Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen ostoba a legtöbb...

Miért ilyen ostoba a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

Komolyan, én már legszívesebben egy világvégét látnék..

Nem egy, nem kettő ismerősöm osztja állandóan, hogy 4-5 hetes kutyák keresnek gazdát, már egyedül esznek, vigyétek..Miért nem lehet ivartalanítani azt a szerencsétlen szuka kutyát? Miért kell 8 hetes koruk előtt örökbeadni, chip,oltás,féregírtás nélkül?

És a többi ember miért veszi meg?

Hát nem fogják fel, hogy a menhelyek zsúfoltságig vannak kutyákkal, kortól,nemtől, fajtától függetlenül?

Annyi embernek prédikálok, mutatok interneten mindent, (mármint ismerőseimnek), és nem, nem fogják fel...és sajnos a gyerekeiknek is a rossz példát mutatják..:(


2014. okt. 29. 13:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Ez sose fog változni sajnos:( engem meg leugattak hogy minek vettem tks kutyát,ők nem akarnak versenyezni
2014. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd ki az ivartalanìtást, ès fel leaz fogva. Ez ugyanis mindìg is pènzről szólt, akinek a kutya haszonállat az nem fog extra költsègeket bevállalni, ennyi a törtènet.
2014. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én sem akarok versenyezni, de ha már mindenféleképpen egy bizonyos fajt
2014. okt. 29. 13:50
 4/23 A kérdező kommentje:

Jajj..:D

Szóval ha már úgy vagyok vele, hogy mindenféleképpen egy bizonyos fajtát szeretnék, és nincs fajtamentőknél, vagy mindenképpen kölyköt szeretnék, akkor inkább törzskönyveset veszek. Lehet, hogy egyszerre sok kifizetni a 100-200.000 Ft-ot, de a szaporítós kutyák közül soknak többe kerül az ellátása. De senki nem fogja fel, hogy ezért a pénzért úgymond egészséget veszel. :(

De egyébként meg a menhelyeken is van rengeteg fajtatiszta eb ("fajtatiszta"), és a 4-5 éves kutya is ugyanúgy tud alkalmazkodni, mint a kölyök:(

Egy ismerősömöm húztam fel magam, velem egy idős (23), és szaporítja a kutyáját, ráadásul 5hetesen már nem kell neki, és érdekes módon, csak fiú kutyák vannak...(nem gondolok bele, hogy hova lettek a szukák:()

2014. okt. 29. 13:53
 5/23 A kérdező kommentje:
Rengeteg ivartalanítást fizettem már, plusz kutyamentést, adományoztam tápot, stb,stb, de egyszerűen nem változik semmi.
2014. okt. 29. 13:54
 6/23 anonim válasza:
72%

Ha jól tudom, vannak városok, ahol adó is terheli a kutyatartókat. (Vidéken lakom, így világosítsatok fel, ha nem így van!)

Mindenesetre a kutyatartás egy "bizonyos mértékű" felelősséggel jár, amit vállani kell. És tudni kell azt is, hogy bizony fajtától, testtömegtől függően a költségek is változnak. Akár az egyhavi fizetés is szükséges lehet egy kutya éves eltartásához.


Perzse durván és erősen sarkítva fogalmazva, jobb "befektetés", mint egy kismotor!

2014. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Én annak örülnék, ha lenne egy olyan törvény ami kötelezővé tenné az ivartalanítást, és ha meg nem ivartalanítaná akkor meg adót kell fizetni. De a politikusok sajnos ilyenekkel nem foglalkoznak :(

(az internetadót bezzeg ki tudták találni)

2014. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó! Valahol egyetértek veled, de azt sem szabad elfelejteni, hogy özv. Julika néni, akinek a személyes biztonsága védelmében kell a kutya, a 40 ezer forint nyugdíjából nem fogja ivartalanítani, amíg ez annyiba kerül, amennyibe. Ki kéne próbálni, mondjuk 1 hónapig minden kutya ivartalanítását az állam fizetné. Hidd el, rekordszintre emelkedne az ivartalanítások száma! Senki nem annyira sügér, hogy kiskutyákkal bajlódjon, ha megelőzheti, és ha ezt képes megfizetni.
2014. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

Dehogynem, rengetegen vannak. Csak egyszer szüljön, ne vágják le a tökeit és hasonló baromságok...na meg kiskutyázni akarnak, meg félnek a műtéttől, meg minek az, stb, stb. Ha ingyen lenne biztos sokan vinnék, de az is biztos, hogy sokan nem. Meg miért is fizetné az állam? Nem kötelező kutyát tartani. Aki egy ivartalanítást nem bír kifizeni, az mit csinál mondjuk egy egyszerű csonttörés esetén, ami alsó hangon 40 ezer? (Abban nem hiszek, hog a kisnyugdíjas néniknek feltétlenül kell egy nagytestű a kertbe, hogy "megvédje" őket...)


Olcsóbbá kellene tenni, az igaz, kellene akciókat hirdetni mindenhol, iskolai felvilágosítást tartani, stb.... szerintem egyébként azért változik a helyzet, de nyilván nem megy egyről a kettőre. Ki kell haljanak azok az emberek, akik azért tartanak kutyát, mert a háznál kell, hogy legyen kutya...

2014. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

Amíg napi szinten törnek be magányos idősekhez, verik ájulásig, vagy ölik meg őket, addig bátran hiheted, hogy kell a nyugdíjasnak a nagytestű kutya.

Hiszen az ember eredendően ezért tart kutyát, és ezt sokan elfelejtik.

2 ivartalanított kutya mellett, 2 özvegy nagyszülővel mindkét oldalt látom, és megértem. Amíg az emberek bármelyik oldalon egysíkúan és szélsőségesen gondolkodnak, addig nem lesz "világmegváltás".

2014. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!