Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az iszonyú bűz normális...

Ez az iszonyú bűz normális egy ilyen műtét után?

Figyelt kérdés

A párom kutyáját megtámadta egy pitbull jellegű, nagyon erős harapású kutya. A lényeg, hogy a fél arcát letépte :( Vasárnap műtötték, az arcát visszavarrták és az orrából 3 csontszilánkot kellett kiműteni. Ilyen valamiket varrtak a sebbe, hogy kivezessék a gennyet meg mindenfélét belőle.


Nyilván ez ami büdös. Tisztogatom a tölcsért, amennyire tudom, de egy ilyen Hyperol oldattal kell, de hiába, a szag nem múlik. Lehet hogy már ezek a gennykivezető cuccok bűzlenek? Vagy maga a seb? Gondolom az sem segít, hogy a tölcsér benntartja a cuccot :(


Holnap megyünk vissza az orvoshoz, kiszedik az izéket belőle. Amúgy nem néz ki rosszabbul a seb, mint eddig szerintem, de azt nem nagyon engedi, hogy a Hyperiollal mossam neki, rángatja a fejét, egyedül meg nem bírok vele. A gazdája sajnos külföldön dolgozik, úh egyedül vagyok a kutyával.


A lényeg, hogy akinek volt már ilyen, az tapasztalta ezt a büdöset? Nagyon aggódom, nehogy elfertőződjön. De nem sír a kutya meg semmi, pedig ma nem kapott még fájdalomcsillapítót, szóval remélem, nem nagy a gáz...


Köszönöm



2014. okt. 28. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A hyperolnak elvileg minden büdös (=rohadó) dolgot ki kéne mosnia, a tölcsérnek meg pont hogy kifele kéne engednie bentről a fincsit. Persze ha nem tudod mosni, akkor nyilván büdös, de basszus oldd meg valahogy, mert rohad a kutya arca belülről, az büdös. Nem véletlenül mondta ám a doki, hogy mosni kell, ha nem megy, vissza kell vinni, hogy mossák ki ők akkor, de nem lehet ezt csak így elhagyni, mert nehéz. Örülhetsz, ha nem fertőződött el máris, és nem kell megműteni még egyszer, mert a fertőzés szétmászott az amúgy is sérült szövetekben, csontban, akárhol.
2014. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lemostam hyperiollal az arcát is, csak pl a szeménél nem szabad azt mondta a doktornő.


De tegnap voltunk, akkor ők kimosták, és megyünk holnap is, szóval akkor is ki fogják mosni, én is megteszem amit tudok, de nem vagyok ápoló, nem merem mindenhol ugyanúgy mosni. A tölcsérrel meg az a baj, hogy az illesztései alá is befolyik a cucc, illetve kimosom, de mivel benne vannak a kivezetők, 5 perc múlva megint tiszta nyálka.


Csak nem fertőződött el, direkt bennt tartom most a kutyát és mosom én, amennyire merem, meg hagyja. De nem tudom mennyire lehet rányomni a törlőt meg ilyenek :( Lefekvés előtt még kimosom neki mindenképp.

2014. okt. 28. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahol azt mondták, hogy lehet, ott lehet alaposan, csorogjon szanaszét, úgy a jó. Amíg ilyen sárga gennyes szar pezseg, addig még mosni kell, mert van mit feloldjon (hacsak mást nem mondtak ugye). Szóval nem mindig elég egyszer átlöttyinteni. Nem kellemes, meg nem könnyű, de a kutyák általában gyorsan rájönnek, hogy utána sokkal jobb, és hagyják.
2014. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké megpróbálhatom esetleg azt, hogy nem törlővel, hanem ráöntöm a cuccot, mert a törlő meg elakad a varratokban, biztos az is zavarja, de ha óvatosan le tudnám spriccelni a sebet az oldattal, lehet jobban viselné.
2014. okt. 28. 21:15
 5/5 A kérdező kommentje:
találtam itthon egy fecskendőt, és kicseleztem a dögöt :D Úgy csináltam minha a fülét simogatnám közben jól lelocsoltam a hyperollal. Eléggé meglepődött, de nem bánta mert tényleg simogattam a fülét. eléggé durván habzott. Kimostam megint a tölcsért is. De az egyik micsoda (drén?) pont a nyakához vezeti a cuccost, és összegyűlik a tölcsér aljában, lehet az szaglik ennyire. Fúúú remélem, ha kiszedik ezeket normalizálódik.
2014. okt. 28. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!