Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyi alkalom...

Szerintetek mennyi alkalom lehet normális ha legjobb barátnőm rám hagyja a kutyáját, hogy vigyázzak rá? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyenlőre elméleti.Csak jobb szeretek felkészülni :D


Legjobb barátnőm tervezi,hogy vesznek egy yorkit ( 2 hét múlva lehet elhozni a tenyésztőtől,törzskönyves)

Nekem is van kutyám,így tudom mivel jár a kutyatartás.

Mondta azt is,hogy ő előre szól,hogy majd kell rá vigyáznom, míg külföldre utazik a párjával. 1-2 havonta pár napra tutira elfognak utazni.Ilyenkor a kutya rám marad.Egyik részről örülök,hogy rám bízná a kutyáját.Viszont másik részről kicsit aggódok,hogy az a kutya idővel többet lenne nálam mint kéne,van egy ilyen érzésem. Olyat is mondott,hogy úgy is megszeretem azt a kutyát és szívesen fogok rá vigyázni.A baj inkább az,hogy húgom se foglalkozik a kutyájával így lényegében olyan mintha két kutyám lenne, most még jön barátnőmé is.3 kutya kicsit sok lenne! Azért én is dolgozok. Szeretem a kutyákat,mindeneim,imádok velük foglalkozni.De azért nem az összes szabadidőmet kutyaszitterkedéssel szeretném tölteni.

Az,hogy időnként vigyázok rá oké, de 1-2 havonta pár nap-1 hét.Kicsit soknak tűnik nekem.Aztán ebből majd lehet sűrűbb lesz. Én azért felhívtam a figyelmét,hogy egy kutya mivel jár,gondolja meg,de nem úgy tűnt mintha értette volna,pedig 11 éves tapasztalatom van kutyákkal,mivel nekem is van és családban is volt 2.Illetve mindenki a családból kutyás.


Ebből azt akartam kihozni,hogy szerintetek mi lenne a normális ilyen esetben? OKé vigyázok rá,de mi az a sűrűség amikor azt mondjam,hogy ácsi ti kutyátok,szívesen vigyázok rá,de már túl sokszor kell vmi ilyesmi...


Ja és decemberben is elutaznak egy hétre a kutya meg bőven kölyök lesz, épphogy megkapta az oltásait már vigyáznom kéne rá.Mondtam,hogy jó lenne ha legalább 5-6 hónapos koráig nem hagynák rá senkire,se rám se másra,hanem ők foglalkoznának vele.

Őszintén az ő életvitelükhöz nem nagyon ajánlok kutyát.

Kutyanevelésről semmit nem tudnak,egy szerencse van,hogy jó helyről hozzák. Akartam könyveket adni barátnőmnek azt mondta minek. Majd ha vmit nem tud felhív. Ez jó. De egy kicsit akkor is jobb lett volna ha utána néz az egésznek.


2014. okt. 30. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekes barátnőid lehetnek. Ez nem barátság, hanem kihasználás.
2014. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát ettől lehet kihasználásnak tűnik.

De mindig ott volt mellettem ha kellett,én is mellette. Jó barátságban vagyunk,nem használ ki és én se őt!

Mindig segítünk a másiknak!


Nekem ez a kijelentése volt fura,hogy ő előre megmondja,hogy majd kell a kutyájára vigyáznom.

2014. okt. 30. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen utazas? Ha uzlet, munka stb akkor en vigyaznek a baratnom kutyajara akarmennyit, ha csak turistaskodnak, akkor tuti, hogy havonta sem. Persze ezt te erzed, neked kell eldontened, hogy mennyit tudsz es akarsz bevallalni.
2014. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak üdülni mennek ki.

Bár eddig amióta ismerik egymást 1x voltak külföldön. Szóval lehet csak azért mondta,hogy lehet lesz olyan mikor több napra rám bízza a kutyáját.Aztán a reakciómat nézte vagy nem tudom.


Időnként betudnám vállalni,de azért havonta nem hinném. Akkor derül ki,hogy mibe leszek,mennyit fogok dolgozni,lesz e addigra párkapcsolatom,mert alakulnak a dolgok.

2014. okt. 30. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor a havonta eros tulzas. Az o kutyajuk, nem neked veszik.
2014. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt én is túlzásnak tartom!

Megfogom neki mondani,hogy időnként oké. De azért ne essünk át a ló túl oldalára.


Igazából még csak elméletei a kérdés.Meg a 2 hétben megbeszélik még a párjával,hogy legyen kutya vagy ne legyen. Majd még én is beszélek erről.De elég makacs a barátnőm.Mondjuk ha nagyon le akarnák passzolni és nem vállalom be sztem rá bízzák másra,bár kiemelte bnőm,hogy bennem bízik meg annyira,hogy rám meri hagyni.

2014. okt. 30. 23:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ott látom a gondot, hogy még meg sincs a kutya, de már azt szervezi, kinek mikor tudja majd lepasszolni...

Mert van olyan, hogy az élet úgy alakul, hogy gyakran kell utaznod és így a kutyát otthagyod valakinél. De erre alapozni már egy vásárlást!


Ha szeret utazni és nem akarja a kutyát vinni, akkor mondjon le a kutyáról. A kutya társ nem egy tárgy, amit ha nem akarsz látni, vagy megunsz bedugsz valahová.


Az életét a kutyájával együtt kell terveznie.Csak így érdemes belevágni. Hiszen bármilyen előrelátó tervezés mellett is becsúszik olyan, hogy nincs mese ott kell hagyni valahol, akkor majd Te ott leszel és kisegíted.

2014. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mond meg,mit jelent az időnkénti vállalás,illetve mit kezdenek a kutyával,amikor nem vállalod.Egy kutya cuki,de ha már van,nem feltétlen szórakozás rá is vigyázni,hanem teher.Szóval pontosan tisztázd vele,hogy a havi kéthavi felvigyázás neked teher.A barátnőd meg vagy marha önző vagy nagyon éretlen,ha magától érthetődőnek veszi,hogy te vigyázol majd rá ,amikor neki teher.Hamarosan lesz egy újabb kutyád,az az érzésem.
2014. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én mondtam neki,hogy a kutya nagy felelősség.Meg ne nagyon utazgassanak kutya mellett.De mondta,hogy majd én vigyázok rá.


Nekem meg nem kell még egy kutya,főleg yorki nem.

Aranyosak meg minden,de nem tartanék.


Mondjuk szüleimmel élek még szóval én mondtam neki,hogy jöjjön le és majd anyuékkal beszélje meg. Mondom rajtuk áll igazán.Bár egy évben 1x-2x ők se szólnának,de olyan sűrűn tuti.


Még fogok barátnőmmel beszélni,mindenképpen.

2014. okt. 31. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!