Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámat, hogy ne bántsa a macskákat?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, szálkás szőrű tacskó.Eddig kertben volt de tavaly elköltöztük és szoba kutya lett.Az előző házban voltak macskáink, egy idő után megszokta őket és nem bántotta de most a lakásba nem merünk hozni kiscicát mert félünk, hogy megölné. Hogyan szoktathatnám hozzá a macskákhoz, hogy ne bántsa őket? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. okt. 29. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdetben el kell őket különíteni, amíg nem vagytok otthon. Állatvédő szervezettől érdemes örökbefogadni, vannak kutyához szokott macskák is. Amikor a kutya támadni akarja, tiltani kell. Egymás jelenlétében érje őket pozitív élmény, a jó viselkedést jutifalattal dicsérheted.
2014. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a kismacskát el kell különiteni,de ha megnő,akkor már megvédi magát

nekem is volt tacskóm,úgy összemarta a szomszédék macskája,hogy hetekig ápoltam szegény kutyámat,mire rendbe jött

azért talán esetleg kibirod macska nélkül is ?

2014. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tessék??? Állatvédő szervezettől érdemes örökbe fogadni???

Hát nem. Majd a leendő gazdi eldönti, hogy Ő honnan szeretne magának macskát! Ez most kb. olyan volt, hogy "légy szíves ne szülj gyereket, fogadj helyette örökbe egyet, mert sok gyerek vár szülőre az árvaházban."

Ha nekem valaki ilyet mondana, bizonyosan elküldeném az illetőt egy melegebb éghajlatra.

Megvan erről a véleményem, de inkább nem fejteném ki...

Annyit viszont hozzátennék, hogy megvan a joga a gazdinak, hogy egészséges, jó háttérből származó, kiscicát(!!) vigyen a családjába, ne pedig egy olyan macskát, amelyik felnőtt, kiszámíthatatlan, és bizonytalan a háttere.

Én nem vinnék haza ilyen állatot az otthonomba.


Második válaszoló, ha a Gazdi úgy érzi, hogy neki kell az a macska, akkor kell neki az a macska. Semmi sem lehetetlen!


Gazdi, én azt tanácsolnám Neked, a kérdésedre válaszolva most már, hogy biztos távolságból mutasd meg a kutyusnak a cicát, többször is. Később fokozatosan közelebb engedheted, a lényeg, hogy a macska is megszokja időben a közelségét a kutyának, mert később nehéz dolgod lesz.

Szóval úgy csináld, hogy legjobb barátokká váljanak.

Igen, tényleg tud csúnya sérüléseket csinálni egy macsek, főleg ilyen kistestű kutyák esetében, hisz pont eléri a fejét. Illetve, a macska életmódjából adódóan is csúnya fertőzéseket terjeszt a karmolásával.

Ez szerintem elkerülhető, ha a cicát is hozzászoktatod a kutyához, még kicsi korában.

A kutyus legyen pórázon, hogy vissza tudd fogni, illetve tessék fegyelmezni, ha nem kívánatos dolgot tenne. Ha aranyosan viselkedik, jutalmazd!

Illetve, biztosan féltékenykedni fog eleinte, ezért halmozd el még több szeretettel.

2014. nov. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem, jó módszer még az is összeszoktatásnál, hogy az alvós rongyaikat, tehát amin rajta van az illatuk/szaguk, azt kicseréled. A kutyushoz megy a cicáé, a cicához meg a kutyusé.

Illetve igen, tartsd őket elkülönítve, amikor meg nem vagy otthon, akkor végképp ne férhessenek egymáshoz.

2014. nov. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as, nem értem a kirohanásodat. Itt most nem esett át az az 1-es válaszadó abba, hogy csak az a csúcsszuper ember, aki mentett állatot fogad be. Ő felvetett egy alternatívát, hogy könnyebb egy nem teljesen "nyers" macskával. Nem mindegy, hogy elhozol egy kölyök/felnőtt (mindenki eldönti neki melyik a szimpatikusabb) macskát egy ideiglenes befogadótól, ahol jól szocializált az állat és tudod, hogy már kutyához/macskához van szoktatva, vagy lemész és fogsz egy vadóc macskát. Igenis nagyon sok előnnyel jár a szervezettől befogadott állat. De ettől függetlenül mindenki saját maga dönti el, hogy örökbefogad, vásárol stb.

De hogy a kérdésere is válaszoljak. Évek óta ideiglenes befogadó vagyok (kutya és macska is megfordul nálam). Nekem ugye könnyebb dolgom van, mert tudom, hogy a kutyáim nem bántják az idegen macskát sem, de a macska kezdetben támadja a kutyáimat. Mivel vannak saját macskáim is mindig karanténba kerül a frissen bekerült macska. A ketrecben töltött idő pont elég arra, hogy megszokja a kutyám látványát, pár nap után elszoktak jutni odáig, hogy a biztonságot adó ketrecen keresztül megmerik szagolni a kutyát. Kismacskát megszoktam mutatni kézből is a kutyáimnak, felnőttnél nem kockáztatok, hogy engem marjon szét, ha menekülni próbál. Mikor eljutunk odáig, hogy kikerül a ketrecből hagyom, hogy bújkáljon, nem engedem a kutyámnak se, hogy piszkálja (bár az enyém már közömbös az idegen macskákra is). 1-2 hét alatt felszoktak oldódni, mászkálnak a kutya mellett.

2014. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mi mindig úgy szoktattuk össze őket, hogy a kiscicát a kezünkben tartva megmutattuk a kutyának, mint új családtagot. Megszimmantotta, esetleg megnyalogatta, mindkettőt jól megsimogattam, aztán rendben voltak. :-) Ha elsőre nem megy simán, többször meg lehet próbálni. A kutyán látszani fog, hogy hogyan viszonyul a macsekhoz, kölyökmacs pedig nem fog félni. Felnőtt kutya és kölyökmacska esetében elég jól működik a dolog, anno nálunk a németjuhász volt a bébiszitter amikor kismacskáink voltak. :-) Egy felnőtt macskával, akinek ráadásul esetleg rossz tapasztalatai vannak a kutyákkal, szerintem esélytelen az összeszokás.

2014. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó, rendben van. Elnézést kérek az előbbi kirohanásomért! Mostanában sajnos sok helyen azt tapasztaltam, hogy mindenképpen menhelyről ajánlanak állatot, csak ennél erőszakosabb, tolakodóbb formában, kérdőre vonva a leendő gazdit! És most telt be a pohár.

Tényleg elnézést még egyszer mert nem akartam megbántani senkit, nem ez volt a célom.

2014. nov. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszadó.


3-as: Az állatvédő szervezeteknél rengeteg kölyök macska is van, oltva és féregtelenítve. Lehet sufniból meg szomszédból is kicsit hozni, de ott aztán tényleg semmi garancia, hogy egészséges lesz.

Lehet hozni tenyésztőtől is, de azért elég kevés ember áldoz annyi pénzt macskára.


Nekem egyébként tenyésztőtől van törzskönyves kutyám, mert meghatározott célra kell. Kiscica (9-10 hetes, tehát eléggé kölyök) pedig állatvédő szervezet ideiglenes befogadójától van. Kutyához szokott, ez nagyban megkönnyítette az összeszoktatást.

2014. nov. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!