Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy kiirtsam...

Mit tegyek, hogy kiirtsam kutyaimbol a bolhakat?

Figyelt kérdés
Van ket kutyusunk, egy 2 es egy 6 eves. Soha bolhasak vagy kullancsosak nem voltak. Tavasztol amig a hideg nem jon meg kapnak bolha nyakorvet. Kb 3 hete kerul le rolluk es eszre vettuk, hogy nagyon bolhasak. :( Adventix cseppet ajanlottak a kereskedesben. Remelem ez hatni fog. Minden holmijukat kimostam 60 fokon a mosogepben. ( ruhakat, torulkozoket, pledeket, fekhelyt, jatekokat) Az erdekelne, hogy a lakasban lehet e bolha? Azt olvastam, hogy a petek nem az allaton, hanem korulottuk vannak. Illetve a bolha is csak vert szivni jar az allatra. Mit tehetek meg a nagy takaritason es a mosason kivul, hogy ne keruljenek vissza az allatra. Illetve, hogy ami a lakasban van is elpusztuljon. A cseppek egyebkent megolil a bolhakat vagy csak kijonnek belolluk? Elore is koszi a valaszokat!
2014. okt. 29. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nex-Gard bolhairtó tabletta. Tavasszal kaptam egy kidobott kutyát, soha annyi bolhát még nem láttam, mint ami benne volt. Az összes állatom bebolhásodott és semmi nem vitte ki belőlük. Vagyonokat költöttünk a semmiért, mire végre megtaláltuk ezt a tablettát. Napokon belül egy darab bolha se volt a környéken és azóta se jöttek vissza szerencsére.
2014. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az adventix a petéket is irtja,így az elvben jó,ha plusz a környezetét is kezeled.Lehet kapni spray formájában bolha irtó vegyszert.Az viszont fontos,hogy az ėv teljes szakaszában védettek legyenek,ne csak időszakosan.Lehet már kapni gyógyszereket is,állítólag hatėkonyak,én most tervezem a kipróbálásukat,mivel a legtöbb ismert cuccal szemben már rezisztensek a kullancsok,bolhák.
2014. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves első, én október 6.-án hallottam egy tablettáról, azt mondták tavasszal került forgalomba, akkor ez lenne az? Hol lehet beszerezni? Meg vagy vele elégedve?

Amúgy kedves kérdező, nekem is ilyen gondjaim vannak, nekem ami a legjobban bevált, az a Neostomosan fürdetés, Piret-mix, ezek a házba is jók. Aztán Kiltix, de majd Foreston is gondolkozok. A spot-onok nem igazán váltak be.

2014. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!