Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz vagy a komondor...

A kuvasz vagy a komondor tartható jobban városban? Kb. Mekkora udvarra van szükségük, ha mindennap többször sétálnak?

Figyelt kérdés
Előre is köszi :)

2014. okt. 30. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
A komondor szertintem nem városba illő
2014. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egyik sem.
2014. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kertvárosban, 120 négyszögöles kertben megfelelő tartási körülmények (foglalkozás, játék, séta, kaja, stb.) tartható. Több kuvaszos, komondorost, egyéb pásztorkutyást is ismerek, aki ezt betartva mindenféle gond nélkül tartja őket.

Nekem is van 1 komondorom Kispest kertvárosában.

2014. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... :/ Én a Kuvasznál különböző dolgokat olvastam arról, hogy mennyire tud alkalmazkodni a városi élethez, de a komondornál a legtöbb helyen azt olvastam, hogy elvan a városban és, hogy átlagos (nem nagy) a mozgás igénye.


[link]

"Ez a kutya városi környezetben, társként is tartható."

2014. okt. 30. 18:06
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

TartHATÓ. Persze. Meg üvegbúra alatt...


Hogy fogja magát érezni az a komondor szerinted? Mekkora területet fog őrizni, bejárni naponta 20x 30x?

10x10métert? Szerintem ez nevetséges.


Igen, ellenne ott, ahol a gazdi. Lehet, hogy még a sétát is élvezné. De elveszed tőle azt, amiért tenyésztették évtizedek óta. A teret, a szabadságot, azt, hogy őrizhet egy nagy területet szabadon.


Annak a kutyának térre van szüksége, és nem azért, mert futkorászik benne egész nap!! Mert nem fog fel-alá szaladgálni. De ez nem azt jelenti, hogy nincs szüksége rá.


Ugyan ez igaz a kuvaszra is.


Példa, hogy jobban megértsd: te sem egy 2m x 1m-es szobában alszol, élsz, pedig elférnél benne, ugye?

2014. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miért vagy ilyen mérges? :) Éppen ezért írtam ki a kérdést... Egyébként Erzsébetnek elég kertvárosias részén élek. Az se jó? Igazából a szomszédom már tartott kuvaszt is, igaz neki nagyobb a kertje, de elég boldog kutyának tűnt. Olyan 15 évet élt... Én inkább komondort szeretnék. Sokat tudnám futtatni erdős területen, de mint már írtam ennek a kutyának nem akkora a mozgás igénye mint mondjuk egy német juhásznak és a jelenlegi kutyám egy német juhászkutya. Ő tökéletesen elvan :)
2014. okt. 30. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudod Gabica, az alapján, ahogy te gondolod úgy csak elenyésző számú ember tarthatna pásztorkutyát. Mégis, hányan élnek manapság tanyán? Vidékiként 500 nm-es kerttel elég átlagos helyen élek, ritkábban akadnak kétszer ekkorák is. De végignézve rajta, egyáltalán nem nagy.
2014. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A komondorról tapasztalatból tudom, hogy tökéletes ágyban alvós, kanapén tévézős, gyereklovagoltató családi kutya tud lenni.
2014. okt. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem igazan az a lenyeg hogy varos vagy tanya, hanem hogy legyen helye a kutyanak amit vedhet, orizhet. Egy 500 nm mar nem rossz. Persze minel nagyobb annal jobb. Talan komondor meg kisebb helyel beeri mint a kuvasz. A kuvasz mozgekonyabb, robbanekonyabb, meg vadaszatra is hasznaltak(hasznaljak) regen. Szerintem ha nem 10x10 es az udvarod, nyugodtan vadj bele. De ha megis ilyen kicsi, akkor talan szakertotol vagy egyenesen a tenyesztotol erdeklodj, h. melyik kutyat javasolja.Peldaul egy alom komondor kozul, a tenyeszto mar ismeri hogy melyik egyed felene meg neked, melyik turi jobban a szukebb helyet.

Sok sikert!

2014. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a komondor. :)
2014. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!