Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű kutyát érdemesebb...

Milyen nemű kutyát érdemesebb választani? Kant vagy szukát?

Figyelt kérdés
Melyiket könnyebb nevelni, tanítani? Melyikkel van kevesebb gond? Köszi előre is a válaszokat!

2014. okt. 28. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
A szukák általában nyudodtabbak
2014. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Viszont tüzelnek. :D
2014. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nevelni, tanítani ugyan úgy kell mindkettőt.


Mindkét nem mellett szólnak érvek és ellenérvek. A választást körülményeink, igényeink befolyásolhatják.


Szukák: A 6-10 havonkénti tüzelés okozhat kellemetlenségeket, ebben az időszakban fokozottan kell felügyelnünk kutyánkat a nem kívánt szaporulat elkerülése érdekében. Egy rámenős kan előtt egy 1,5 méteres kerítés nem akadály, ha odabent álmai asszonyát reméli és szukánk is megtesz mindent annak érdekében, hogy az általunk kifogásolt nász létrejöjjön. A tüzelés utáni időszakban gyakran jelentkezik álvemhesség, ami akár egészen komoly egészségügyi problémákhoz is vezethet.


Kanok: Tüzelési időszakokban hajlamosak a szökésre, így a kanok is igénylik a fokozott felügyeletet, ha a környéken tüzelő szuka van. Előfordulhat (de nem törvényszerű), hogy kanunk, miután szökési kísérleteit meghiúsítottuk, bánatát éneklésbe fojtja, vagy éhségsztrájkba kezd.

2014. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
44%
Ha szeretnél kiskutyákat, akkor mindkettő.Ha egyet, akkor én a szukát választanám!Ki kell ivartalanítani, és akkor nem lesznek kiskutyák.Szerintem a szukát érdemesebb.
2014. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem kan kutyám van. Eszméletlenül jelölt. Ivartalaníttattuk, azóta is jelöl (kicsit kevesebbet).

Séta nehézkes, mert nem szereti a kan kutyákat.

Viszont soha nem szökik. Ivartalaníts előtt sem tette.



Ha majd egyszer (remélem sokára) lesz másik kutyánk, az tuti, hogy ivartalanított lány lesz.

2014. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nekem 3 kutyám van, egy ivartalanított yorkie, egy kan csehszlovák farkaskutya, meg egy kan border collie :)
2014. okt. 28. 21:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ivartalanítottat! Én a szukára szavaznék amúgy.
2014. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

MINDEGY!!! Feltéve, hogy ivartalanítod.


Nekem valami bull keverék kan kutyám van, ivartalanítottuk mikor megerősödött (fogadott kutya). Előtte minden szukánál bepróbálkozott, nagyon kanos volt, most már tök nyugodtan eljátszik velük anélkül, hogy rájuk mászna.

Tanítani mindkettőt lehet, nevelni mindet lehet. Kanból is kifoghatsz egy meghunyászkodó "papucs" kutyát, szukából meg egy agresszív zsarnokot.


Én mindig azt látom, hogy a szuka kutyák az undokabbak, hagyják, hogy az enyém szaglássza őket aztán meg habzó szájjal neki esnek és vicsorognak. A kanok már az elején jelzik, hogy kopjon le, nincs ez a beetetés :D


"Séta nehézkes, mert nem szereti a kan kutyákat. "

Szerintem ez csak nevelés kérdése. Enyém is elkezdett kötözködni a kanokkal aztán a futtatón párszor elkaptam a frakkját és rávezettem, hogy erről sürgősen le kell szoknia. Azóta fiúkkal és lányokkal is jól elvan.


Kérdező: Ne a nemét nézd, hanem a jellemét.

2014. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!