Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felugrál a kutya, mivel...

Felugrál a kutya, mivel lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
És igen, tudom, hogy ez normális, mert örül a kutya a gazdájának, de egy labradorról beszélünk, aki lassan egy éves.
2014. okt. 30. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, az ha egy kutya felugrál,azt nem azért teszi mert annyira örül. Ez egy tévhit.

ha egy kutya ugrál az mindenképpen dominánsan viselkedik.

először is azt kell megmutatnod neki, hogy te vagy a főnök. Ennek több módja is van....

Ha jobban beleszeretnél merülni a témába, akkor nézzétek meg ezt az oldalt itt hasznos tanácsok is lehetnek vagy menjetek el ebbe a suliba, nagyon hasznos, mi is voltunk [link]

2014. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Annyit tennék hozzá hogy tüneti kezelések persze akadnak:


1) Hátat fordítasz, nem figyelsz rá, negatív figyelmet sem kap


2) Finoman de határozottan a lábára lépsz

2014. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1: rálépsz a hátsó lábára, finoman, de érezze.

2: amikor ugrik, paff egy pofon, elfog "gondolkozni" egyből:)

2014. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előlem felszólalóhoz! :)

Régebben én is azt hittem, hogy a kutyám azért ugrál rám mert ő akar lenni a főnök. Rendben ezekkel a módszerekkel dolgoztam : nem vettem észre a kutyát, csak a pozítív megerősítés stb...

A kutyám megragadt egy alacsony szinten ( engedelmesnek nem volt nevezhető..) és onnan se tőled se hozzád.

Mikor elkezdtem munkakutyákkal foglalkozni és tanulni, akkor rájöttem hogy van, amelyik az újabb módszerek közül bejön, de sajnos van olyan amelyik kb. akkor ér el eredményt mire a kutyám a halál szélén lesz... Szóval igen is lépj rá a hátsó lábára úgy rendesen, ha ez a felugrálás zavar , háromszor megcsinálod negyedszerre nem fog felugrani! :)

2014. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ekkora kutyánál már az eltartott, felemelt térd és egy határozott nem a használható. Persze, az sem árt, ha a kutya már ismeri a nem szó jelentését.
2014. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem működni fognak.
2014. okt. 31. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!