Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Túl aggódom a...

Mit tehetnék? Túl aggódom a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok (: Van egy lassan 1,5 boxerem. Sokat foglalkozok vele, rengeteg trükköt tanítok, sulizik, engedelmességizik, néha agilityzik és emellett belekóstolgatunk a dogdancingbe és a frisbeebe is. Szóval elég aktív életmódot él (: Viszont sétáltatni nem gyakran szoktam. Ezt nagyon röstellem, de egyszerűen a környéken sok az "elintézik egymás között" jellegű kutyás. Az én boxosom kölyökként elég domináns volt, de ezt azóta sikerült belőle kinevelni, mostanra pedig kenyérre lehet kenni :) Ennek ellenére nem merem hagyni, hogy más kutyákkal játsszon, mert két eset fordul elő:

- Az idegen kutya agresszívan lép fel és engem hibáztatnak, vagy pedig még bocsánatot sem kérnek, csak elsétálnak

- A kutyám kicsit durvábban kezd játszani(mancsol, játékból morog), a gazda pedig rögtön ordítozva elviszi a sajátját(ezt némiképpen meg is értem, bár az ordítást nem tudom hova tenni) és gyakran fenyegetőzik, hogy "lerúgja" a kutyámat

Más esettel ritkán találkozom és már annyi baleset fordult elő és annyi rossz tapasztalatom volt, hogy egyszerűen félve megyek ki sétálni. Tudom, hogy ezt megérzi a kutya is, ezért sokkal vehemensebb, ráadásul a ritka séták csak még jobban megerősítik ezt a rossz viselkedést, de most már ott tartunk, hogy ha meglátok egy felénk közeledő kutyát az utcán szinte felkavarodik a gyomrom. Csak nagyon félve merem lecsatolni a pórázt még ha megbízhatóbb kutya is jön és ha valaki elmegy mellettünk, akkor rögtön magamhoz hívom, leültetem, nyugtatom. Tudom, hogy ez így nagyon szigorú, de tényleg, rettegek attól, hogy valami baj történik vele.

Amúgy is elég érzékeny, 15 éves lány vagyok és egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy visszaszóljak. Csak csöndben állok és még én kérek bocsánatot, de ilyen szempontból tényleg elég visszahúzódó vagyok.

Persze, erdőre-mezőre kiszoktuk vinni autóval őt és nagymamám staffjét, de ezt csak heti egyszer tehetjük meg, maximum kétszer, ez pedig aligha elég.

Ti mit tesztek, ha ilyen helyzetbe kerültök, hogy próbáljátok elkerülni egyáltalán a konfliktust és veletek is előfordult-e más hasonló "válsághelyzet"?

A válaszokat előre is köszönöm (:



2014. okt. 30. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd nyugisabb kornyekre setaltatni a kutyusod, vagy vigyel magaddal baratokat
2014. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos Pesten lakom és nincsen igazán semmilyen nyugis környék csak olyan, ahova maximum kocsival tudom elvitetni magunkat :/

Gyakran sétálok barátnőmmel, de vele is csak ugyanott vagyok mint eddig sajnos :I Szerencsére nem halál komoly, vérre menő harcokról van szó, de néhány horzsolás előfordul, legutóbb például meghúzta az enyém a lábát :/

2014. okt. 30. 12:48
 3/8 csabika1971 ***** válasza:
48%

Rosszul nézed a dolgot.

A kutya sétáltatásnak nem feltétlenül arról kell szólnia, hogy másik kutyákkal játsszon. Hisz a lényeg a séta.

Ekkor pedig pórázon tartod magad mellett, kutyádon szájkosárral. Aki érdeklődik vagy játszatni akarja vele saját kutyáját, annak: "Nem lehet mert nagyon agresszív fajta."

És már békén is hagynak.

Póráz és szájkosár nélkül meg csak olyan helyen ahol egyedül vagytok, ha meg feltűnik valaki vissza az egész.

Az az mert te tartasz a többi kutyától (nem alaptalanul), ne a kutyád igya meg a levét, hogy nem is mehet sétálni.

2014. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálkozom vele, köszönöm szépen (: Bár a szájkosarat lehet kihagyom, mivel általában ugyanazokkal a kutyásokkal találkozom és már ismerik a kutyámat (:
2014. okt. 30. 12:56
 5/8 csabika1971 ***** válasza:
63%

Ha a szájkosarat kihagyod lehet nem is lesz az ismerősök közt hatása az egésznek. Más részt ha akarsz tudsz menni egész más irányba is menni sétáltatáskor az eddig megszokottakkal ellentétben. Más részt az ismerősöknek is lehet indokolni az eddig nem látott szájkosarat.

"Múltkor megtámadott minket egy másik kutya és megmarta az enyémet. Szerencsére nem lett komoly, de azóta a kutyám kiszámíthatatlan lett másik kutyákkal szemben, és még sétáltatni sem merem szájkosár nélkül."

2014. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ő nem az a típus, akiről ezt elhiszik. Ha valaki ránéz, már rögtön csóvál, majd megőrül, illetve nyaranta aggódnék érte, mégiscsak boxer :/

Igen, úgy terveztem, hogy másfelé sétálok.

Eddig ha már nagyon nem lehetett mit tenni, akkor elsétáltam a legközelebbi kutyafuttatóig(nyáron szinte ölbe hozom haza a kutyát, elég messze van), de legutóbb ott húzta meg a lábát, így már elkezdtem attól a környéktől is kissé tartani :/

2014. okt. 30. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia van a Városi Kutyák Iskolájában felügyelt futtató.

Pont az ilyen, nem kiskölyök már de a szocializációján lehetne dolgozni típusú kutyákra lett kitalálva. Ha elmondod mi a probléma, akkor neked is megmutatják, mit hogyan tudsz jól kezelni, a kutyát is megtanítják szépen játszani ismerkedni...

2014. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem az enyémmel van baj (: Ő jól viselkedik teljesen, szocializálva van, tisztában van az erejével.

Boxer, néha mancsol, átugrál a nála kisebb kutyák felett, de igazából semmi olyat nem csinál.

2014. okt. 30. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!