsziának DE! nem vagyok benne biztos, hogy az lenne hisz a kutya végig tudatánál marad, hallgat is ránk közbe, nem vizel és ürít be, nem habzik a szája csak a nyáltermelése fokozódik és nem is végez "úszó" mozgást. 2 rohamot videóra is vettem és majd elviszem a mi orvosunknak megmutatni de egyeztettem egy másikkal is most. Ő azt mondta megnézi a videót és ír is fel gyógyszert. Na igen de egy görcsrohamot sok minden kiválthat.Szerintetek bízzak benne, hogy egy videó alapján ő dönt a kutyáról, hogy a sok lehetőség közül mi a baja vagy igenis a vérvizsgálathoz ragaszkodjak? Maximum kizárjuk az egyéb lehetőségeket és maradunk az epilepsziánál nem ez lenne a normális? Persze a saját háziorvosomhoz is elmegyek még,az ő véleménye is érdekel csak gondoltam ilyen bajnál jobb ha több szakembert meghallgatok. Eddig ez a sztárolt doki nem igazán tetszik. Szerintetek túl reagálom?
2014. okt. 28. 09:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem háziorvosomhoz, hanem állat. Elnézést a pontatlanságért. Szétszórt vagyok.
2014. okt. 28. 10:08
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
A te költségedre mindent megvizsgálnak. A kutya attól nem lesz jobban. Túltenyésztett kutyától meg mit vársz ? Nagyon gyakori az epilepsziás kutya.
2014. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy az epilepsziával nem lehet szórakozni. Jobb lenne, ha megvizsgálná rendesen.
2014. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!

Miért a hasra ütés alapján eldöntött kezeléstől igen?

Épp azt írtam, hogy szerintem nem epilepszia, hanem más valami válthatja ki a görcsrohamot. Egyébként meg olyan, hogy túltenyésztett nincs, ahogy alul tenyésztett sem.

2014. okt. 28. 10:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocs első válaszolónak címeztem csak a stílusa kiakasztott...
2014. okt. 28. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Az epilepszia különböző súlyosságban jelentkezhet. Van olyan, hogy tényleg habzik a szája, elveszti az eszméletét, elkékül stb. a delikvens, de olyat is láttam, hogy "csak" támolygott és reszketett a kutya, próbált az emberhez bújni segítségért, tehát tudatánál volt.


Kutyáknál az epilepszia a leggyakoribb ilyen jellegű betegség, és ha visszatérő rohamokról van szó, 90%, hogy epilepszia. Nyilván más is válthat ki rohamot, de ha pl. elmész az orvoshoz, hogy köhögsz, akkor először ACC-t ad, nem pedig kemoterápiát, mert daganat is lehet.


Mindenképpen vidd el a kutyusodat állatorvoshoz, bár ha a rohamot videóra vetted, akkor az többet használ, mint egy sztetoszkópos szeánsz a vizsgálóasztalon. Amikor épp nincs rohama, elvileg nem nagyon állapítható meg, hogy beteg-e a kutya. De ha ez téged megnyugtat, akkor vidd csak el, told az orra alá a videót és kérdezz, ami csak eszedbe jut. Személyesen biztos, hogy kielégítőbb választ kapsz. Ha meg nem, akkor válts dokit.

2014. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost, aki tényleg alaposan kivizsgálja a kutyát. Egyáltalán nem reagálod túl a dolgot.
2014. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os válaszolónál a pont!


Epilepsziáról lévén szó hajlamosak az emberek a grand mal típussal azonosítani, holott kutyánál és embereknél is nagyon sokféle lehet!


Pl. a lányomnál is úgy jelentkezik, hogy elbambul 2-3 percre, vagy színeslátása van.


Az általad leírtakból azt veszem le, hogy gondos gazdi vagy tehát alaposan utánajársz a dolognak azzal, hogy szépen elmész a saját orvosodhoz, megmutatod a videót is és vérvizsgálatot is csináltatsz...szerintem.

2014. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy több típusú epilepszia van utánajártam a grand mal féle biztosan nem de se bambulás, légy kapkodás, ami a kisebb rohamok velejárója is elvileg bár neten olvastam, laikus is vagyok így nem merem azt mondani 100%, hogy nem epilepszia de nem illik teljesen a képbe.Majd meglátom mit mond az egyik és mit mond a másik orvos.Akivel beszéltem doki (az ajánlott)ő is mondta, hogy felesleges elrángatnom a kutyust,mert ha épp nincs roham nem tud mit kezdeni de a videó jó lesz. Csak az érdekel, hogy biztosan tudjam mi a baja és a legmegfelelőbb kezelést kapja. Nem vagyok jó anyagi helyzetben egyetemista lévén de ő tényleg nagyon fontos nekem.

2014. okt. 28. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!